reklama
 
 

Nová Slavia se představuje: Lotyš, Maďar a Lubina na tribuně

5. 8. 2014 15:05
Ladislav Lubina v Edenu bojuje o přízeň fanoušků, ale na střídačce Slavie nestojí: Testované hráče sleduje z tribuny, tam bude i dnes v zápase s Libercem (17:30).

Praha - Ladislav Lubina v Edenu první zápas přežil. V prvním přípravném zápasu sezony totiž sešívaní vyprovodili silnou Plzeň 4:1, a tak zatím ne zrovna oblíbený trenér slyšel z tribun jen hrstku nevole, kterou mu nejvěrnější fanoušci slibovali.

A to seděl na tribuně mezi nimi.

Lubina je na tribuně schválně. Lépe vidí testované hráče

"Před zápasem jsme si vytyčili nějaké body, které chceme v taktice dodržovat a myslím si, že se kluci ukázali v dobrém světle, protože většinu z nich dokázali splnit," chválil si první výhru proti silnému soupeři Lubinův asistent Josef Beránek.

Dnes čeká Lubinu v Edenu další mač. Slavia nastoupí v 17:30 proti Liberci a Lubina bude opět mezi diváky na tribuně, na střídačku ještě nechce.

Slavia buduje po odchodu Vladimíra Růžičky a několika klíčových hráčů sakum-prásk jiný kádr. Zkouší kvůli tomu dokonce několik neznámých a možná i trochu exotických hokejistů.

Za Slavii nastoupí Maďar i Lotyš

Mezi testovanými hráči je totiž třeba i třicetiletý Maďar János Vas, který hrával poslední dvě sezony ve Francii. Je také členem maďarské hokejové reprezentace a v minulosti byl Dallasem draftován už ve druhém kole. Akorát, že NHL se nikdy neprosadil.

Vedle něj ale Slavia testuje i KHL prověřeného třiadvacetiletého Lotyše Elvijse Biezaise z Rigy, či Slováky Erika Weissmanna a Richarda Lelkeše. 

"Ztratili jsme pár hráčů z jádra, takže rozhodně to nebude nic lehkého je nahradit. Budeme samozřejmě bojovat," prohlásil o nabitém kádru nové Slavie její klíčový muž Jaroslav Bednář. 

On ani Tomáš Vlasák - největší opory týmu - u včerejší výhry nad Plzní chyběli a ani dnes hrát zřejmě nebudou, nastoupí až v pátek proti Záhřebu. 

Lubina v přípravných zápasech dává týmu zabrat a hraje jen na tři formace. 

autor: Adam Sušovský | 5. 8. 2014 15:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama