Obránce Mozík pomohl v KHL gólem k obratu Podolsku, Horák asistoval

Aktualizováno 17. 9. 2017 19:49
Českým zástupcům v dresu ruského Podolsku se v zápase na ledě dalekého asijského Vladivostoku dařilo. Obránce Vojtěch Mozík pomohl gólem k obratu zápasu, když těsně před koncem utkání poslal zápas do prodloužení. Ve stejném střetnutí se dařilo i útočníkovi Romanu Horákovi, který zaznamenal dvě asistence.
Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík | Foto: Lukáš Caha

Vladivostok - Český obránce Vojtěch Mozík pomohl v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy gólem k obratu Podolsku na ledě Vladivostoku. Dvě asistence si při vítězství 4:3 v prodloužení připsal útočník Roman Horák.

Čtyřiadvacetiletý Mozík poslal zápas do prodloužení 86 sekund před třetí sirénou, kdy po Horákově přihrávce ranou od modré vyrovnal na 3:3. Horák už předtím asistoval u druhé branky Alexeje Makejeva.

Mladoboleslavský odchovanec Mozík se trefil za Viťaz potřetí od letního příchodu ze zámoří, kde si mimo jiné zahrál sedm zápasů v NHL za New Jersey Devils. Vítěznou branku vstřelil po půldruhé minutě nastavení Švéd Niclas Burström.

Magnitogorsk vedl ještě v 47. minutě v Minsku 3:0, nakonec ale prohrál 3:5. Na všech gólech hostů se podíleli čeští útočníci: Jan Kovář měl bilanci 1+1 a Tomáš Filippi na zbývající branku přihrál. Janův bratr Jakub Kovář vychytal Jekatěrinburgu vítězství 1:0 na ledě moskevského Dynama, kde domácím hráčům zneškodnil všech 28 střel.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Viťaz Podolsk 3:4 v prodl. (za hosty Mozík 1+0, Horák 0+2), Barys Astana - Novosibirsk 0:4, Omsk - Chanty-Mansijsk 3:2 v prodl., Dinamo Minsk - Magnitogorsk 5:3 (za hosty Jan Kovář 1+1, Filippi 0+1), Dynamo Moskva - Jekatěrinburg 0:1 (čisté konto Jakub Kovář), Jaroslavl - Lada Togliatti 2:1, Petrohrad - Čeljabinsk 5:0.