OBRAZEM Soči na Letné. Bahno a kaluže za 80 milionů

Cesta do Olympijského parku na Letné vede přes kaluže a bahno. Park se veřejnosti otevírá ve čtvrtek v 16:00. Dnes si na umělé ploše v jeho areálu zabruslili čeští hokejisté.
Den před otevřením Olympijského parku to na Letné vypadá jako přímo v Soči zhruba před rokem. V parku se dolaďují poslední detaily a v okolí to vypadá jako na staveništi. Kdo se chce dostat dovnitř, musí se prodat bahnem...
Jako první si na ní zabruslil šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener.
A nebyl sám. Přes bahno si až na čistě bílý led našli cestu i útočníci Jiří Novotný...
A s malým zpožděním i Petr Nedvěd.
Foto: CPA Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský, Eduard Erben
5. 2. 2014 17:23
Podívejte se, jak to v Olympijském parku na Letné vypadá den před jeho otevřením, když si tam dnes zabruslili čeští hokejisté.

Praha - Ve čtvrtek se v 16:00 veřejnosti otevře Olympijský park na Letné za zhruba 80 milionů korun. Dnes si v jeho areálu vyzkoušeli umělou ledovou plochu čeští hokejisté.

Podívejte se v naší fotogalerii, jak to den před slavnostním otevřením vypadá. A zítra na Letnou vyražte raději v holinkách.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 42 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy