Od hokejových Pirátů se odvrhlo i město. Chomutov už miliony na hokej dávat nebude

ČTK ČTK
14. 9. 2020 20:53
Chomutovští zastupitelé dnes schválili vypovězení memoranda o podpoře vrcholového sportu vůči hokejovému klubu Piráti Chomutov.
Radek Duda a radost hokejistů Komety.
Radek Duda a radost hokejistů Komety. | Foto: Lukáš Caha

Město ročně přispívalo osmi klubům 16 milionů ročně, akciová společnost Piráti Chomutov je ale v insolvenčním řízení, dluží miliony. Loni klub sestoupil z extraligy, ve druhé nejvyšší soutěži se mu pak sice dařilo, ale před novou sezonou se kvůli ekonomickým problémům přihlásil jen do krajské ligy. Nedávno klub propustil všechny hráče starší 22 let.

V hokejovém klubu vedle sebe fungují dva subjekty, a to zapsaný spolek a akciová společnost. Spolek má na starosti menší děti, akciová společnost pak soutěž dospělých a akademii. Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti.

Primátor Marek Hrabáč (ANO) byl na minulém zasedání pověřen jednáním s vedením spolku o vytvoření místa v orgánech klubu pro zástupce města, který bude moci nahlížet do účetnictví a kontrolovat hospodaření. Primátor dnes uvedl, že se bude zástupce schvalovat na příštím zasedání.

Zastupitelé rovněž schválili, že ostatním sedmi sportovním klubům budou přispívat v letech 2021 a 2024 až deset milionů korun ročně, což prosadil opoziční zastupitel Vlastimil Polívka (PRO Chomutov). V původním návrhu chtělo město sportovce podporovat deseti miliony ročně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě dvou vozidel na Chrudimsku se zranilo osm lidí, mezi nimi i děti

Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/17 se v sobotu dopoledne zranilo osm lidí včetně dětí. Zraněné záchranáři odvezli do nemocnice. Řekla to mluvčí policie Lenka Vilímková.

Vůz Citroën jel od Chrudimi, od Trhové Kamenice vozidlo BMW, které patrně nedalo přednost v jízdě. Vozy se následně čelně střetly. V každém voze cestovali čtyři lidé, podle informací hasičů i děti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy