Obránce Kuba končí na Floridě, tým ho vykoupil ze smlouvy

ČTK ČTK
4. 7. 2013 8:57
Český hokejový obránce Filip Kuba předčasně ukončí svoje působení v týmu NHL Florida Panthers
Filip Kuba si musí hledat nové angažmá.
Filip Kuba si musí hledat nové angažmá. | Foto: Reuters

Sunrise - Český hokejový obránce Filip Kuba předčasně ukončí svoje působení v týmu NHL Florida Panthers.

Vedení klubu se rozhodlo vykoupit šestatřicetiletého českého beka ze smlouvy, která mu končila za rok. Mistr světa z roku 2001 se na Floridu, kde zahájil kariéru v zámořské NHL, vrátil loni a podepsal s klubem dvouletou smlouvu s ročním platem čtyři miliony dolarů.

Skutečnost, že Panteři už s Kubou nepočítají, potvrdil deníku Sun Sentinel generální manažer Dale Tallon. Podle podmínek nové kolektivní smlouvy mohou kluby vykoupit ze smlouvy bez sankcí dva hráče. Podobný osud jako Kubu v minulých dnech potkal i Tomáše Kaberleho v Montrealu a Rostislava Olesze v Chicagu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy