Olesz v New Jersey končí, má namířeno do Švýcarska

ČTK ČTK
20. 11. 2013 22:16
Hokejový útočník Rostislav Olesz končí v zámoří, kde se mu neprosadil v týmu New Jersey. Podle serveru The Star-Ledger má Olesz namířeno do švýcarské ligy.
Česká enkláva v New Jersey přišla o Rostislava Olesze
Česká enkláva v New Jersey přišla o Rostislava Olesze | Foto: David Procházka

Newark - Hokejový útočník Rostislav Olesz končí v zámoří, kde se mu neprosadil v týmu New Jersey. Po krátkém působení na farmě v Albany se osmadvacetiletý český hráč podle generálního manažera Devils Loua Lamoriella rozhodl vrátit do Evropy. Podle serveru The Star-Ledger má Olesz namířeno do švýcarské ligy.

"Rozhodl se takhle sám, my ho uvolníme," řekl Lamoriello na adresu člena širšího kádru české reprezentace pro olympijské hry v Soči.

Olesz podepsal v létě s New Jersey jako volný hráč roční smlouvu na jeden milion dolarů. Za tým, v němž působí Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Marek Židlický, nastoupil v deseti zápasech a připsal si dvě asistence. Před dvěma týdny ho klub poslal na farmu v Albany do AHL poté, co si ho žádný jiný klub NHL nestáhl z listiny volných hráčů.

V nižší zámořské lize strávil Olesz už minulé dvě sezony. Po přestupu z Floridy do Chicaga po ročníku 2010/11 nastoupil za Blackhawks jen v šesti zápasech a působil v záložním týmu v Rockfordu. Chicago se jej rozhodlo vyplatit ze smlouvy platné ještě na tuto sezonu na 4,250 milionu dolarů.

V NHL odehrál Olesz celkem 365 utkání, v nichž zaznamenal 57 branek a 77 asistencí. V Evropě hrál naposledy v ročníku 2004/05 za pražskou Spartu, profesionální kariéru zahájil ve Vítkovicích.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy