Florida Panthers
8. Larsson (Gionta, Foligno)
26. Okposo (Reinhart, Ristolainen)
49. Reinhart (Larsson, Okposo)

Sledujte souboj kanadsko-americké NHL mezi Buffalem Sabres a Floridou Panthers. Zápas začne v 19:00.

Oba celky vstoupí do utkání značně oslabené. Buffalu chybí kvůli zranění hvězdný mladík Jack Eichel či věčný potížista Evander Kane. Navíc poslední dvě utkání vynechal také brankář Robin Lehner, který se potýká se zdravotními problémy prakticky celou svou kariéru. Floridě naproti tomu budou chybět dlouhodobí marodi Jonathan Huberdeau či Nick Bjugstad, ke kterým v minulých dnech přibyl Jussi Jokinen.

Huberdeaua ale skvěle v první formaci Panthers vedle Jágra a Barkova nahradil Jonathan Marchessault. Maličkého útočníka podepsala Florida v létě jako volného hráče poté, co jej pustili Tampě. A šikovné křídlo zatím září. V sedmi utkáních zaznamenal 10 bodů za pět branek a stejný počet asistencí.

Jak Bufalo, tak Florida se v úvodu nové sezony trápí. Sabres dokázali zvítězit jen ze sedmi utkání a dvakrát prohráli v prodloužení. Se čtyřmi body jsou tak na chvostu východní konference. Floridští mají sice o tři body více, ale také si určitě představovali lepší start sezony. Z posledních pěti zápasů zvítězili jen jedinkrát. Poslední dvě utkání prohráli shodně 2:3 v Pittsburghu a v Torontu.

Pikantním bude utkání pro zadáky Dmitriho Kulikova a Marka Pysyka, kteří ještě do minulé sezony hráli na opačných stranách barikády. V létě je však jejich generální manažeři vyměnili v rámci jednoho trejdu. A zatímco Pysyk patří ve Floridě zatím k tomu nejlepšímu, Kulikov obranu Sabres nezvedl tak, jak se od něj možná čekalo.

Sestava Buffala

A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, D. Kulikov, Franson, McCabe – Okposo, R. O'Reilly, Moulson – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – Ennis, Reinhart, Girgensons – Fasching, D. Grant, Deslauriers.

Sestava Floridy

Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle, Demers, Kampfer, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – R. Smith, Trocheck, Sceviour – Harper, Malgin, McCann – S. Thornton, McKegg, MacKenzie (C).

Buffalu se uzdravil brankář Robin Lehner, ale dnes bude jen krýt záda Andersi Nilssonovi.

Změna oproti minulému střetnutí nastala i v sestavě Floridy. Mathesona nahradil v sestavě Kampfer.

Oba týmy jsou již na ledě, po národních hymnách utkání může začít!

1

První střely zápasu, nejprve minul bránu Nilssona Yandle a z brejku pak zkusil pozornost Luonga Gionta.

2

Také Ekblad vypálil od modré čáry, ale minul bránu Buffala.

3

Florida byla pod tlakem a pomohla si zakázaným uvolněním.

3

Fasching při pokusu o dorážku srazil k zemi Roberta Luonga, rozhodčí pro jistotu přerušili, aby se ujistili, zda je zkušený brankář v pořádku.

4

Gorges vypáli od modré, ale také mířil vedle.

4

Puk se po ose Marchessault-Jágr dostal až k obránci Petrovicovi, který podpořil ofenzivu. Jeho střelu bekhendem z mezikruží ale Nilsson s přehledem chytil do lapačky.

5

Jágr hledal z pravého křídla hledla před bránou Barkova, ten ale na puk nedosáhl.

7

Yandle byl osamocen kousek před modrou čárou, jeho tvrdou ránu ale Nilsson vyrazil ramenem.

8

První gólová šance! Gionta vypálil z úhlu a puk se snažil dorazit Larsso, ale ze vzduchu trefil jen tyč.

8

Buffalo jde do vedení! Formace Foligno-Larsson-Gionta si připravila další šanci. Foligno poslal puk do rohu na Giontu, který našel v pravém kruhu volného Larssona. Ten šanci proměnil krásnou ránou nad levé rameno Luonga.

11

Půlka první třetina je za námi, Buffalo je zatím mírně aktivnější a díky trefě Johana Larssona vedou Sabres 1:0.

12

Yandlovu střelu tečoval Reilly Smith mimo bránu.

12

Jágr se probíjel netradičně z levé strany, zkusil vystřelil, ale bránu Nilssona netrefil.

13

Barkov nabil na modrou čáru Pysykovi, Nilsson ale jeho ránu viděl a skryl ji v náručí.

14

První vyloučení zápasu. Kampfer za bránou podrazil Okposa a dává tak Buffalo šanci na zvýšení náskoku.

14

Hned po vhazování vypálil Franson a za Luongem zazvonila tyč.

16

Počet hráčů na ledě se srovná. Ristolainen zlomil hokejku a místo, aby ji upustil, tak hrál dál. Vysloužil si tak dvouminutový trest.

17

Florida měla v následní přesilovce územní převahu, ale nedokázali z ní vytěžit žádnou brankovou příležitost.

