Novotný: Náskok 2:0 musíme udržet. Ztratit to je trestuhodné

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 4. 2013 21:15
Kapitán české reprezentace Jiří Novotný sice v zápase Euro Hockey Challenge s hokejisty Slovenska zařídil Česku vedení 2:0, Slováci však třemi góly zápas otočili a radovali se z výhry.
i když Jiří Novotný dokázal slovenského brankáře Rastislava Staňu dvakrát překonat, k bodovému zisku to českému týmu nepomohlo.
i když Jiří Novotný dokázal slovenského brankáře Rastislava Staňu dvakrát překonat, k bodovému zisku to českému týmu nepomohlo. | Foto: CPA

Praha - Vstřelil dva góly, přesto však byl po zápase našvaný. Kapitán české reprezentace Jiří Novotný sice v zápase Euro Hockey Challenge s hokejisty Slovenska zařídil Česku vedení 2:0, Slováci však třemi góly zápas otočili a radovali se z výhry 3:2.

Českému týmu tak nevyšla odveta za poslední vzájemný zápas, v němž v semifinále loňského MS podlehl Slovákům 1:3.

"Ty dva góly? Abych se přiznal, to mě osobně vůbec nezajímá. Nikdy jsem nebyl žádný velký střelec, plním si spíš obranné povinnosti. Spíš mě mrzí to, že jsme nedokázali za stavu dva nula výhru udržet," uvedl po zápase devětadvacetiletý centr prvního českého útoku.

Jirko, proč jste nebyli schopní slibný stav dotáhnout do vítězného konce?
Myslím, že jsme to měli perfektně rozjeté. Pak jsme ale přestali úplně hrát a dostali jsme kontaktní gól na dva jedna. Všechno pak bylo otevřené. Mrzí mě to, že tak zkušený tým to nedokázal pohlídat.

Nebylo to tím, že v týmu nyní tolik zkušených hráčů?
Já si naopak právě myslel, že jsme natolik zkušení, že když jsme dostali gól na dva jedna, tak se prostě nic nestalo. Dalo se normálně hrát, měli jsme tam šance, a kdybychom odskočili, bylo by to jiné. Nedali jsme, oni to potrestali. Takový je hokej. Dostali nás pod tlak, museli jsme je přidat, ale už jsme to nedokázali srovnat.

Co říkáte vůbec na ten kontaktní Jána Sýkory?
Ten gól byl nádherný, pěkná individuální akce zpoza brány. Góly v hokeji ale padají po chybách, ještě se na to podíváme, kde jsme jí při tom udělali.

Se Slováky jste se střetli poprvé od prohry v semifinále na loňském MS. Brali jste to jako odvetu?
Já si myslím, že jsme to tak nebrali. Byl to další přípravný zápas, minule jsme oba přípravné zápasy vyhráli, ale pak ten nejdůležitější v semifinále prohráli. Chtěli jsme vyhrát, perfektně jsme se na ten zápas připravili. Musíme to ale hodit za hlavu, byla to pořád jen příprava. Chtěli jsme vyhrát, ale potřebujeme vyhrávat důležité zápasy.

Byli Slováci nejsilnějším soupeřem, se kterým jste v přípravě před šampionátem hráli?
V Německu jsem nebyl, takže nemůžu posoudit, ale i podle toho, co kluci říkali, tak to byl nejsilnější soupeř. Slováci mají tým v podstatě pro mistrovství světa poskladaný. Kvalita je obrovská, byl to hodně těžký zápas.

Co na ně tedy musíte vymyslet do odvety, abyste je porazili i s tímto týmem?
Poučíme se tak, že začneme hrát stejně a vnutíme jim tu naši hru. Musíme to ale hrát celých šedesát minut, i když vím, že je to těžké. Takhle si to nechat ujít je trestuhodné. Nevím, co bych k tomu měl říct.

Poprvé po čtyřech měsících odehrál zápas slovenský kapitán Miroslav Šatan. Co na to říkáte?
Byl jsem docela překvapený, že jsem viděl i Jožo Stümpela. Je vidět, že kluci hokej milujou. Že mají do toho chuť, chtějí pomoct. Jsou to zkušení hráči, určitě je to pro Slováky důležité, že hrají.

 

Právě se děje

Další zprávy