Odstartoval hokejový pohár. Sparta zdolala Liberec

2. 8. 2007 21:11
V obnoveném Tipsport Cupu se utká šestnáct týmů
Navrátilec z NHL Petr Nedvěd vyjel se Spartou poprvé na led.
Navrátilec z NHL Petr Nedvěd vyjel se Spartou poprvé na led. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Do přípravy extraligových hokejových týmů se po čtyřech letech vrací letní pohárová soutěž - Tipsport Hockey Cup.

V předehrávaných zápasech prvního kola uspěla mistrovská Sparta, která po samostatných nájezdech zdolala Liberec, Slavia podlehla 2:5 Znojmu.

Soutěže se zúčastní 16 týmů, mezi nimi je i z extraligy vyloučený Vsetín a prvoligový Chomutov. Týmy jsou rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin, finále je naplánováno na 4. září, tedy deset dní před začátkem extraligy.

Co se děje u obhájců titulu?
Výborný: Hrát za Spartu není o řečech, ale o skutcích
Hokejový mistr vyjel na led s dvěma Nedvědy

Účastníci si na odměnách rozdělí 2 560 000 korun, pro vítěze je připravena prémie 800 000.

Sparta - Liberec 4:3 po sam. nájezdech

Hokejisté mistrovské Sparty vstoupili do obnoveného Tisport Cupu v domácím prostředí výhrou nad Libercem 4:3 po samostatných nájezdech. Vítěznou branku v nich vstřelila nová posila Tibor Melichárek. V běžné hrací době se za vítěze trefil dvakrát Jakub Langhammer.

Sparťané nastoupili bez brankáře Tomáše Duby, obránců Marka Černoška, Jána Tabačka, Jiřího Vykoukala, útočníku Tomáše Netíka, Michala Sivka, Petra Tona, Martina Štrby i nejzvučnější posily Petra Nedvěda.

V sestavě se naopak objevil jeho starší bratr Jaroslav Nedvěd, který se snaží prosadit do kádru. V dresu Bílých Tygrů se neobjevili zranění forvardi Václav Pletka, Lukáš Pabiška a bek Jiří Moravec, nenastoupil ani útočník Leoš Čermák.

Liberec se ujal v Praze vedení v 3. minutě, kdy otevřel skóre obránce Jan Holub, ale za deset minut vyrovnal Lotyš Aleksandrs Jerofejevs, jehož Sparta testuje.

V druhé třetině se trefil dvakrát Langhammer, ale Liberec si díky trefám mladého útočníka Daniela Špačka a nové akvizice defenzívy Jiřího Hunkese vynutil v třetí části prodloužení.

Výsledek:
Skupina C - předehrávka 3. kola:
Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 30. a 38. Langhammer, 13. Jerofejevs, rozhodující sam. nájezd Melichárek - 3. Holub, 45. Špaček, 48. Hunkes. Rozhodčí: Fraňo - Lhotský, Svoboda.

Slavia - Znojmo 2:5

Hokejisté Znojma porazili v Českém poháru Slavii Praha 5:2, když soupeře předčili díky důraznější koncovce a také lepší obranné hře.

Znojmu se vydařil vstup do zápasu, který se hrál v Havlíčkově Brodě, už v 5. minutě otevřel skóre Haman. Hlavní oporou vítězů byl brankář Trvaj, kterého překonali pouze Borovanský a Vondrka, v poslední třetině se pak blýskl dvěma góly Kucharczyk.

Výsledek:
Slavia Praha - Znojemští orli 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Borovanský, 50. Vondrka (Kolařík) - 5. Haman (Plášek), 25. Bičánek (Erat), 34. Tesařík (Plášek), 44. Kucharczyk (Haman), 57. Kucharczyk (Haman).