Nicklas Lidström oznámí konec kariéry v NHL

Sport Sport
31. 5. 2012 10:03
Jeden z nejlepších obránců historie NHL Nicklas Lidström končí kariéru.
Nicklas Lidström
Nicklas Lidström | Foto: Reuters

Detroit - Jeden z nejlepších obránců historie NHL Nicklas Lidström končí kariéru. Dvaačtyřicetiletý Švéd by měl své rozhodnutí oznámit na tiskové konferenci v Detroitu, kde strávil 20 sezon.

Lidströmovi dobíhá šestiletá smlouva a po vyřazení z play off před měsícem uvedl, že si případné pokračování musí ještě promyslet. Vedení Red Wings pouze oznámilo, že se kapitán mužstva na tiskové konferenci vyjádří ke své budoucnosti, podle několika zdrojů oficiálního webu NHL je však jisté, že Lidström oznámí konec kariéry.

V Detroitu od 1991

Rodák z Västeraas a odchovanec tamního klubu působil v Detroitu od roku 1991. Čtyřikrát s ním získal Stanley Cup a po odchodu klubové legendy Steva Yzermana se stal v roce 2006 jeho kapitánem.

Lidström se díky své spolehlivosti a vynikajícím ofenzivním schopnostem pravidelně umisťoval v popředí v hlasování o nejlepšího obránce soutěže. Norris Trophy získal celkem sedmkrát, v posledních 14 letech byl dvanáctkrát mezi nominovanými a ani jednou v tomto období neskončil hůř než šestý. V roce 2002 získal jako první rodák z Evropy Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play off.

V základní části NHL odehrál Lidström 1564 zápasů a nasbíral 1142 bodů (264+878), dalších 263 duelů a 183 bodů (54+129) přidal v bojích o Stanley Cup. Loučí se jako hráč s největším počtem zápasů mezi aktivními hokejisty. V pořadí základní části ho na prvním místě nahradí Roman Hamrlík (1379), v play off, pokud bude pokračovat v NHL, útočník Jaromír Jágr (180).

Člen Triple Gold Club

Lidström je také členem exkluzivního Triple Gold Clubu, poté co k titulu z mistrovství světa 1991 a Stanley Cupům (1997, 1998, 2002 a 2008) přidal také olympijské zlato z Turína 2006.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy