Potvrzeno, reprezentaci po Hadamczikovi převezme Růžička

Vladimír Růžička se vrací k hokejové reprezentaci, kterou naposledy vedl v roce 2010.
Vladimír Růžička toho má ve svých 52 letech za sebou opravdu hodně. Na ledě byl členem týmu mistrů světa z Prahy 1985 i legendární naganské olympijské party, na lavičce spolutvůrcem dvou titulů mistra světa a teď je terčem osočení z korupce.
Na reprezentační lavičce nyní neustál tlak kolem aféry s obviněním rodičů malých hokejistů, že přijímal během svého působení ve Slavii úplatky.
"S ohledem na pokračování mediální kampaně, která je proti mé osobě již od doby před domácím hokejovým šampionátem soustavně a účelově vedena, jsem se rozhodl odstoupit z funkce trenéra českého hokejového národního mužstva," uvedl Růžička ve včerejším tiskovém prohlášení.
Hokejový trenér se však cítí zcela nevinný. "Zdůrazňuji, že jsem se nikdy nedopustil ničeho nezákonného, nebo dokonce trestného. Veškerá obvinění odmítám a budu se jim bránit tak, abych dosáhl úplného očištění svého jména," dodal Růžička
Foto: Lukáš Caha
Sport Sport
26. 2. 2014 14:15
ČSLH vybral Vladimíra Růžička za nového trenéra české hokejové reprezentace, zbývá jen dořešit formality.

Praha - Novým trenérem české hokejové reprezentace bude dle očekávání někdejší naganský šampion a stávající kouč Slavie Vladimír Růžička

O jmenování Růžičky reprezentačním lodivodem definitivně rozhodl výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje poté, co ve středu dopoledne oznámila Slavia, že Růžičkovi v odchodu k národnímu týmu bránit nebude (více zde).

"Výkonný výbor schválil Vladimíra Růžičku jako reprezentačního trenéra a pověřil předsedu ČSLH Tomáše Krále tím, aby dokončil jednání a podepsal s Růžičkou smlouvu," uvedli na dnešní tiskové konferenci zástupci svazu.

Ve Slavii do konce sezony, v repre do 2015

Vlastní podepsání smlouvy, která by platila až do domácího šampionátu v roce 2015, by ovšem mělo být jen formalitou, neboť všechny strany už se jmenováním Růžičky předběžně souhlasily. 

"I když já sám říkám, že je to na 99,9 procenta, ještě to není naprostá jistota. Už však nevím, co by tomu mohlo zabránit. A s Vláďou jsme si na to dali ruku. Zbývá už to jen dotáhnout formálně se sekretářem svazu Martinem Urbanem," uvedl Král.

Jak uvedli zástupci svazu, Růžička by měl ještě do konce letošní sezony vést extraligovou Slavii, a od příštího ročníku se již naplno věnovat národnímu týmu.

V pražském klubu by ovšem trenér dvou zlatých týmů (ze šampionátů v Bratislavě a Vídni) i v příští sezoně nadále působil jako konzultant, především pro práci s mládeží.

Hadamczikova rezignace byla pochopitelná

Růžička přebírá reprezentaci od Aloise Hadamczika, který neustál tlak po vyřazení ve čtvrtfinále olympijského turnaje na hrách v Soči. Trenérskou roli u reprezentace přitom Hadamczik v roce 2010 převzal právě od Růžičky.

"Hadamczik před výborem převzal za vše zodpovědnost. Svaz vyhodnotil šesté místo jako zklamání, současně ale trenérovi poděkoval. Objektivně ke třeba říct, že první dva roky byly dobré: dvě medaile, vítězství v Euro Hockey Tour. Poslední dva velké turnaje, neúspěchy a atmosféra ale vedly k pochopitelné rezignaci," uvedl šéf ČSLH Tomáš Král.

Růžičku tak každopádně na konci tohoto roku čeká nabitý program. Krom boje Slavie o play off (případně o udržení), totiž ještě musí vybrat tým pro blížící se Švédské hry, a následně také mistrovství světa v Minsku.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy