Nová fakta? Podivná smrt Čerepanova se opět zkoumá

Václav Rojík, roj
11. 8. 2009 11:40
Prokuratura nařídila nové testy
Alexej Čerepanov
Alexej Čerepanov | Foto: Zuzana Hronová, Reuters

Moskva - Ruští právníci znovu otevřeli případ podivné smrti mladého hokejisty Omsku Alexeje Čerepanova.

Vyšetřovací komise federální prokuratury vyloučila minulý měsíc jakoukoliv vinu na smrti talentovaného mladíka ze strany týmových lékařů.

Ale stejná komise v pondělí znovu celý případ otevřela a nařídila nové testy ve federálním centru soudní medicíny.

Čtěte dále:
Zvrat: Čerepanov dopoval, tvrdí vyšetřovatelé
Tragédie: Jágrův spoluhráč Čerepanov dal gól a zemřel

Zesnulý spoluhráč Jaromíra Jágra zkolaboval 13. října minulého roku při utkání KHL na stadionu v Čechově.

Podle závěrů vyšetřování na základě soudní pitvy způsobila hokejistovu smrt vážná srdeční choroba, v jejímž důsledku neproudilo do srdce dostatečné množství krve. O ní však podle dostupných informací lékaři nevěděli.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy