Nové žebříčky draftu NHL: Češi stále myslí na 1. kolo

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 1. 2014 16:00
Jakub Vrána a David Pastrňák mohou stále pomýšlet na to, že si je kluby NHL v létě vyberou v prvním kole draftu. Říkají to aktualizované žebříčky agentur
Čeští junioři na světovém šampionátu porazili třeba Kanadu. A dva největší talenty Jakuba Vránu a Davida Pastrňáka teď pravděpodobně za odměnu čeká úspěch v prvním kole draftu NHL.
Čeští junioři na světovém šampionátu porazili třeba Kanadu. A dva největší talenty Jakuba Vránu a Davida Pastrňáka teď pravděpodobně za odměnu čeká úspěch v prvním kole draftu NHL. | Foto: Reuters

Praha - Do vstupního draftu mladých hokejistů NHL zbývá ještě půl roku a vše se bude na konci sezony zásluhou výkonů v play off ještě měnit.

I tak jsou ale lednové žebříčky vydáváné skautskými agenturami v zámoří hodně očekávané. Skauti v nich totiž počítají už také s výkony na ostře sledovaném šampionátu dvacetiletých.

A Češi je evidentně moc nezklamali.

V posledních 6 letech v prvním kole jen Faksa a Hertl

Stejně jako v létě, když organizace první žebříčky a odhady příštího draftu vydaly, se může český hokej radovat. I teď to vypadá, že by se dva nejtalentovanější Češi, stále teprve sedmnáctiletí Jakub Vrána a a David Pastrňák, mohli prosadit už v prvním kole.

To se za posledních šest let povedlo pouze dvěma hokejistům. Radek Faksa a Tomáš Hertl uspěli mezi třicítkou největších talentů předloni. V roce 2013 Češi zažili jeden z nejhorších draftů v historii: v New Jersey si českého hráče vybraly jen tři kluby a prvního z nich Jana Košťálka dokonce až ve čtvrtém kole.

Vrána si pohoršil, Pastrňák vylétl nahoru

Z evropských hráčů jsou teď Pastrňák s Vránou čtvrtým a pátým nejatraktivnějším zbožím.

Agentura McKeen's Hockey (její žebříček TADY) odhaduje, že by se na Pastrňáka mohlo dostat v sedmnáctém kole a Vrána by šel na řadu jako šestadvacátý. Další uznávaná agentura, Future Considerations, to vidí docela podobně (její žebříček TADY), akorát oba posunula trošku níž: Pastrňák osmnáctý, Vrána devětaadvacátý. International Scouting Services (její žebříček TADY) pak v prvním kole počítá pouze s Pastrňákem. Útočníka Södertälje pasuje na sedmadvacáté místo. 

Oproti odhadům, které stejné organizace zveřejnily v srpnu (čtěte ZDE) se toho z českého pohledu leccos změnilo. Jakub Vrána si výrazně pohoršil, třeba McKeen's Hockey ho ještě před půl rokem pasovala na osmé místo, naopak David Pastrňák na juniorském šampionátu evidentně skauty zaujal. Ještě v srpnu ho v prvním kole viděla pouze agentura Future Considerations.

Sledujte autora článku i na facebooku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Další zprávy