27. Monahan (Versteeg, Giordano)
30. Monahan (Gaudreau, Brodie)
35. Monahan (Gaudreau, Versteeg)
62. Frolík (Backlund, Brodie)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z utkání NHL mezi Phidaldelphií Flyers a Calgary Flames. Zápas začne v sobotu 18. listopadu po 19. hodině.

NHL splnila sen mnoha českým fanouškům NHL. Sobotní zápas v evropském čase, který proti sobě svede Philadelphii Flyers a Calgary Flames. Tedy týmy, ve kterých hrají české hvězdy. Legendární Jaromír Jágr se svými Flames bude chtít vyloupit Wells Fargo Center, kde je doma momentálně nejproduktivnější Čech v zámoří Jakub Voráček. V oranžovém dresu Philadelphie hraje také Rudko Gudas, který v předešlém zápase brutálně seknul hokejkou do hlavy Mathieua Perreaulta z Winnipegu a kvůli slyšení disciplinární komise dnes hrát nebude.

Co se týče dalších absencí, tak Flyers chybí obránce Andrew MacDonald, který léčí poraněné koleno. V zápase s Jets se zranil také Jordan Weal, kterého nahradí Jori Lehterä. Naopak do sestavy Flyers se již vrátil talentovaný Nolan Patrick, dvojka letošního draftu. Velký návrat hlásí také kabina Flames. Po jednozápasové absenci je opět schopen nastoupit brankář číslo 1 Mike Smith. Naopak jeden zápas vynechá mladý útočník Matthew Tkachuk, který za nesportovní seknutí, které vyvolalo velkou bitku v zápase s Detroitem, dostal na tento duel stopku.

Domácí Philadelphia v posledních dnech a týdnech nezažívá úplně ideální období. V sedmi posledních zápasech vyšli hned třikrát střelecky naprázdno, dvakrát z toho nedokázali překonat Devana Dubnyka z Minnesoty. Ve čtvrtek navíc ztratili dvoubrankové vedení s Winnipegem a ztratili zápas v samostatných nájezdech. Z předešlých desíti zápasů vyhráli svěřenci Dava Hakstola, po jehož hlavě volají někteří fanoušci, jen tři.

Přesto ztrácí Philadelphia na Play- Off jen dva body. Jedinou záchranou jsou zatím výkon první formace ve složení Giroux - Couturier - Voráček, která patří k nejlepším v soutěži. Kapitána Girouxe oživilo plné uzdravení po vleklých zdravotních problémech, ale také přesun z centra na levé křídle, kde si užívá více volnosti. Sean Couturier zase první formaci dodává větší jistotu směrem dozadu a efektivitu v předbrankovém prosotoru.

Flames mají o bod více než-li Flyers, navíc odehráli o utkání méně. Drží poslední poslední postupové místo v západní konferenci. Calgary je na tom i s formou o něco lépe, když z přecházejících desíti duelů vyhrálo hned šestkrát, navíc hned pět z posledních sedmi. Jenže úplně ten poslední zápas kanadskému týmu nevyšel, když obdržel na ledě Detritu krutý výprask 2:8.

Calgary se může pyšnit velmi kvalitní defenzivou, které šéfuje kapitán Mark Giordano a zdatně mu sekundují TJ Brodie nebo ofenzivní zadák Dougie Hamilton. Největší oporou je už stabilně Johnny Gaudreau přezdívaný Johnny Hockey. Ten nasbíral již 26 bodů za 8 přesných tref a 8 nahrávek. Druhý v klubovém bodování je jeho spoluhráč z formace Sean Monahan, ten má o 10 bodů méně. Třetí v klubové produktivitě je již zmíněný Matthew Tkachuk s 15 body, ten dnes ale Flames nepomůže.

Sestava Philadelphie

Elliott (Neuvirth) - Hägg, Provorov, Manning, Gostisbehere, Alt, Sanheim - Voráček, Couturier, Giroux (C) - Simmonds (A), Patrick, Weise - Konecny, Filppula (A), Raffl - Lehterä, Laughton, Leier.

Sestava Calgary

M. Smith (Läck) - D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak - Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau - Frolík, Backlund, Brouwer (A) - Jágr, Jankowski, S. Bennett - Lazar, Stajan, Versteeg.

V NHL je zvykem, že utkání začínají s menším zpožděním. Očekávejte tedy, že zápas začne nejdříve 19:05, spíš 19:10.

Oba celky už jsou na ledě, po americké kanadské hymně utkání začne.

Utkání právě začalo.

1

První ránu zápasu vyslal obránce Hamonic, Elliotta ale neprostřelil.

2

V druhé minutě se Flyers ujímají vedení. Brandon Manning vypálil z velké vzdálenosti a puk od tyčka a zad brankáře Smithe doskákal do brány.

