Oblékne Jágr nový dres? Florida chystá výraznou změnu image

Sport Sport
29. 4. 2016 6:04
Pokud Jaromír Jágr prodlouží smlouvu s Panthers, což zní pravděpodobně, za dalšími rekordy se bude hnát v novém dresu. Floridský klub totiž chystá změnu loga i uniforem. Pozorní fanoušci to vědí už od konce minulého roku, ovšem i oni nyní zpozorněli, neboť zámořské servery obletěla zpráva, jak americký klub změnu image pojal.
Pokud Jaromír Jágr na Floridě zůstane, nejspíš si bude muset zvyknout na novou image klubu.
Pokud Jaromír Jágr na Floridě zůstane, nejspíš si bude muset zvyknout na novou image klubu. | Foto: ČTK

Praha – Pokud Jaromír Jágr prodlouží smlouvu s Panthers, což zní pravděpodobně, za dalšími rekordy hokejové NHL se bude hnát v novém dresu. Floridský klub totiž chystá změnu loga i dresů.

Pozorní fanoušci to vědí už od konce minulého roku, ovšem i oni nyní zpozorněli, neboť zámořské servery obletěla zpráva, jak americký klub novou image pojal.

Logo by mohlo vypadat následovně:

Že jde o nové logo Floridy, potvrdilo webu Sportslogos.net více zdrojů. Změnit by se měly i dresy, které budou podle prvních zpráv připomínat pruhem přes hrudník ty montrealské. Klubové barvy – modrá, červená, zlatá a bílá – však zůstanou.

Panthers od svého vzniku v roce 1993 logo v podstatě neměnili, na přelomu tisíciletí si jen lehce pohráli s modrou barvou. Teď udělají výraznější změnu.

Navíc se nejspíš budou muset zamyslet nad některými nášivkami. Dosavadní kapitán Willie Mitchell, kterého trápí následky po otřesech mozku, pravděpodobně ukončí kariéru a předá céčko novému lídrovi. Do toho končí smlouva asistentovi kapitána Brianu Campbellovi.

Ačkoliv nejzkušenějším tahounem Floridy letos byl 44letý Jágr, novým kapitánem se zřejmě nestane. Nyní ho poté, co s mužstvem skončil v první kole play off, čeká vyjednávání o nové smlouvě. Generální manažer Panthers Dale Tallon už prozradil, že obě strany mají zájem. Zbývá doladit podmínky, což leckdy není jednoduché.

Kontrakt končí také Jiřímu Hudlerovi, to Jakub Kindl má s Floridou smlouvu i na příští sezonu. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Bilbao a Dublin přišly o zápasy ME, nahradí je Sevilla a Petrohrad s Londýnem

Bilbao a Dublin přišly o pořádání zápasů letního fotbalového mistrovství Evropy, protože nemohly vzhledem ke koronavirové situaci garantovat přítomnost diváků na tribunách. Evropská fotbalová unie UEFA po dnešním zasedání výkonného výboru oznámila, že Bilbao nahradí Sevilla a dublinské duely převezmou Petrohrad a Londýn.

Bilbao a Dublin měly hostit po třech zápasech základní skupiny E, v níž hrají Španělsko, Švédsko, Polsko a Slovensko, a také každý jedno z osmifinálových utkání. Sevilla je mezi pořadatelskými městy odloženého Eura nováčkem a bude hostit všechny čtyři duely původně plánované do Bilbaa.

Petrohrad, který už měl schválenou organizaci tří duelů skupiny B a jednoho čtvrtfinále, převezme tři dublinské zápasy ze základní skupiny. Londýn byl už před změnami nejvytíženějším městem ME a ke třem duelům "české" skupiny D, plánovanému osmifinále, oběma semifinále a finále si přibere i osmifinále z Dublinu.

Výkonný výbor UEFA dnes také jednal o Mnichovu, třetím z původních dvanácti měst, které nemohlo unii do stanoveného termínu zaručit fanoušky v hledišti. Bavorská metropole nicméně o celkem čtyři zápasy nepřišla, neboť na červen počítají tamní úřady se zlepšením koronavirové situace a minimálně 14.500 diváky v Allianz Areně.

Dalšími pořadateli turnaje, který se loni nekonal kvůli pandemii koronaviru, jsou Glasgow, Řím, Baku, Budapešť, Bukurešť, Kodaň a Amsterodam. Všechna tato města už dříve přislíbila, že během turnaje alespoň zčásti stadiony zaplní.

Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy