45. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk)
62. Krejčí (Pastrňák, Halák)
15. Bučněvič (DeAngelo, Trouba)
27. Chytil (Strome, Panarin)

Hezký páteční večer, vítejte při sledování online přenosu z utkání NHL mezi Bostonem Bruins a New Yorkem Rangers. Zápas s čtyřmi českými hráči začne v pátek 29. listopadu přibližně v 19:20.

Zámořská NHL má dnes večer, ještě před půlnocí českého času, na programu osm utkání. V tomto přenosu se zaměříme na šlágr mezi Bostonem Bruins a New Yorkem Rangers. Boston je i díky příspěvku skvělého Davida Pastrňáka na prvním místě Východní konference. Rangers mají skoro vyrovnanou bilanci výher a porážek a drží se zatím těsně za hranou postupu do play off. Oba týmy se potkávají zhruba po měsíci v druhém vzájemném utkání.

Boston Bruins obhajují v aktuální sezoně finálovou účast v play off. Ve strhující bitvě o Stanley Cup podlehli až v sedmém rozhodujícím zápase St. Louis a stejně jako v roce 2013 zůstali kousek pod vrcholem. Také nyní patří Bruins mezi největší favority a v první čtvrtině základní části ukázali výbornou připravenost. Boston zatím nasbíral 17 výher oproti osmi porážkám a s 39 body se drží na čele celé NHL.

Ve Východní konferenci má stejně bodů i druhý Washington, ale ten odehrál o jeden zápas více. David Pastrňák a Brad Marchand se drží v první pětce nejproduktivnějších hráčů i nejlepších střelců soutěže.

Brad Marchand a David Pastrňák slaví branku Bostonu Bruins.
Brad Marchand a David Pastrňák slaví branku Bostonu Bruins. | Foto: Reuters

Boston aktuálně drží sérii pěti vítězství v řadě. Na ledě New Jersey zvítězil 5:1, zdolal doma Buffalo 3:2 i Minnesotu 5:4 po prodloužení. Následovala kanonáda 8:1 v Montrealu a ubojovaná výhra 2:1 v Ottawě. Ani Rangers nemají vůbec špatnou formu a z pěti posledních zápasů ovládli čtyři. Vyšlápli si doma na Washington poměrem 4:1, stejným výsledkem prohráli v Ottawě, ale v Montrealu se výhrou 6:5 vrátili na vítěznou vlnu. Naposledy ve dvou domácích utkáních přetlačili Minnesotu (3:2 po prodloužení) a Carolinu (3:2).

New York Rangers se v posledních letech marně snaží obnovit už trochu zašlou slávu svého klubu. Dvakrát v řadě vůbec nehráli play off a ani aktuální ročník NHL nerozjeli optimálně. Díky zlepšeným výkonům v listopadu se však dostali na dostřel pozicím zajišťujícím boj o Pohár.

Rangers mají na kontě 12 výher a 11 porážek, což jim momentálně zaručuje jedenáctou pozici ve Východní konferenci, nicméně New York má méně odehraných zápasů než týmy před ním, a proto umístění v tabulce v tuto chvíli značně zkresluje. Mužstvo táhne Artěmij Panarin, kterého najdeme v nejlepší desítce kanadského bodování NHL i mezi nahrávači.

Hokejisté New Yorku Rangers oslavují gól.
Hokejisté New Yorku Rangers oslavují gól. | Foto: Reuters

Do zápasu by mohli naskočit čtyři čeští hráči a dva Slováci. Dlouholetými oporami Bruins jsou útočník David Krejčí a obránce Zdeno Chára, nejzářivější hvězdou týmu v aktuální sezoně pak forvard David Krejčí. K tomu působí v Bostonu slovenský brankář Jaroslav Halák. V sestavě Rangers se od začátku sezony uchytil obránce Libor Hájek a po návratu z farmy také útočník Filip Chytil.

Libor Hájek
Libor Hájek | Foto: ČTK

David Pastrňák rozjel sezonu ve velkém stylu a definitivně prorazil mezi největší persony NHL. 23letý rodák z Havířova nastřádal v 25 duelech 23 gólů a 16 asistencí. Mezi střelci mu to zajišťuje první místo s náskokem pěti branek na Connora McDavida z Edmontonu a spoluhráče z Bostonu Brada Marchanda. V kanadském bodování je "Pasta" čtvrtý za Leonem Draisaitlem z Edmontonu a zmiňovanou dvojicí McDavid, Marchand.

