O zesnulém hokejovém bitkaři Probertovi vyjde kniha

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 8. 2010 9:10
Vypráví o hokeji, ale i o alkoholou a drogách
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Sport

Praha - Na konci října letošního roku má spatřit světlo světa kniha o proslulém hokejovém rabiátovi Bobu Probertovi, kterou stihl dokončit ještě před svou smrtí.

Bývalý hráč NHL náhle zemřel 5. července ve věku 45 let, když zkolaboval během rodinného výletu na lodi v kanadském Windsoru a podlehl infarktu.

Probert během své sedmnáctileté kariéry v nejlepší lize světa působil v Detroitu Red Wings a Chicagu Blackhawks. V dresu těchto dvou týmů nasbíral dohromady 3300 trestných minut, což jej řadí na páté místo v historii soutěže.

Čtěte také:
Kaberle zůstává v Torontu. Kluby z NHL ho nevykoupily
Rekordní smlouva zrušena. Kovalčuk je volným hráčem
Jágr byl vybrán do ideální sestavy Penguins všech dob

"Bob byl vždycky svým spoluhráčům k dispozici a byl to jeden z nejtrdších mužů, kteří kdy hráli v NHL. Zároveň to však byl jeden z nejhodnějších lidí a nejmilovanějších hráčů, kteří kdy v Detroitu působili," uvedli dlouholetí vlastníci klubu Mike a Marian Ilitchovi.

Přesto je o Probertovi dobře známo, že měl často problémy se zákonem. Několikrát se léčil ze závislosti na alkoholu a drogách, byl zatčen za řízení v opilosti a pašování kokainu z Kanady do USA.

A právě také těmto životním eskapádům, kromě vyprávění z ledových kolbišť, věnoval Probert ve své knize nemalý prostor.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy