Obránce Klesla rozhodl v prodloužení o výhře Columbusu

12. 3. 2006 7:40
Obránce Rostislav Klesla rozhodl v prodloužení o výhře hokejistů Columbusu nad Edmontonem v sobotním utkání kanadsko-americké NHL. Český bek v poslední minutě nastaveného času překonal novou posilu Olejářů, brankáře Dwayna Rolosona, a zaznamenal svůj druhý vítězný gól v kariéře. V dresu poraženého týmu se střelecky prosadil Jaroslav Špaček, dvě asistence si připsal Aleš Hemský.

V prodloužení úřadoval také český útočník Rostislav Olesz, jenž v zápase Floridy proti Carolině přihrál v nastavení na vítězný gól Joelu Kwiatkowskimu a Panteři zvítězili 4:3.

Jednou přihrávkou se v sobotu podílel Aleš Kotalík na výhře Buffala nad Philadelphií 6:5, Robert Lang přispěl asistencí k vítězství Detroitu nad Chicagem 6:4.

Jediný gól St. Louis v duelu proti Los Angeles vstřelil Petr Čajánek. Jeho mužstvo prohrálo 1:2 po samostatných nájezdech.

Potřetí v posledních čtyřech zápasech vyšel bodově naprázdno Jaromír Jágr a New York Rangers zaznamenali s Montrealem čtvrtou porážku v řadě.

Výsledky sobotních zápasů NHL: Philadelphia - Buffalo 5:6, San Jose - Nashville 3:2 v prodloužení, Boston - New York Islanders 1:3, Toronto - Tampa Bay 5:1, Montreal - New York Rangers 1:0, Columbus - Edmonton 4:3 v prodloužení, Pittsburgh - New Jersey 6:3, Florida - Carolina 4:3 v prodloužení, Detroit - Chicago 6:4, St. Louis - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech, Phoenix - Anaheim 3:5, Vancouver - Dallas 1:2.