O prohru jsme si koledovali, lamentovala Plzeň

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 3. 2012 0:00
Brno otočilo úvodní semifinále v Plzni z 1:3 na 4:3
K udržení vedení Plzeň nestrhnul ani bojovník Radek Duda
K udržení vedení Plzeň nestrhnul ani bojovník Radek Duda | Foto: Jakub Šafránek

Plzeň - Jako by prožívali déjà vu. Hokejistům Komety Brno v prvním semifinálovém zápase play off na ledě Plzně utekl úvod stejně, jako v posledním vzájemném klání obou týmů.

Zatímco ve 42. kole základní části už Kometa, která inkasovala dva góly v úvodní minutě, dohnat náskok soupeře nedokázala, tentokrát dovedla na dva inkasované góly v úvodních třech minutách odpovědět a první úvodní zápas v boji o finále vyhrála 4:3.

Brňané tak vstoupili do semifinálové sérii stejně jako do té čtvrtfinálové. Na ledě pražské Sparty vyhráli stejným poměrem.

Čtěte také:
Zápas jsme sledovali v online reportáži
Kometa byla v Plzni na ručník, nakonec slaví obrat

"Čekali jsme velký nápor, ale neustáli jsme to, roztáhli nás a dali z toho dva góly. Začali jsme až pak hrát, co umíme, víc bruslit, napadat je, hrát agresivní hokej a nátlakovou hru, což byl náš záměr před zápasem," řekl novinářům po zápase nejzkušenější hráč Komety Róbert Petrovický.

Foto: Eduard Erben

"Určitě jsme to nepodcenili, každý jsme věděli, o co jde. Byla to sice slabší chvilka, ale určitě jsme to nebalili, hráli jsme dál v klidu a čekali na naši šanci. Vydýchali jsme to a začali hrát to, co nám je bližší. Vyplatilo se to, dostávali jsme se do šancí, a pak je i proměňovali," dodal.

Mistr světa se slovenskou reprezentací z roku 2002 a mistr Československa z roku 1992 s Trenčínem však nechce nic přeceňovat. Pořád si myslí, že Plzeň je favorit série.

"Ne nadarmo skončili po základní části druzí. Mají hodně hráčů, co to umí podržet, nesmíme se nechat vylučovat a musíme k ním rychle přistupovat, aby nemohli hrát ani zítra tu svou hru," upozornil osmatřicetiletý centr.

"Zítra je nový zápas, víme, že se musíme zlepšit. Udělali jsme zbytečné chyby, které by se nám zítra nemusely vyplatit," dodal Petrovický.

Podobně střízlivě hodnotil výhru i další brněnský centr Tomáš Divíšek, který v 50. minutě vyrovnal na 3:3 a o pět minut nahrál na  vítězný gól Jakubu Svobodovi. 

"My jsme prvních patnáct minut hráli opravdu hrozně, takhle se play off nehraje, my jsme hráli jako v září nebo jako v červenci. Je fakt, že jsme tejden odpočívali a těžko se do toho dostávali, ale tohle se nám prostě nesmí stávat," zlobil se Divíšek.

"Hodně jsme jim to ulehčili, bylo to ale hlavně v naší hlavě. Oni toho využili, jde poznat, že jsou to výborný hokejisti. Je pravda, že je to stejný jako minule tady, ale tehdy to byly takový náhodný góly, dneska nás jasně přehráli a dali dva góly do prázdný brány," připomněl zápas ze 42. kola.

Lepší gól v závěru než v první minutě

Divíšek, který je se 14 body nejproduktivnějším hráčem play off, prozradil, že po první třetině ani nemusel spoluhráče nijak zvlášť hecovat, všichni si uvědomovali, že mají minimálně na vyrovnání dost času.

Foto: Eduard Erben

"Hecování není jen o mě, všichni si tam k tomu něco řekli. Dva nula není v hokeji zas tak hroznej výsledek, řekli jsme si, že máme před sebou ještě dost času a že se s tím dá dost udělat. Vždycky je lepší dát góla v šedesátý minutě než v první, bylo tam ještě hodně hokeje do konce."

V 50. minutě nachytal nepříliš prudkou střelou plzeňského brankáře Adama Svobodu, který bydlí s rodinou v Pardubicích jen kousek od Divíškova domu.

"Adam chytal výborně, srandu si z něho proto dělat nebudu, hlavně ve druhý třetině nás tam vyčapal. Ten můj gól Áda vůbec nečekal, byla to taková žblabuňka, to jsou ty nejhorší góly pro gólmana. Byla to taková šmrdla, že mu to snad prošlo pod ledem." 

Přestože hráči mají po zápase necelých 20 hodin na relaxaci, Divíšek věří, že vítězství vlije do jeho mužstva nečekané síly. 

"Je to sice krátká doba, ale pořád lepší, než kdybysme tady hráli prodloužení. Sice to je pro oba stejný, ale my to máme lepší v tom, že jsme vyhráli, takže bude ta regenerace lepší. Dáme si nějaký pivko nebo prášky a zejtra na to zas vlítnem," dodal Divíšek, který v extralize triumfoval v roce 2005 s Pardubicemi.

Plzeňská vyloučení za hlouposti

Naopak plzeňský obránce Jiří Vykoukal přičítal prohru ztrátě koncentrace a zbytečným vyloučením. 

"Vstoupili jsme do zápasu aktivně, dokázali jsme si vynutit tlak, měli jsme ještě další dvě velký šance. Ve druhý třetině jsme se začali dostávat pod tlak, Brno se dostalo tím snížením na koně, naopak z naší strany to bylo špatný."

Foto: Eduard Erben

"Deset minut na trestný jsme strávili za hlouposti a o tu prohru jsme si koledovali. Nemůžeme se dvakrát nechal vyloučit za špatný střídání a třikrát za vyhození puku, to je strašně moc technických chyb," zlobil se jednačtyřicetiletý obránce.

"Je to o špatný komunikaci, dvakrát jsme tam zbytečně skočili, to se nám nesmí stávat," dodal.

Mistr světa z let 1996 a 1999 a čtyřnásobný československý (český) mistr s pražskou Spartou věří, že se Plzeň pro úterní zápas poučí.

"Musíme hrát aktivně, i když jdeme brzo do vedení. Nesmíme přestat bruslit. Přečíslovali nás a v plný rychlosti do nás chodili, vypadli jsme z tempa těma oslabeníma a už jsme se do něj nevrátili."

"Chtěli jsme vstoupit i do týhle série vítězně. Musíme se ale vyvarovat chyb na naší útočný modrý čáře. Dneska jich tam bylo požehnaně. Brno nás vyškolilo, musíme hrát zodpovědně, za jakýhokoliv stavu, nesmíme přestat hrát tak jako dneska," dodal Vykoukal. 

 

Právě se děje

Další zprávy