Nová Slavia se představuje: Lotyš, Maďar a Lubina na tribuně

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 8. 2014 15:05
Ladislav Lubina v Edenu bojuje o přízeň fanoušků, ale na střídačce Slavie nestojí: Testované hráče sleduje z tribuny, tam bude i dnes v zápase s Libercem (17:30).
Fanoušci v Edenu si zvykají na nového trenéra. Ladislav Lubina tam včera první zápas vyhrál, dnes Slavia hraje proti Liberci.
Fanoušci v Edenu si zvykají na nového trenéra. Ladislav Lubina tam včera první zápas vyhrál, dnes Slavia hraje proti Liberci. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Ladislav Lubina v Edenu první zápas přežil. V prvním přípravném zápasu sezony totiž sešívaní vyprovodili silnou Plzeň 4:1, a tak zatím ne zrovna oblíbený trenér slyšel z tribun jen hrstku nevole, kterou mu nejvěrnější fanoušci slibovali.

A to seděl na tribuně mezi nimi.

Lubina je na tribuně schválně. Lépe vidí testované hráče

"Před zápasem jsme si vytyčili nějaké body, které chceme v taktice dodržovat a myslím si, že se kluci ukázali v dobrém světle, protože většinu z nich dokázali splnit," chválil si první výhru proti silnému soupeři Lubinův asistent Josef Beránek.

Dnes čeká Lubinu v Edenu další mač. Slavia nastoupí v 17:30 proti Liberci a Lubina bude opět mezi diváky na tribuně, na střídačku ještě nechce.

Slavia buduje po odchodu Vladimíra Růžičky a několika klíčových hráčů sakum-prásk jiný kádr. Zkouší kvůli tomu dokonce několik neznámých a možná i trochu exotických hokejistů.

Za Slavii nastoupí Maďar i Lotyš

Mezi testovanými hráči je totiž třeba i třicetiletý Maďar János Vas, který hrával poslední dvě sezony ve Francii. Je také členem maďarské hokejové reprezentace a v minulosti byl Dallasem draftován už ve druhém kole. Akorát, že NHL se nikdy neprosadil.

Vedle něj ale Slavia testuje i KHL prověřeného třiadvacetiletého Lotyše Elvijse Biezaise z Rigy, či Slováky Erika Weissmanna a Richarda Lelkeše. 

"Ztratili jsme pár hráčů z jádra, takže rozhodně to nebude nic lehkého je nahradit. Budeme samozřejmě bojovat," prohlásil o nabitém kádru nové Slavie její klíčový muž Jaroslav Bednář. 

On ani Tomáš Vlasák - největší opory týmu - u včerejší výhry nad Plzní chyběli a ani dnes hrát zřejmě nebudou, nastoupí až v pátek proti Záhřebu. 

Lubina v přípravných zápasech dává týmu zabrat a hraje jen na tři formace. 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy