Obrazem: "Dominátor" Hašek učil hrát hokej malé Tibeťany, navázal na Jágrlámu

Obrazem: "Dominátor" Hašek učil hrát hokej malé Tibeťany, navázal na Jágrlámu
Dominik Hašek zavítal do Mulbekhu, který leží v severní Indii v oblasti zvané Malý Tibet. Česká organizace Brontosauři v Himálajích zde pomáhá se vzděláváním dětí a učí je i hokej.
Před jeho příjezdem prý všichni chtěli pouze střílet góly, ale po Haškově návštěvě se dva kluci stali brankáři a jejich tým je tak kompletní.
Malí hokejisté z Mulbekhu si mohli vyzkoušet, jestli překonají vítěze Stanley Cupu.
„Jsem moc rád, že jsme to podnikli,“ hodnotil 54letý "Dominátor" návštěvu. „Považuji za důležité, pokud probíhá výměna mezi lidmi – jsem rád, že jsem děti díky svým zkušenostem mohl motivovat k posunu dále.
Foto: Brontosauři v Himáláji
Sport Sport
1. 2. 2019 10:05
Podívejte se na fotografie z návštěvy Dominika Haška v Malém Tibetu, kde slavný brankář učil děti hrát hokej.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy