NHL • Trh s volnými hráči • Sobota, 18:00

Živě: Kluby NHL loví volné hráče

Sledujte, jak hokejovou ligu mění výměny a podpisy nových smluv po otevření trhu.
17:05

Vítejte u online přenosu z otevření trhu s volnými hráči. Slavná NHL se během příštích hodin a dní výrazně promění.

17:07

Ač se to zdálo nepravděpodobné, na volný trh míří také Jaromír Jágr. S Floridou, kde strávil více jak dva roky, zatím nevyřešil finanční stránku smlouvy.

17:10

I když se trh oficiálně otevírá až v 18:00 českého času, už nyní začínají prosakovat informace, kdo kam zamíří.

17:11

Například Karl Alzner, jeden z nejlepších beků na trhu, má údajně namířeno do Montrealu, kde by mohl podepsat pětiletou smlouvu s ročním platem kolem 4,5 milionu dolarů.

17:19

Pokud jde o české hráče, Ondřej Pavelec prý jedná s Rangers, Martin Hanzal má nakročeno do Dallasu a Jaromíra Jágra zajímá, co mu můžou nabídnout ostatní. Je dost možné, že na Floridě nezůstane.

17:27

Nick Bonino, jeden z nejzajímavějších centrů na trhu, by měl podle TSN jít do Nashvillu, proti němuž hrál poslední finále Stanley Cupu. Předpokládaná délka smlouvy - 4 až 5 let.

17:33

Podle novináře Chrise Johnsona ze stanice Sportsnet je o Jágra vcelku slušný zájem. Navzdory tomu, že nedávno český útočník vtipkoval, že mu nikdo nevolá.

17:42

O možná největší hvězdu na trhu Kevina Shattenkirka se nepřekvapivě zajímají Rangers, kteří nutně potřebují posílit obranu. Americký zadák je podle novináře Larryho Brookse ochotný udělat newyorskému klubu slevu.

17:50

Shattenkirk zatím podle Larryho Brookse není rozhodnutý, kam zamíří. Bob McKenzie vidí tři hlavní kandidáty - Rangers, New Jersey a Colorado.

17:57

Bude mít Pavel Zacha v New Jersey větší konkurenci na pozici centra? Dres Devils by měl podle Boba McKenzieho z TSN nově oblékat Brian Boyle.

18:01

Detroit podle TSN podepsal 33letého beka Trevora Daleyho. Čerstvý vítěz Stanley Cupu si za 3 roky vydělá zhruba 9,5 milionu dolarů.

18:06

Nového obránce má také Tampa. Uzavřela kontrakt s Danem Girardim, jemuž během příštích 2 let zaplatí 6 milionů. Girardiho nedávno vyplatili ze smlouvy newyorští Rangers.

18:08

Předem dohodnuté smlouvy už je možné zveřejnit. Z českého pohledu je zajímavé, že brankář Ondřej Pavelec opravdu míří do Rangers. Podepsal roční kontrakt na 1,3 milionu dolarů. Dosud za rok vydělával skoro 4 miliony. Teď ho pravděpodobně čeká role brankářské dvojky. Jedničkou newyorského klubu je dlouhodobě Henrik Lundvist.

Ondřej Pavelec v brance Winnipegu .
Ondřej Pavelec v brance Winnipegu . | Foto: Reuters
18:10

Gólman Steve Mason, konkurent Michala Neuvirtha ve Philadelphii, se upsal Winnipegu. Dvouletá smlouva mu garantuje celkový příjem 8,2 milionu.

18:17

Spekulace se potvrdily v případě Karla Alznera. Špičkový defenzivní bek jde do Montrealu, kde za 5 let dostane přes 23 milionů.

18:18

A Pavlu Zachovi skutečně přibude konkurence na postu centra. Do New Jersey míří obrovitý forvard Brian Boyle. Podepsal dvouletý kontrakt na 5,1 milionu.

18:20

Vancouver získal Michaela Del Zotta. Solidní bek, který dokáže podpořit útok, dostane za 2 roky služeb 6 milionů.

18:22

Útočník Patrick Sharp má v 35 letech nejlepší léta za sebou, přesto mohl žádat lukrativnější kontrakt. Chicagu, kde prožil nejšťastnější roky kariéry, se upsal na rok za pouhý milion. 

18:24

Další potvrzená spekulace: centr Nick Bonino podepsal s Nashvillem čtyřletou smlouvu na 16,4 milionu dolarů. Ještě nedávno Bonino oblékal dres Pittsburghu a proti Nashvillu úspěšně bojoval ve finále Stanley Cupu.

18:27

Pittsburgh získal solidní posilu do obrany. Za 3 roky služeb zaplatí Mattu Hunwickovi 6,75 milionu.

18:29

Zvučnější jméno do obranného valu ukořistil Winnipeg. Šikovného Rusa Dmitrije Kulikova nalákal na bezmála 13 milionů na 3 roky.

18:31

Tohle bude zajímat Michala Neuvirtha. Philadelphia přivedla do brány Briana Elliotta. 32letý Kanaďan nikde neměl pozici neotřesitelné jedničky, ale několikrát dosáhl na fantastické statistiky. Za 2 roky v dresu Flyers dostane 5,5 milionu.

18:34

Brankáři jdou momentálně na dračku. Vancouver má Anderse Nilssona (2 roky, celkem 5 milionů), Buffalo ukořistilo Chada Johnsona (1 rok, 2,5 milionu) a Colorado sáhlo po Jonathanu Bernierovi (1 rok, 2,5 milionu).

18:38

Z trhu mizí špičkový útočník. Justin Williams, který sbírá dost bodů a umí rozhodovat zápasy play-off, míří do Caroliny, která mu za 2 roky zaplatí 9 milionů.

18:40

Stěhuje se také Martin Hanzal. Jak se dříve spekulovalo, jde do Dallasu, kde za 3 roky vydělá 14,25 milionu dolarů, což znamená, že si finančně polepší. Ročně bude brát skoro 5 milionů, doteď dostával něco málo přes 3.

SP, Česko-Tým Evropy: Martin Hanzal (11) - Jaroslav Halák a Andrej Sekera (2)
SP, Česko-Tým Evropy: Martin Hanzal (11) - Jaroslav Halák a Andrej Sekera (2) | Foto: Reuters
18:47

Solidní útočnou posilu má také Vancouver, který získal Sama Gagnera. Ten loni vydělal "pouze" 650 tisíc dolarů. Po skvělém ročníku v Columbusu však mohl žádat víc. Od Vancouveru dostane během příštích 3 let 9,45 milionu.

18:55

Činí se San Jose. Ne na volném trhu, ale při podepisování vlastních hráčů. S brankářem Martinem Jonesem uzavřelo šestiletý kontrakt na 34,5 milionu a obránce Marca-Eduarda Vlasice si pojistilo dokonce na 8 let. Celkem mu zaplatí 56 milionů. Připomeňme, že nyní je Vlasicovi 30 let.

18:59

Životní smlouvu podepsal také 25letý bek Cam Fowler. V Anaheimu by měl zůstat dalších 8 let, během nichž vydělá 52 milionů.

19:02

Dochází i k výměnám. Colorado získalo z Nashvillu docela levně 27letého útočníka Colina Wilsona. Muselo obětovat jen volbu ve čtvrtém kole draftu 2019.

19:05

Velkým tématem posledních týdnů je, zda v San Jose zůstanou hvězdní centři Joe Thornton a Patrick Marleau. Thornton podle reportéra Andyho Strickland‏a čeká a rozhodne se na základě toho, co udělá Marleau.

19:10

37letý Marleau má podle Boba McKenzieho dost nabídek. Od Anaheimu, Dallasu, Rangers, Toronta a také San Jose, kde působí od začátku své profesionální kariéry.

19:12

Los Angeles podepsalo výhodný kontrakt s 35letým šikovným útočníkem Mikem Cammallerim. Za rok služeb mu zaplatí milion dolarů. 

19:14

Forvard Brett Connolly se nakonec rozhodl pokračovat ve Washingtonu, kde během příštích 2 let vydělá 3 miliony.

19:26

Toronto získalo čerstvého vítěze Stanley Cupu. 36letý bek Ron Hainsey dostane za 2 roky v kanadském klubu 6 milionů.

19:27

Anaheim získal Ryana Millera, velezkušeného brankáře, který stále může zastávat post jedničky. V novém působišti však bude spíš dohlížet na mladého Johna Gibsona. A za 2 roky vydělá 4 miliony.

19:32

Krátká rekapitulace: Z deseti nejlepších volných hráčů podle kanadského časopisu The Hockey News už podepsali smlouvu Karl Alzner, Martin Hanzal a Justin Williams. K mání stále jsou Kevin Shattenkirk, Alexandr Radulov, Joe Thornton, Radim Vrbata, Patrick Marleau, Andrej Markov a Jaromír Jágr. Nuda tedy rozhodně nehrozí.

19:37

O Patricka Marleaua má zájem několik klubů. Anaheim a Dallas se údajně nebrání tříleté smlouvě. Momentálně je Marleauovi 37 let a jeho výkonnost klesá. Loni v 82 kláních nasbíral 46 bodů, dřív neměl problém s průměrem bod na zápas.

19:51

Tvrdý forvard Scott Hartnell se po deseti letech vrací do Nashvillu, kde podepsal roční smlouvu na milion dolarů. Naposledy 35letý Hartnell nasbíral 37 bodů (13+24) v 78 duelech. Predators tudíž posílili celkem výhodně.

19:57

Los Angeles se snažilo získat Joea Thorntona, ale údajně je ze hry.

20:19

Americká agentura AP potvrzuje, že Jaromír Jágr neprodloužil smlouvu s Floridou proto, že měl rozdílné představy o penězích. Zdroj obeznámený se situací prozradil, že obě strany se dohodě ani nepřiblížily. Jágr tudíž kouká po jiných klubech. Florida zatím není moc aktivní, z výrazných jmen podepsala jen křídelníka Jevgenije Dadonova (3 roky, celkem 12 milionů).

20:25

Podle reportéra Franka Seravalli‏ho z TSN má Kevin Shattenkirk namířeno do Rangers.

20:28

Rangers skutečně ukořistili nejlepšího obránce na trhu. Navíc nečekaně výhodně - 28letý Shattenkirk podepsal smlouvu na 4 roky za 26,6 milionu dolarů. Původně se předpokládalo, že americký zadák dostane kontrakt na 7 let s podobným ročním příjmem. 

20:37

Více zámořských reportérů se shoduje, že Radim Vrbata míří na Floridu.

20:42

Potvrzeno. Vrbata, který ve 36 letech chtěl zůstat v Arizoně, míří na Floridu, kde podepsal roční kontrakt. V minulé sezoně nasbíral 55 bodů (20+35). Možnost, že Jágr bude nadále oblékat dres Panthers, zdá se, definitivně padla.

Radim Vrbata (Arizona) v sezoně 2016/17
Radim Vrbata (Arizona) v sezoně 2016/17 | Foto: ČTK
20:46

Radim Vrbata si za rok na Floridě může vydělat 3,75 milionu dolarů. Určitě dostane 2,5 milionu, zbytek částky leží ve výkonnostních bonusech.

20:53

Aby Vrbata dosáhl na kompletní výkonnostní bonus ve výši 1,25 milionu, musí nastřílet 20 gólů, nasbírat 45 bodů a postoupit s Floridou do play-off.

21:00

Méně významný podpis, který ale stojí za zmínku. Ruský útočník Alexandr Burmistrov podepsal s Vancouverem roční kontrakt na 900 tisíc dolarů. 

21:15

Joe Thornton údajně zůstává v San Jose. 

21:16

Kdyby Kevinu Shattenkirkovi záleželo jen na penězích, šel by jinam než do Rangers. Newyorskému klubu očividně udělal slevu. "Musíte se dívat i na jiné věci, ne jen na peníze nebo délku kontraktu," řekl ofenzivní bek kanadské stanici TSN.

