Plzeň otočila ve Zlíně a má premiérový titul na dosah

Plzeň dělí od premiérového titulu jediná výhra
V oslabené plzeňské defenzivě naskočil do zápasu zkušený olympijský vítěz z Nagana Jaroslav Špaček, jenž dosud působil u týmu jako asistent trenéra.
Jaroslav Špaček (6) na ledě připomenul svoje zlaté časy, tady stíhá zlínského Zdeňka Okála.
Bedřich Köhler si v sedmé minutě najel na dlouhou přihrávku do středu hřiště, pláchl obraně a s přehledem propálil Mazance. Zlínští fanoušci mohli slavit vedení 1:0.
A znovu v akci nestárnoucí Jaroslav Špaček (6).
17. 4. 2013 21:01
Hokejisty Plzně dělí jediná výhra od zisku premiérového titulu. Západočeši si díky výhře 2:1 ve Zlíně vybojovali mečbol, který mohou proměnit v pátek na domácím ledě.

Zlín - Hokejisty Plzně dělí jediná výhra od zisku premiérového extraligového titulu. Západočeši si díky výhře 2:1 ve Zlíně vybojovali mečbol, který mohou proměnit v pátek na domácím ledě.

Spolehlivým výkonem k tomu přispěl i navrátilec Jaroslav Špaček, jenž při marodce obránců zaskočil do zadních řad ´indiánů´.

"Klobouk dolů, po jedenácti měsících hrát ostrý zápas a předvést tohle, to člověk musí jenom smeknout. Ono stačí jenom to, že měl odvahu tam vůbec jít, že nás v takovéhle důležité situaci nenechal na holičkách. Tohle by moc lidí nedokázalo," ocenil přístup naganského šampiona a momentálně asistenta trenéra Razýma kapitán Martin Straka.

Z úvodního tlaku vedení Zlína

Zlín začal před svými fanoušky zostra a byli to právě Moravané, kdo se ocitnul v prvních velkých šancích. Nejprve zahrozili Okál s Melenovským a Mazanec měl co dělat také při střele Holíka, jehož pokus vykopnul betonem.

V 7. minutě však už kapituloval, když rozhozené obrany využil po perfektním pasu Zámorského Köhler. O chvíli později se střelec úvodní branky řítil do další šance, tu mu však tentokrát zhatilo bravurní Špačkovo vypíchnutí kotouče.

Zasloužené vyrovnání Plzně

Ve druhé části naopak převzali iniciativu ´indiáni´. Jejich stupňovanému tlaku Sedláček dlouho odolával. Ve 34. minut měl i trochu štěstí, když po Kovářově blafáku zůstal kotouč stát před brankovou čárou.

Jedenáct sekund před koncem periody se nejproduktivnější hráč play off dočkal. Balejovu střelu švíhem ještě ve skrumáži tečoval a bylo vyrovnáno.

Pokažená power play

Další klíčová chvíle přišla o šest minut později. Při přesilovkové kombinaci vystřelil Kovář a Sedláčkem vyražený puk dostal do zlínské svatyně Johnson.

´Ševci´ se hnali za vyrovnáním, hrálo se nahoru dolů, ale v největší šanci Balaštíka rozhodl videorozhodčí, že gól nepadl. V zoufalém závěrečném náporu zkusili domácí power play, kterou však svým vyloučením pokazil Tesařík.

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Köhler (Zámorský, Linhart) - 40. Jan Kovář (Balej, St. Pierre), 46. Johnson (Jan Kovář, Martin Straka). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 6641 (vyprodáno). Stav série: 2:3.

Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Tesařík - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Melenovský, Ondráček - od 47. navíc P. Sedláček, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

Plzeň: Mazanec - J. Špaček, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Mozík, Frolo, Havíř - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Lev, Vampola. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.