Znovu skvělý Krejčí. Spoluhráčům třikrát nabil na gól, Boston bral další vítězství

Aktualizováno 11. 5. 2021 9:54
Český hokejový útočník David Krejčí pomohl v NHL Bostonu třemi nahrávkami k výhře nad New York Islanders 3:2 v prodloužení. Na jedné brance Bruins se podílel také David Pastrňák.
David Krejčí slaví gól s parťáky z Bostonu
David Krejčí slaví gól s parťáky z Bostonu | Foto: Reuters

Asistenci si připsali David Kämpf a Dominik Kubalík z Chicaga, které podlehlo Dallasu 4:5 v prodloužení. Obránce Radko Gudas se gólovou přihrávkou podílel na vysoké výhře Floridy nad Tampou Bay 4:0. V brance Caroliny se nedařilo Petru Mrázkovi, který inkasoval na ledě Nashvillu pětkrát a Hurricanes v předehře prvního kola play off podlehli Predators 0:5.

Boston v duelu o třetí místo ve Východní konferenci dvakrát vedl, ale Islanders se v obou případech dokázali vrátit do hry. Bruins otevřeli skóre v závěru první třetiny, kdy v přesilové hře David Krejčí našel Taylora Halla, který z ostrého úhlu prostřelil brankáře Semjona Varlamova. Minutu a 38 sekund po začátku druhé třetiny srovnal Oliver Wahlstrom.

Druhou branku Bostonu vstřelil po Pastrňákově zisku a přesné Krejčího přihrávce do brankoviště Brad Marchand. Islanders však dokázali opět rychle zareagovat, branku na 2:2 vstřelil po dvou minutách Mathew Barzal. V prodloužení rozhodl o výhře Bruins povedenou individuální akcí Hall.

Kanadský útočník po výměně do Bostonu střelecky ožil. V dresu Bruins vstřelil osm branek v 16 duelech, zatímco za Buffalo se v 37 zápasech prosadil pouze dvakrát. "Zatím je to pro mě výborná výměna. Vždycky jsem cítil, že by se mi v Bostonu mohlo dařit. Myslel jsem si, že jejich styl hry by mi mohl vyhovovat a po mém příchodu se to potvrdilo. Jsem rád, že svými výkony pomáhám týmu. Doufám, že budu v podobném tempu pokračovat i v play off," řekl Hall.

Spolupráce s Hallem sedí také Krejčímu. Český centr z 16 duelů, ve kterých nastoupil s novým spoluhráčem, získal 21 bodů (6+15). Rodák ze Šternberka je s 44 body třetím nejproduktivnějším Čechem v NHL. Lépe na tom jsou pouze Pastrňák (20+28) a Ondřej Palát z Tampy Bay (15+31).

Do sestavy Bostonu se po zranění v horní části těla vrátil Ondřej Kaše. Český útočník nastoupil do zápasu NHL poprvé od 16. ledna a v prvních dvou třetinách odehrál šest minut a 49 sekund, do třetího dějství kvůli zranění nenastoupil. Podle trenéra Bruce Cassidyho se o Kašeho startu v posledním utkání základní části na ledě Washingtonu teprve rozhodne.

V souboji týmů, které se neprobojovaly do play off, zdolala Philadelphia New Jersey 4:2. Devils po brankách Zachy a Janneho Kuokkanena vedli 2:0, ale domácí Flyers čtyřmi góly vývoj zápasu otočili. Dvakrát se prosadil nejlepší střelec domácího celku Joel Farabee.

Zacha sedmnáctou brankou uzavřel svůj prozatím nejpovedenější ročník NHL. Čtyřiadvacetiletý centr si v 50 zápasech zkrácené sezony připsal nejvíce gólů i bodů (17+18) v kariéře a byl nejproduktivnějším hráčem Devils. Mezi českými střelci se dělí o čtvrté místo s Kubalíkem.

Hokejisté Chicaga v posledním zápase sezony nestačili na Dallas, kterému podlehli 4:5 v prodloužení. Kubalík asistoval u třetího gólu a uzavřel svůj účet na 38 bodech (17+21). Gólovou nahrávkou se s letošním ročníkem NHL rozloučil také Kämpf.

Předehru play off nabídly zápasy v Centrální divizi. První Carolina nastoupila na ledě čtvrtého Nashvillu a před startem vyřazovacích bojů tvrdě narazila. Predators vyhráli jasně 5:0 a naznačili, že v nadcházející sérii nebudou pro Hurricanes snadným soupeřem. Ani jeden z českých hráčů v sestavě Caroliny neodehrál povedený zápas. Mrázek inkasoval pět branek z 27 střel a útočník Martin Nečas si v tabulce plus/minus připsal dva záporné body.

"Dnešní zápas hodíme za hlavu. V základní části jsme odehráli 56 utkání a v pětapadesáti jsme tvrdě bojovali. Dnes se nám bohužel nedařilo, nedostali jsme se do hry a soupeř nás přejel. Na zápas se samozřejmě podíváme, abychom si ukázali nějaké systémové chyby, individuální výkony ale vůbec nebudeme řešit a začneme se soustředit na play off," řekl trenér Caroliny Rod Brind'Amour.

Florida potvrdila svou formu z posledních zápasů a porazila Tampu Bay 4:0. Panthers vyhráli šestý duel v řadě a zajistili si výhodu domácího prostředí v případném sedmém zápase prvního kola play off. Asistenci u čtvrtého gólu utkání si připsal Gudas, jehož střelu tečoval za záda Andreje Vasilevského švédský útočník Alexander Wennberg.

Blízko první brance v sezoně byl ve třetí části obránce Lightning Jan Rutta, jeho střela ale skončila pouze na tyči. Rutta tak společně s Janem Zbořilem z Bostonu zůstává jediným Čechem, který v letošním ročníku NHL bodoval, ale neskóroval.

Posledním účastníkem play off se stal Montreal, který i přes prohru s Edmontonem 3:4 v prodloužení získal potřebný bod. O všechny tři branky Canadiens se postarala čtvrtá formace Artturi Lehkonen, Jake Evans a Paul Byron. O výhře Edmontonu rozhodl v prodloužení Connor McDavid. Nejproduktivnější hráč soutěže, jenž posledním duelu proti Vancouveru zaznamenal 100. bod v sezoně, přidal v utkání proti Montrealu další dva.

Hokejisté Colorada vyhráli ve Vegas 2:1 a udrželi se ve hře o Prezidentův pohár. Pokud zvládnou zbývající dva zápasy, dostanou se před Golden Knights a získají trofej pro nejúspěšnější tým základní části.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 20. a 63. Hall (na obě Krejčí), 27. Marchand (Krejčí, Pastrňák) - 22. Wahlstrom, 29. Barzal. Střely na branku: 38:18. Diváci: 4565 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Marchand (oba Boston), 3. Barzal (NY Islanders).

Philadelphia - New Jersey 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky: 14. a 57. Farabee, 31. Couturier, 53. J. van Riemsdyk - 4. Zacha, 6. Kuokkanen. Střely na branku: 31:25. Diváci: 3882 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. Giroux, 3. J. van Riemsdyk (všichni Philadelphia).

Montreal - Edmonton 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 10. Evans, 26. Byron, 54. Lehkonen - 10. Neal, 14. Nugent-Hopkins, 30. Kahun, 63. McDavid. Střely na branku: 28:35. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Evans, 2. Byron, 3. Lehkonen (všichni Montreal).

Florida - Tampa Bay 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 16. Weegar, 29. Lammikko, 43. Verhaeghe, 55. Wennberg (Gudas). Střely na branku: 30:30. Diváci: 5040 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. Lammikko, 3. Verhaeghe (všichni Florida).

Nashville - Carolina 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 5. a 25. Duchene, 3. Grimaldi, 33. Johansen, 41. Jeannot. Mrázek odchytal za hosty celý zápas, kryl 22 z 27 střel, úspěšnost zákroků měl 81,5 procenta. Střely na branku: 27:30. Diváci: 5700 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Duchene, 3. Jeannot (všichni Nashville).

Chicago - Dallas 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 1. DeBrincat, 2. Suter, 37. D. Strome (D. Kubalík), 49. Hinostroza (Kämpf) - 16. Pavelski, 40. Heiskanen, 51. Kiviranta, 53. Dickinson, 65. Robertson. Střely na branku: 23:50. Diváci: 3917 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen (Dallas), 2. Delia, 3. DeBrincat (oba Chicago).

Winnipeg - Vancouver 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 11. Connor - 4. a 51. Höglander, 8. Horvat. Střely na branku: 40:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Höglander, 2. Demko, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Los Angeles - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 48. Iafallo - 42. Bozak, 61. Faulk. Střely na branku: 27:19. Diváci: 2154 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Faulk (St. Louis), 2. Wagner (Los Angeles), 3. R. O'Reilly (St. Louis).

Vegas - Colorado 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Pietrangelo - 28. Burakovsky, 52. Compher. Střely na branku: 37:21. Diváci: 7567 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Compher (Colorado), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. Grubauer (Colorado).