21:23

Po otevření trhu zatím nepřišla žádná velká výměna. To může změnit Columbus, který by z Colorada rád získal Matta Duchenea.

21:36

O tom, že Thornton zůstane v San Jose, zřejmě není pochyb. Obránce Sharks Brent Burns na oficiální informaci nečeká. Těší se, že zase bude vídat oblíbeného parťáka.

21:47

Arizona získala Nicka Cousinse. Vcelku tvořivému mladému útočníkovi, který se nebojí přitvrdit, zaplatí za 2 roky 2 miliony.

21:49

Minnesota podepsala roční smlouvu se zkušeným bekem Kylem Quinceym. Investuje do něj 1,25 milionu.

21:52

Trenér Dallasu Ken Hitchcock čeká od posily Martina Hanzala tvrdost, dobrou práci při oslabení a důraz před bránou při přesilovce.  

22:08

Toronto podepsalo Dominica Moorea na rok za milion dolarů. Zkušený centr má nahradit Briana Boylea, který odešel do New Jersey.

22:21

Jestli je někdo na trhu vyloženě neaktivní, tak Las Vegas. Nováček NHL zatím nikoho nepodepsal, byť jednal s Jevgenijem Dadonovem. Toho nakonec na tři roky získala Florida. To znamená, že Golden Knights v budoucnu těžko sestaví obávaný útok z Petrohradu ve složení Gusev - Šipačov - Dadonov. Momentálně mají Vadima Šipačova a práva na Nikitu Guseva, kterého ale čeká ještě jeden rok v Rusku.

22:27

Tampa podepsala na rok 37letého útočníka Chrise Kunitze. Čerstvému vítězi Stanley Cupu zaplatí 2 miliony dolarů.

22:49

Podle Johna Shannona ze stanice Sportsnet není vyloučené, že 31letý český zadák Roman Polák bude pokračovat v Torontu, kde se zastávkou v San Jose strávil poslední tři roky.

23:12

Pittsburgh jedná o nové smlouvě s Justinem Schultzem, jedním ze svých klíčových obránců. Podle Boba McKenzieho by mohl Schultzův roční výdělek přesáhnout 5 milionů.

23:16

Situace na trhu se po pár hodinách intenzivního podepisování uklidnila. Hotovo ale rozhodně není. Na smlouvu pořád čeká Alexandr Radulov, Andrej Markov nebo Jaromír Jágr. Opomenout nelze ani duo Joe Thornton - Patrick Marleau, byť prvně jmenovaný s nejvyšší pravděpodobností zůstane v San Jose.

23:36

Pittsburgh prodloužil spolupráci s Justinem Schultzem. Bekovi, který letos nasbíral 51 bodů v 78 zápasech a pomohl týmu k obhajobě Stanley Cupu, vyplatí během příštích 3 let 16,5 milionu dolarů.

0:29

Po delší době o sobě dalo vědět Las Vegas, které vyměnilo řízného beka Alexeje Jemelina do Nashvillu za volbu ve třetím kole draftu 2019.

6:44

Lasvegaští Golden Knights rovněž podepsali hned šest hokejistů, ale s žádným z nich pravděpodobně nepočítají do hlavního týmu.

7:03

Čistě teoreticky není vyloučené, že působiště bude měnit také David Pastrňák, který patří mezi chráněné volné hráče a vyjednává s Bostonem o novém kontraktu. Podle generálního manažera klubu Dona Sweeneyho je vše na dobré cestě. Pastrňákovi každopádně může nabídnout smlouvu kterýkoliv tým NHL. Boston v takovém případě může nabídku dorovnat, nebo přijmout kompenzaci - u českého útočníka by šlo o několik výběrů v prvním kole draftu. Oslovování chráněných volných hráčů z cizích klubů je však výjimečné a dost negentlemanské.

7:26

Jak napovídá tenhle příspěvek na oficiálním twitterovém účtu Floridy, Jaromír Jágr v dresu Panthers definitivně končí.

7:33

Generální manažer Floridy Dale Tallon má pro Jágra jen slova uznání: "Byla čest pracovat s takovou legendou. Posledních několik týdnů nebo měsíců to pro mě bylo dost těžké. Nedokážu mu dostatečně poděkovat. To, co udělal pro naše kluky, pro mě a všechny v téhle organizaci, prostě nejde změřit."

7:44

"Náš tým teď musí vést mladí kluci, je čas, aby převzali odpovědnost," doplnil Tallon, přičemž měl nejspíš na mysli hlavně Aleksandera Barkova, Jonathana Huberdeaua a Aarona Ekblada. Jágrovu roli na křídle první formace nejspíš převezme jeden z dvojice Radim Vrbata - Jevgenij Dadonov. Také není vyloučené, že se tam přesune centr Vincent Trocheck, případně další velká posila klubu. Smlouvu pořád nemá třeba Alexandr Radulov.

9:14

První a nejsledovanější den po otevření trhu s volnými hráči skončil, takže si pojďme shrnout, co zásadního přinesl.

Kam zamířili Češi?

 • Ondřej Pavelec se pokusí vzkřísit kariéru v Rangers (roční smlouva na 1,3 milionu dolarů). V poslední sezoně ve Winnipegu zažil pád na farmu i zranění.
 • Martin Hanzal našel nový domov v Dallasu, který mu za 3 roky vyplatí 14,25 milionu. Český útočník bude brát ročně skoro 5 milionů, nejvíc v kariéře.
 • Radim Vrbata střídá na Floridě Jaromíra Jágra. Roční smlouva mu může vynést až 3,75 milionu. Určitě dostane 2,5 milionu, zbytek potenciální částky leží ve výkonnostních bonusech.

Kdo ulovil největší hvězdy?

 • Montreal má skvělého defenzivního beka Karla Alznera, kterému ale podle některých zaplatí až příliš. Celkem 23,125 milionu za 5 let.
 • Nashville ulovil Nicka Bonina, centra efektivního na obou stranách kluziště. Během příštích 4 let do něj investuje 16,4 milionu.
 • Vancouver podepsal tříletou smlouvu se Samem Gagnerem na 9,45 milionu. Kanadský útočník naposledy zazářil v Edmontonu, kde bral jen 650 tisíc.
 • Carolina ukořistila Justina Williamse, produktivnímu forvardovi, který umí rozhodovat zápasy vyřazovacích bojů, dá za 2 roky služeb 9 milionů.
 • Největší hvězdu mají newyorští Rangers, kteří nalákali Kevina Shattenkirka na 26,6 milionu na 4 roky. Ofenzivní bek by jinde dostal víc.
 • Winnipeg má hned dvě zajímavé posily: brankáře Stevea Masona (8,2 milionu za 2 roky) a obránce Dmitrije Kulikova (12,99 milionu za 3 roky). Podle některých hlasů nejde o výhodné smlouvy.

Kdo ještě nemá smlouvu?

 • Jaromír Jágr definitivně končí na Floridě, se kterou se nedohodl na penězích, a hledá angažmá jinde.
 • Alexandr Radulov má za sebou povedenou sezonu v Montrealu, kde za rok vydělal 5,75 milionu. Teď žádá víc.
 • Veteráni Joe Thornton a Patrick Marleau, kteří léta hrají za San Jose, jsou pořád volní, byť Thornton podle všeho bude nadále oblékat dres Sharks.
 • Andrej Markov nasbíral v Montrealu coby obránce 36 bodů v 62 zápasech. Byť je mu už 38 let, pořád má co nabídnout.

Stojí za zmínku

 • Brankář Michal Neuvirth doteď ve Philadelphii bojoval o post jedničky se Stevem Masonem, teď bude mít za soupeře Briana Elliotta. Navíc je tu ještě nadějný mladík Anthony Stolarz.
 • Spekulovalo se, že Ilja Kovalčuk podepíše smlouvu v New Jersey, odkud následně může zamířit jinam. Podle posledních zpráv učiní Rus rozhodnutí o návratu za oceán nejdřív v pondělí.
9:37

To je zatím z otevření trhu v hokejové NHL vše. Jak se vyvine situace kolem Jaromíra Jágra a dalších významných volných hráčů, budeme nadále sledovat.

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy