Od hokejových Pirátů se odvrhlo i město. Chomutov už miliony na hokej dávat nebude

ČTK ČTK
14. 9. 2020 20:53
Chomutovští zastupitelé dnes schválili vypovězení memoranda o podpoře vrcholového sportu vůči hokejovému klubu Piráti Chomutov.
Radek Duda a radost hokejistů Komety.
Radek Duda a radost hokejistů Komety. | Foto: Lukáš Caha

Město ročně přispívalo osmi klubům 16 milionů ročně, akciová společnost Piráti Chomutov je ale v insolvenčním řízení, dluží miliony. Loni klub sestoupil z extraligy, ve druhé nejvyšší soutěži se mu pak sice dařilo, ale před novou sezonou se kvůli ekonomickým problémům přihlásil jen do krajské ligy. Nedávno klub propustil všechny hráče starší 22 let.

V hokejovém klubu vedle sebe fungují dva subjekty, a to zapsaný spolek a akciová společnost. Spolek má na starosti menší děti, akciová společnost pak soutěž dospělých a akademii. Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti.

Primátor Marek Hrabáč (ANO) byl na minulém zasedání pověřen jednáním s vedením spolku o vytvoření místa v orgánech klubu pro zástupce města, který bude moci nahlížet do účetnictví a kontrolovat hospodaření. Primátor dnes uvedl, že se bude zástupce schvalovat na příštím zasedání.

Zastupitelé rovněž schválili, že ostatním sedmi sportovním klubům budou přispívat v letech 2021 a 2024 až deset milionů korun ročně, což prosadil opoziční zastupitel Vlastimil Polívka (PRO Chomutov). V původním návrhu chtělo město sportovce podporovat deseti miliony ročně.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy