Olesz se uzdravil a dovedl Floridu k výhře

zh
22. 11. 2007 7:30
14 zápasů vynechal, ve druhém dal po uzdravení 2 góly
Z vítězství se v úterních zápasech mohlo radovat i Buffalo. To se druhému nejhoršímu celku NHL nestává příliš často. Jedním gólem pomohl k výhře 4:2 nad Ottawou i Aleš Kotalík (druhý zleva). | Foto: Reuters

Columbus - Český útočník Floridy Rostislav Olesz vynechal kvůli zraněnému zápěstí 14 zápasů NHL. Ve středu nastoupil teprve podruhé po dlouhé pauze, na ledě Columbusu dal dva góly, jednu asistenci a stal se hlavní hvězdou utkání.

V duelu se nejprve předvedl jiný z Rostislavů - Klesla v dresu Columbusu, když ve 4. minutě nahrával v přesilovce na gól Curtisi Glencrossovi.

Na začátku druhé třetiny již začal úřadovat Olesz, když ve 22. minutě asistoval v přesilové hře u branky Ruslana Saleje. Florida vyrovnala 1:1. Druhá část nakonec skončila 2:2.

Ve třetím dějství vzal uzdravený forvard vše do svých rukou. V 51. minutě dal rozhodující gól na 3:2, v 55. minutě stvrdil vítězství pátou trefou Panterů. Z Columbusu si tak odvezli jasnou výhru 5:2.

Brankář Tomáš Vokoun přispěl k úspěchu 34 úspěšnými zákroky.

Kotalík pomohl skomírajícímu Buffalu

V zápase Detroitu se St. Louis se potvrdila tři pravidla - že se týmu v brance s Chrisem Osgoodem daří, že nejproduktivnějším hráčem je Henrik Zetterberg, jenž je v celé NHL v tabulce produktivity s 30 body druhý, a že český útočník Jiří Hudler v poslední době málokdy vyjde v zápasech Red Wings na prázdno.

Osgood vychytal čisté konto, Zeterberg vstřelil první gól utkání a Hudler přihrál na druhý. Rudá Křídla s přehledem zvítězila 3:0.

V tradicích rovněž pokračuje tým New York Rangers, jenž má ve svých střetnutích problémy vsítit více jak dva góly. Na hřišti Tampy Bay se mu to opět nepovedlo, nicméně na výhru 2:1 to stačilo.

U první branky Rangers asistoval Petr Průcha, na jediný zásah domácích přihrával obránce Filip Kuba, jenž je v ligové tabulce plus-mínus bodů na skvělém třetím místě se 14 body.

Washington potvrdil pověst nejhoršího týmu NHL a podlehl doma Atlantě 1:5.

Druhé nejhorší mužstvo, Buffalo Sabres, naopak zabralo a porazilo doma Ottawu 4:2. V první třetině neponechalo nic náhodě a nastřílelo tři góly. Druhý z nich zaznamenal v přesilovce Aleš Kotalík.

Veterán v brance New Jesrey Martin Brodeur načal svou druhou pětistovku vítězství, když 25 úspěšnými zásahy pomohl Ďáblům odvézt si z Pitsburghu těsnou výhru 2:1.

Minnesota doma podlehla Vancouveru 2:4, třetí hvězdou zápasu byl vyhlášen český obránce hostí Lukáš Krajíček.

Hosté uspěli i v duelu NY Islanders vs. Montreal, jenž skončil výsledkem 1:4. U vítězného druhého gólu asistoval Roman Hamrlík, čtvrtou trefu přidal Tomáš Plekanec.

Phoenix si poradil doma s Los Angeles 4:1, na úvodní branku domácích přihrával v 10. minutě Zbyněk Michálek.

New York Islanders - Montreal 1:4
Washington - Atlanta 1:5
Carolina - Philadelphia 3:6
Columbus - Florida 2:5
Buffalo - Ottawa 4:2
Pittsburgh - New Jersey Devils 1:2
Tampa Bay - New York Rangers 1:2
Detroit - St Louis 3:0