Oilers prohráli poosmé v řadě, v Nashvillu padl jediný gól

28. 11. 2014 6:58
Hokejisté Edmontonu prohráli v jediném čtvrtečním utkání NHL na ledě Nashvillu 0:1 v prodloužení a připsali si osmou porážku v řadě.
Hráči Nashvillu se radují po rozhodujícím gólu Filipa Forsberga.
Hráči Nashvillu se radují po rozhodujícím gólu Filipa Forsberga. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Edmontonu prohráli v jediném čtvrtečním utkání NHL na ledě Nashvillu 0:1 v prodloužení a připsali si osmou porážku v řadě. Jediný gól zápasu vstřelil v 64. minutě nejproduktivnější nováček sezony Filip Forsberg, který je s deseti zásahy nejlepším střelcem týmu.

První hvězdou večera byl ale vyhlášen brankář Pekka Rinne, který vychytal druhé čisté konto v sezoně. Dvaatřicetiletý finský gólman zlikvidoval všech 37 střel Oilers, včetně trestného střílení v první minutě prodloužení, kdy na něho nevyzrál Jordan Eberle.

Predators tak potvrdili dominanci na domácím ledě, kde vyhráli devět z jedenácti duelů. Díky čtvrtečnímu vítězství se navíc osamostatnili na prvním místě tabulky Centrální divize, kde mají dvoubodový náskok před St. Louis. Naopak Oilers ani na jedenáctý pokus nedokázali porazil soupeře ze Západní konference, kde zůstávají beznadějně poslední se ztrátou šesti bodů na předposlední Colorado.

Výsledek NHL:

Nashville - Edmonton 1:0 v prodl.

Branka: 64. Forsberg. Střely na branku: 25:37. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Forsberg (oba Nashville), 3. Fasth (Edmonton).