18

Oba týmy opět v plném počtu hráčů na ledě.

19

O'Reilly obral o kotouč v pásmu Floridy Petrovice a naservíroval puk na úravou stranu Reinhartovi, mladý útočník však veterána v bráně Panthers nepřekonal.

20

V závěrečné vteřině ještě hledal Ennis před brankou Reinharta, ale k zakončení se útočník s třiadvaciíkou na zádech nedostal.

1. třetina je za námi. Šancí jsme moc neviděli, Buffalo však tu svou využilo a zásluhou Larssona vede po ne příliš atraktivní třetině 1:0.

Druhá třetina začíná!

23

Girgensons vypálil od pravého mantinelu, ale minul bránu Luonga.

23

Kampfer podruhé míří na trestnou lavici. Tentokrát vyhodil kotouč mezi diváky a odsedí si trest za zdržování hry.

24

Okposo z pravého kruhu také minul.

24

O'Reilly z pravé strany vypálil bekhendem, Luongo ale kotouč vyrazil.

25

Další vyloučení pro Floridu. Colton Sceviour podrazil za bránou Buffala Fransona. 12 vteřin budou Sabres hrát 5 na 3, než se vrátí Kampfer.

25

Ristolainen podruhé v zápase při pokusu o střelu zlomil hokejku.

26

Florida je opět ve čtyřech.

26

Přesilovka využita, Buffalo vede 2:0! Ristolainen nahodil před bránu, kde byli naprosto nekrytí Reinhart a Okposo. Reinhartova teč se do brány nedostala, puk ale dorazil bekhendem za Luonga Okposo.

27

Jágr při přečíslení hledal Marchessaulta, ten ale nedokázal zakončit.

28

Harper se snažil dorážet z mezikruží, ale minul bránu Nilssona.

29

Ristolainen objel bránu a našel v brankovišti Moulsona, ten ale nedokázal puk zvednout tak, jak chtěl.

32

Sceviour po přihrávce Trochecka poíslal z úhlu puk na Nilssona, ten ale podržel svůj tým i proti snaze Smithe o dorážku.

33

Barkov byl sám v mezikruží, ale jeho střelu Nilsson vyrazil.

34

Florida však měla výhodu, Kulikov si odsedí trest za nedovolené bránění na Jágra.

36

V době, kdy se Kulikov vracel z trestné lavice vypálil od modré čáry Ekblad, Nilsson ale kotouč podržel.

39

Reilly Smith vypálil ostře zápěstím, Nilsson ale neměl problém vyrazit jeho střelu.

40

Kulikov nádherně poslal čistým hitem k zemi Mackenzieho.

Druhá třetina skončila a Buffalo opět přidalo jednu trefu a stále neinkasovalo. V utkání plném nepřesností a s minimem šancí vede mírný outsider po 2. třetině 2:0.

Třetí třetina je před námi. Podaří se Floridě zvrátit nepříznivý stav zápasu?

41

Florida bude mít další přesilovku. Larsson poslal zezadu Demerse na mantinel a za krosček si odpyká 2 minuty.

41

Yandle vypálil, ale Nilsson vyrazil puk do hlediště.

42

Yandle opět posílal puk na Nilssona, dorážet se ho snažil Jágr, gólman Buffala ale za záda puk nepustil.

43

V závěru přesilovky ještě zkoušel štěstí od modré čáry Ekblad, švédský brankář ve službách Sabres však stále za svá záda nic nepustil.

44

McCann z levé strany vypálil, Nilsson pozorný.

48

Sceviour z pravého křídla vypálil na Nilssona, ten se zaskočit nenechal.

49

Jaromír Jágr usedne na trestnou lavici a pošle Buffalo do přesilovky. V útočném pásmu zahákoval Ristolainena.

49

Buffalo vede 3:0! Rychle využitá přesilovka. Šťastná trefa pro Sama Reinharta. Mladý centr se snažil přihrát zpoza brány na své spoluhráče, puk se ale odrazil od brusle obránce Pysyka a zapadl Luongovi mezi betony.

51

Ennis a Girgensons v krátkém časovém rozpětí pálili na bránu Floridy, rozdíl ale zůstává tříbrankový.

53

Ristolainen prověřil z dálky Luongovu pozornost, zkušený golman ale zasáhl včas.

55

Brian Gionta si vysloužil 2 minuty za podražení.

56

Demersovu ránu se snažil dorážet McCann, ale minul terč.

57

Keith Yandle prošel takřka celou obranou Sabres jako nůž máslem, ale v dobré pozici trefil jen připraveného Nilssona.

60

Nájezd pro Floridu. Trocheck ujížděl sám na bránu a byl faulován.

60

Vincent Trocheck minul bránu a jen potvrdil, že Floridě dnes střelný prach poněkud zvlhnul.

Utkání právě skončilo. Florida tahala od úvod za kratší konec, nedokázala si připravit moc brankových příležitostí. A když už to dokázali, proti skórování Panthers byl brankář Anders Nilsson. Buffalo naproti tomu dokázalo v každé třetině jednou udeřit, z toho dvakrát v přesilové hře a zaslouženě získalo 2 body za výhru 3:0.