OBRAZEM Tak Češi nadělili pětigólový dárek mistrům světa

OBRAZEM Tak Češi nadělili pětigólový dárek mistrům světa
Brankář Tomáš Pöpperle mohl po utkání spokojeně přijímat gratulace spoluhráčů Kutláka a Nakládala.
Naopak jeho protějšek, dvoumetrový obr Koskinen, neměl důvod ke spokojenosti. V zápase lovil, lovil a lovil...
Jediný finský hráč se dokázal prosadit. Pesonen v 19. minutě snižoval na 1:2. To ale bylo vše.
Pöpperle v akci.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
17. 12. 2011 19:41

Vynikající utkání mají za sebou čestí hokejisté. V Moskvě na Channel One Cupu porazili úřadující mistry světa z Finska jasně 5:1. Podívejte se na fotky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy