Obrazem: 93. ročník NHL odstartoval. Vidět byli i Češi

Obrazem: 93. ročník NHL odstartoval. Vidět byli i Češi
Z prvního shutoutu sezony se v Edmontonu radoval domácí brankář Nikolaj Chabibulin, který 33 zákroky přispěl k výhře Olejářů nad Calgary  4:0.
Vítězství si připsali Edmonton i v úvodní bitce: knokautovaný Raitis Ivanans se jen těžce zvedal z ledu.
Aleš Hemský se na výhře Edmontonu podílel jednou brankou.
Tomáš Plekanec se v dresu Montrealu neprosadil, a i proto Canadiens prohráli s Torontem 2:3.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
8. 10. 2010 10:54

Již třiadevadesátý ročník zámořské NHL odstartoval ve čtvrtek večer ve finských Helsinkách úvodním zápasem mezi Minnesotou Wild a Carolinou Hurricanes. Ještě v noci na pátek se pak rozjely v zámoří další čtyři utkání, které zkompletovaly úvodní den nové sezony.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy