Nováček Doudera: Z nominace na Karjalu jsem si sedl na zadek

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
4. 11. 2013 17:29
Mezi kvartetem nováčků v hokejové reprezentaci před Karjala Cupem je i dvacetiletý kladenský obránce Milan Doudera.
Kladenská obránce Milan Doudera se těší na svým debut v seniorské reprezentaci
Kladenská obránce Milan Doudera se těší na svým debut v seniorské reprezentaci | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hned čtveřice nováčků se sešla v pražské Tipsport Areně na srazu hokejové reprezentace před Karjala Cupem.

Mezi debutanty je i kladenský bek Milan Doudera, jenž ve dvaceti letech načíná svou teprve druhou sezonu mezi dospělými.

"Jsem rád, že jsem tu šanci dostal, ale tím to pro mě nekončí, jsem teprve na začátku," věří si Doudera.

Na Kladně už chtěli zápisné

Z povolání do národního týmu však byl překvapen, i když spoluhráči jej hecovali už delší dobu. "Kluci mi už před tím, než se začala řešit nominace, že bych se tam mohl dostat. Pak si začali ze mě dělat srandičky a chtěli po mě do kasy zápisné. Uvidím, kolik mi vyměří, až se vrátím," úsmívá se mladý zadák.

"Dozvěděl jsem to v kabině po tréninku. Zůstal jsem sedět a jen jsem koukal do zdi," popisoval chvíle, které následovaly bezprostředně po dobré zprávě. "Ale samozřejmě jsem měl obrovskou radost."

Zároveň se těší, jak mu ve čtvrtek proti Švédsku budou u televize jeho blízcí držet palce. "Myslím si, že všichni známí včetně rodiny se na ten zápas budou koukat," doufá v přízeň.

V reprezentaci zatím velký prostor nečeká

Po Tomáši Kaberlem je právě Doudera nejvytěžovanějším kladenským obráncem. Na ledě průměrně stráví přes devatenáct minut v každém zápase. "Se sezonou jsem zatím spokojen. Dostávám docela hodně šancí, trenéři mě hodně využívají, mám dvacet minut na zápas."

Uvědomuje si však, že v národním týmu jej tolik prostoru zřejmě nečeká. "Budu rád, že vůbec nastoupím. Je nás tady sedm beků, uvidíme, jak to trenéři postaví. Bude to úplně něco jiného než extraliga, takže jsem na to zvědavý," přiznává.

Úplným bažantem na mezinárodní scéně však není. Pravidelně totiž hrával za výběry nižších kategorií. "Už jsem byl v mládežnické reprezentaci, takže vím, do čeho jdu. Hraje se to v úplně jiném tempu," říká.

Ke Kaberlemu přehnaný respekt nemá

Doudera je rád, že se do nominace dostal po boku svého spoluhráče Kaberleho, k němuž hodně a dlouho vzhlíží.

"Strašně moc mi pomáhá, že s ním můžu hrát. Byl vždycky můj vzor. Teď, když se vrátil na Kladno, tak se to od něj vše můžu učit. Jsou to pro mě neskutečné zkušenosti," pochvaluje si přínos velezkušeného Kaberleho.

"Mám k němu respekt ale nijak přehnaný. Jsme spoluhráči a bavíme se v pohodě jako normální kluci," potvrzuje klasické kamarádství spoluhráčů z jednoho klubu.

Rozkouká se a pak třeba něco vytvoří

Po Kaberlem okoukal i jeho ofenzivní choutky, jimiž zaujal reprezentační vedení.

"Všímám si toho, že ofenzivní obránci moc nejsou. Je plno beků, kteří hlavně brání nebo to plácají po mantinelu. Proto se snažím hrát tvořivě, abych měl větší šanci," prozrazuje svůj recept pro lepší uplatnění.

Při svém debutovém vystoupení si však žádné velké ofenzivní akce nepřipouští. "Určitě si zatím nebudu dovolovat věci jako na Kladně. Začnu zvolna a uvidím, jak to půjde a podle toho svou hru přizpůsobím," dodává.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Izrael bude podle premiéra Netanjahua pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné. Vinu za současné boje premiér připsal Hamásu.

před 23 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy