Extraliga je ve čtvrtině: Vyčnívá Ton, šílení Tygři a Gulaši

Podívejte se na přehled nejlepších výkonů a nejzajímavějších událostí úvodu hokejové extraligy.
Po neúplném čtrnáctém kole vládne suverénní Sparta. Tým kouče Josefa Jandače se pyšní bilancí 30 bodů za 10 výher a 4 porážek, navíc nastřílel už úctyhodných 61 branek. Druhé Brno má o pět bodů, ale také o jeden zápas, méně. Další pořadí je hodně vyrovnané a nahuštěné.
Naopak hodně bídně je na tom Litvínov. Vervě nepomohl ani návrat obránce Jiřího Šlégra, který před sezonou překvapivě vyhlašoval útok na titul. S momentální sérií osmi porážek v řadě se ´Chemici´ potácejí na posledním místě. Na kontě mají pouhých deset bodů.
Překvapivě dobře si vede Hradec Králové. Mountfieldu, který po přestěhování z Českých Budějovic nijak významně neposílil, se příliš nevěřilo. Východočeši však díky pečlivé hře a výhrám na málo gólů bodují a drží se v popředí mezi nejlepšími celky.
Expertem na divoké zápasy je jednoznačně Liberec. Bílí Tygři nejprve ve 4. kole doma dvakrát prohrávali o dvě branky, aby fantasticky otočili z 2:4 na 6:4. Nakonec vyhráli 6:5. Poté v 11. kole ve Vítkovicích Severočeši vedli 1:0, prohrávali 1:3, vedli 5:3, aby nakonec padli 5:6 po samostatných nájezdech. Ještě větší vedení promrhali o kolo později s Hradcem. Stavy 5:1 a 6:2 jim byly málo a nakonec prohráli 6:7 v prodloužení.
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 10. 2013 12:30
Podívejte se na shrnutí nejzajímavějších událostí úvodních 14 kol hokejové extraligy.

Nová sezona hokejové extraligy se přehoupla do své druhé čtvrtiny. Jaký byl úvod nejvyšší soutěže? Na přehled nejlepších výkonů a zajímavých událostí se podívejte v naší fotogalerii.