Olomouc smetla Ústí a zahraje si baráž o extraligu!

13. 3. 2013 21:24
V druhé semifinálové sérii porazila Třebíč vítěze základní části Mladou Boleslav i podruhé doma a vyrovnala stav série na 2:2.
Radost olomouckých hokejistů.

Praha - Hokejisté Olomouce zvítězili ve čtvrtém semifinále play off první ligy v Ústí nad Labem 2:0 a po výhře 4:0 na zápasy postoupili do baráže o extraligu. V druhé semifinálové sérii porazila Třebíč vítěze základní části Mladou Boleslav i podruhé doma a vyrovnala stav série na 2:2.

Souboj druhého týmu po základní části se třetím vyzněl až překvapivě jednoznačně pro lépe postavenou Olomouc. Svěřenci trenérů Petra Fialy a Jana Tomajka vyhráli oba domácí duely a na ledě Lvů dokonce jejich gólman Kašík ani jednou neinkasoval.

Hanáky dnes přivedl do vedení ve 27. minutě Staněk, který zblízka překonal ústeckého brankáře Koutského. Poté domácí přidali, ale se střelami Lapšanského a Skleničky si pozorný brankář Kašík poradil a při pokusu Handlovského mu pomohla tyčka.

Olomoucké vítězství pojistil ve 47. minutě tečovanou střelou Ondrůšek při vyloučení Handlovského. Hosté se pak ubránili dvěma přesilovkám i závěrečné hře Severočechů bez brankáře.

Jistým účastníkem je také Chomutov

Druhým jistým účastníkem čtyřčlenné baráže je nejhorší mužstvo extraligy Chomutov.

Favorizovaná Mladá Boleslav v úterý utrpěla na ledě Třebíče první porážku v play off a dnes prohrála se čtvrtým mužstvem po základní části i podruhé. Hned v úvodu domácí nevyužili dvě přesilovky a nakonec museli být rádi, že z několika šancí hostů neinkasovali.

Ve druhém dějství poslal Horáckou Slavii do vedení důrazný kapitán Dolníček, ale ještě do poloviny zápasu se po Němečkově střele od modré začínalo znovu. O vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byla na rozdíl od druhého utkání v Mladé Boleslavi úspěšnější Třebíč zásluhou Čuříka. Série pokračuje pátým zápasem v sobotu v Mladé Boleslavi.