5

Kotouč skončil na střídačce domácích.

5

Flames dvakrát vyhodili kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění.

7

Voráček se cpal středem do zakončení, ale zastavil ho kapitán hostí Giordano.

7

Johnny Gaudreau pálil z ostrého úhlu, ale trefil jen boční síť brány Elliotta. Následně střílel od modré čáry Hamilton, ale brankáře Philadelphie nepřekonal.

8

Voráček vybídl Couturiera, ale Smith jeho ránu vyrazil.

8

Máme srovnáno! Po zákroku Smithe se kotouč po ose Monahan - Ferland dostal k Johnnymu Gaudreauovi, který se řítil sám na Elliotta a uspěl střelou pod vyrážečku.

11

Monahanovu ránu vyrazil Elliott před Ferlanda, ten ale dorazit nedokázal. Vzápětí pálil po vybídnutí Voráčka Gostisbehere, ale Smith vyrazil do bezpečí.

12

Do šance se opět tlačil Gaudreau, ale jeho střelu defenziva Flyers zablokovala.

13

Kris Versteeg dostal 2 minuty za nedovolené bránění.

14

Philadelphia využívá svou první přesilovku. Voráčkovu ránu z pravého kruhu dorazil Sean Couturier, který zřejmě původní ránu českého útočníka ještě tečoval. Domácí vedou 2:1.

15

Útok Calgary, do kterého se zapojil i Jaromír Jágr, zastavilo postavení mimo hru.

16

Hamonic pálil z ostrého úhlu přes velké množství těl, ale Elliott si jeho ránu našel a vyrazil.

17

Flyers vedou poprvé o dvě branky. Po vyhraném buly Laughtona a přisunutí Lehtery překvapil Smithe nahozením od mantinelu Ivan Provorov.

17

Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni Stajan a Leier. Bude se hrát ve čtyřech.

18

Flames budou hrát přesilovku 4 na 3, Jakub Voráček byl přísně vyloučen za hákování.

18

Sean Couturier ujel v oslabení sám na Smithe, ale jeho bekhendový pokus mezi betony zkušeného gólmana nezapadl.

20

Hamilton dvakrát pálil z levého kruhu, ale Elliott udržel Flyers v dvoubrankovém vedení. Oba celky jsou již v plném počtu.

20

V posledních vteřinách první třetiny pálil Jankowski, ale minul bránu Philadelphie. První třetina skončila, Flyers vedou 3:1. Jednu asistenci si připsal i Jakub Voráček.

Vše je připraveno ke startu druhé třetiny.

21

První ránu druhé třetiny vyslal střelec 1. branky Manning, ale minul bránu Calgary.

22

Johnny Gaudreau už málem opět pelášil sám na Elliotta, ale nezpracoval prudkou přihrávku Ferlanda.

22

Konecny vybídl křižnou přihrávkou přes třetinu Sanheima, ale mladý obránce minul bránu Calgary.

24

Gostisbehere předvedl obávánou ránu, ale Smith vyrazil.

24

TJ Brodie pyká za sekání, Flyers budou mít druhou přesilovku, tu první využili.

25

Voráček pálil na Smithe, ale vysoký brankář jeho ránu vyrazil.

25

Další šance Flyers skončila na výstroji Mika Smithe. Giroux vybídl mezi kruhy Couturiera, jeho ránu ale kanadský gólman zachytil.

26

Přesilovka Phidalephie končí o 40 vteřin před vypršením. Dale Weise totiž trefil Stajana do hlavy hokejkou a zařídil tak, že se bude hrát 40 vteřin 4 proti 4 a poté budou mít Flames přesilovku.

26

Velká šance Flyers, Patrick po vybídnutí Provoroa střílel do prázdné do brány Patrick, ale Mike Smith zakročil.

27

Calgary krátkou přesilovku využilo. Versteegovo nahození od modré čáry tečoval před Elliottem Monahan.

28

Ke střele na Smithe se dostal i Wayne Simmonds, brankář Calgary ale v druhé třetině kotouč za svá záda pustit nechce.

28

Voráček se natlačil před Brodieho a pokusil se zakončit, bránu Smithe ale neohrozil.

29

Brandon Manning přesekl hokejku Stajanovi a poslal Calgary do další přesilovky.

30

Další přesiloková trefa Calgary, které srovnává na 3:3. Odražený kotouč se dostal k volnému Gaudreauovi, jehož ránu sice Elliott vyrazil, ale mezi třemi hráči se k dorážce dostal Monahan a svou druhou v zápase srovnal.

31

Kolem mantinelu se prosmíkl Backlund a snažil se pálit, ale minul bránu Elliotta.

32

Calgary dostane možnost využít třetí přesilovou hru v řadě. Shayne Gostibehere dostal dvě minuty za nesportovní chování, kdy sprostě nadával rozhodčím.

