Nitra prohrála třetí semifinále

28. 3. 2006 20:33
Praha - Hokejisté Nitry prohráli v play off slovenské extraligy svůj první zápas po náhlém propuštění českého trenéra Antonína Stavjani. Ve třetím semifinále na ledě Žiliny dnes promarnili dvoubrankové vedení a domácím podlehli 2:3 v prodloužení. Žilina se ujala vedení v sérii 2:1.

Vyrovnání domácích na 2:2 zařídil čtyři minuty před koncem normální hrací doby český útočník Václav Král po přihrávce Jana Dlouhého. Vítězný gól dal Hreus, který překonal brankáře Vlastimila Lakosila ve čtvrté minutě nastavení.

Výsledek - semifinále, 3. zápas:

Žilina - Nitra 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 49. Opatovský, 56. V. Král (Dlouhý), 64. Hreus - 28. Ľ. Kolník, 41. Kollár. Rozhodčí: Lauff, Marušin - Halecký, Grečko. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 5128. Stav série: 2:1.

Hämeenlinna postoupila do semifinále finské hokejové ligy

Hokejisté Hämeenlinny si jako první tým ve finské lize zajistili postup do semifinále play off. K vítězství i ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série s Ilvesem Tampere jim dnes stačil jediný gól, který dal před koncem první třetiny Ville Leino.

Už jen jedno vítězství dělí od postupu Kärpät Oulu. Na ledě Blues Espoo dnes výhru obhájců titulu 2:1 zařídili čeští hokejisté, Michal Broš první gól dal a na druhý přihrál Viktoru Ujčíkovi.

Výsledy - čtvrtfinále, 4. zápasy:

Blues Espoo - Kärpät Oulu 1:2 (za hosty Broš 1+1, Ujčík 1+0) - stav série 1:3, SaiPa Lappeenranta - IFK Helsinky 3:2 - stav série 1:3, Ilves Tampere - Hämeenlinna 0:1 - konečný stav série 0:4, Ässät Pori - Tappara Tampere 5:2 - stav série 2:2.

Hannover postoupil jako poslední do semifinále německé ligy

Hokejisté Hannoveru zabrali poslední volné místo v semifinále play off německé ligy. Tým útočníka Patrika Augusty o svém postupu rozhodl až v dnešním sedmém utkání čtvrtfinále, v němž vyhrál 5:3 na ledě Ingolstadtu a připsal si potřebné
čtvrté vítězství v sérii.

O postup do finále se Hannover utká s obhájci titulu z Eisbären Berlín, druhou semifinálovou dvojici tvoří Düsseldorf a Kolín nad Rýnem. Série hrané na tři vítězství začnou 30. března.

Výsledek - čtvrtfinále, 7. zápas:  Ingolstadt - Hannover 3:5 - konečný stav série 3:4.

Hokejista Branda dal v baráži o švédskou ligu tři góly

Hattrickem pomohl český útočník Daniel Branda hokejistům Skelleftey k vítězství 4:1 nad Leksandem v šestém kole baráže o
postup do švédské ligy. Druholigová Skelleftea si díky výhře udržela dvoubodový náskok v čele tabulky před Södertälje.

Výsledky - 6. kolo:  Bofors IK - Södertälje 2:3, Skelleftea - Leksand 4:1 (Branda 3+0), Rögle - Malmö 1:5 (za hosty Moravec 0+1).

1. Skelleftea 6 5 0 0 0 1 22:10 15
    2. Södertälje 6 4 0 0 1 1 19:12 13
    3. Malmö 6 4 0 0 0 2 27:12 12
    4. Rögle 6 2 0 0 0 4 10:16 6
    5. Leksand 6 2 0 0 0 4 9:20 6
    6. Bofors IK 6 0 1 0 0 5 9:26 2