33

Giordano dvakrát vypálil od modré čáry, ale jednou minul bránu a podruhé jeho pokus chytil Bryan Elliott.

34

Flyers se tentokrát ubránili.

34

Dobré šance měli Giroux i Voráček, Smith ale zachránil.

35

Philadelphia znovu vede. Voráček se snažil zakončit zpoza brány, puk se ale odrazil k Patrickovi a ten bekhendem přehodil brankáře Flames.

35

Shayne Gostisbehere se vrací na trestnou lavici, když loktem trefil Michaela Ferlanda.

35

A je opět srovnáno, Sean Monahan si připisuje hattrick, navíc hattrick v přesilových hrách. Gaudreauovu ránu zablokoval Leier, zůstal v bolestech ležet na ledě, Gaudreau se chopil puku a našel mezi kruhy Monahana, který parádní ránou srovnal.

37

Jakub Voráček byl v nadějné pozici, ale jeho ránu Mike Smith ukryl v lapačce.

38

Provorov je dalším hráčem, který měl šanci propálit Smithe, ten ale opět zakročil.

Druhá třetina je za námi a mohla by se s klidným srdcem přejmenovat na Monahanovu třetinu. Právě tento centr Calgary byl hlavní hvězdou druhé části, když v ní dokázal dosáhnout hattricku, přičemž všechny trefy zaznamenal v přesilové hře. Dvěma trefami nejprve srovnal na 3:3, a když Nolan Patrick vrátil Flyers vedení, Monahan do minuty opět odpověděl a srovnal.

Třetí třetina právě začala!

41

Dobrá sekce Flyers vedla k nebezpečné střele Provorova, Smith ale puk vyrazil a následně ho našel ve skrumáži těl a přikryl jej lapačkou.

42

Raffl našel před bránou Filppulu, ten byl těsně bráněn a nedokázal vystřelit tak, aby Smithe ohrozil.

44

Raffl opět v dobré pozici, ale jeho pokus zablokoval TJ Brodie.

46

Jankowski orazítkoval tyč za Elliottem, Calgary nebylo daleko od toho, aby poprvé v zápase vedlo.

48

Puk se odrazil k Nolanu Patrickovi, který byl rázem v obrovské šanci, dvojka letošního draftu ale Smithe nepřekonala.

49

První řada Calgary opět úřaduje, Gaudreau vybídl před bránou Ferlanda, důrazný útočník ale nedokázal Elliotta překonat.

50

Jaromír Jágr dokázal zablokoval střelu Sanheima.

50

Další tyč zazvonila za zády Bryana Elliotta. Sam Bennett řešil přečíslení 2 na 1 střelou, která orazítkovala jen brankovou konstrukci.

53

Couturier nahodil z větší vzdálenosti, Smith vyrážel do rohu.

56

Jde vidět, že pro oba týmy, by byl bod z téhle přestřelky vítaným ziskem, v posledních minutách hra poněkud postrádá tempo.

57

Přeci jen ale když je možnost, týmy zaútočí, Girouxovu ránu ale Smith vytěsnil.

58

Bennett opět řešil situaci 2 na 1 střelou, Elliott ale zachránil. V posledních třech minutách se rázem hra dost otevřela.

58

2 minuty a vteřinu koncem dostává Philadephia možnost rozhodnout z přesilové hry. Matt Stajan za bránou zbytečně podrazil Laughtona a byl odeslán na trestnou lavici.

59

Gostisbehere vyprášil Smithovi betony, ale brankáře Flames neprostřelil.

Třetí třetina branku nepřinesla a rozhodnout bude muset prodloužení hrané 3 proti 3.

Prodloužení, které se hraje na 5 minut, právě začalo.

62

Michael Frolík rozhodl o výhře Flames v prodloužení, když se dostali s Backlundem do přečíslení 2 na 1 a švédský centr naservíroval kotouč na hokejku českého útočníka. Calgary, které ani jednou nevedlo, dokázalo vyhrát 5:4.

Atraktivní zápas zámořské NHL je za námi a nabídl gólové hody. Philadelphia vedla 1:0, 2:1, 3:1 a 4:3, přesto získala z tohoto duelu jen bod. Calgary totiž vždy dokázalo srovnat, především zásluhou hvězdy zápasu Seana Monahana, který zaznamenal hattrick a přidal jednu asistenci. Ve třetí třetině se hra uklidnila, branka nepadla a rozhodnout tak muselo prodloužení. V tom se prosadil český forvard v dresu Calgary. Ne však Jaromír Jágr, ale Michael Frolík, který se tak stal nečekaným hrdinou zápasu.

Děkuji, že jste tento zápas sledovali s námi. Věřím, že stejně jako mně se líbil i vám. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dobrého hokeje zase někdy napočtenou.