V noci z úterý na středu skóroval Pastrňák proti Montrealu třikrát a zapsal druhý hattrick v sezoně. O den později při výhře 2:1 v Ottawě nebodoval. Pokud udrží nastolené tempo, mohl by Pastrňák atakovat rekordy Jaromíra Jágra ze sezony 1995/96. Slavná osmašedesátka tehdy nastřílela 62 gólů a přidala 87 asistencí. Útočník Bostonu může zamířit dokonce k nejlepším evropským střeleckým výkonům v historii NHL.

První vzájemný zápas v této sezoně sehráli Rangers a Bruins v New Yorku v noci z 28. na 29. října. Boston vyhrál 7:4 a David Pastrňák se na vítězství podílel neuvěřitelnými pěti asistencemi. Zdeno Chára zaznamenal v tomto duelu vítěznou branku a gólovou přihrávku.

Sestava Bostonu: Halák (Rask) - Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton - Marchand (A), Krejčí (A), Pastrňák - DeBrusk, Studnicka, Coyle - Bjork, Kuraly, Heinen - Nordström, Lindholm, Wagner. Trenér: Bruce Cassidy.

Sestava Rangers: Lundqvist (Georgijev) - Skjei, Trouba, Lindgren, Fox, Hájek, DeAngelo - Kreider (A), Zibanejad (A), Bučněvič - Panarin, Chytil, Strome - Lemieux, Howden, Kakko - Fast (A), Nieves, Smith. Trenér: David Quinn.

17. Libor Hájek (0+5)

Ve Spojených státech amerických dnes slaví Den díkůvzdání a NHL se těší bohatému programu. V Bostonu je nyní pár minut po třinácté hodině odpolední a TD Garden se připravuje na start zápasu mezi Bruins a Rangers.

Todd Angilly se ujme americké hymny, první formace už jsou na ledě.

Rangers nastupují v dresech, kterým dominuje bílá barva, Boston dnes ve speciálních černých trikotech s velkým písmenem "B" na hrudi. Třetí sada dresů Bruins má odkazovat k 40. letům minulého století.

00:01

Utkání právě začalo.

00:14

Zibanejad uspěl na úvodním vhazování proti Krejčímu a Rangers rychle prošli do útočného pásma. Halák pokryl lapačkou střelu Kreidera.

00:34

Pastrňák si udělal prostor na levém křídle a přihrál na modrou čáru rozjetému McAvoyovi. Ránu amerického obránce vytěsnil Lundqvist vyrážečkou.

01:18

New York kombinoval v útočné třetině, ale přihrávku Panarina na Foxe domácí zachytili. Jejich útok však neměl dlouhého trvání.

01:48

Kuraly nastřelil puk mantinelu, nicméně Boston se v pásmu neusadil. Na druhé straně neměl Halák žádný problém s nahozením od Hájka.

02:24

Coyle a DeBrusk vytvořili svým pohybem zajímavou šanci. Lundqvist se ale roztáhl na brankovišti a pokus DeBruska vyrazil.

02:56

Wagnerova střela od modré čáry na branku Rangers neprošla. Hosté se pak osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:26

Pastrňák si vybruslil od mantinelu do dobré střelecké pozice a prostřelil bránícího Hájka. Lundqvist puk vyrazil a po další ráně Cháry přerušil hru.

03:50

Marchand se nedokázal prodrat do útočné třetiny, a tak můžou vepředu manévrovat Rangers. Z práce Bučněviče a Kreidera těží Zibanejad.

04:34

Boston má v páté minutě na kontě pět střel na branku oproti třem od Rangers. Momentálně se hra odvíjí za brankou Lundqvista.

05:23

Panarin v rychlé akci předal kotouč od mantinelu na střed Chytilovi a střelu zlínského odchovance vyrazil Halák. Chytil se nevšiml možná ještě lépe postaveného Stromea.

05:56

Grzelcyk dobrou obrannou činností nepustil Howdena ke střele.

06:23

Ani jedna střela bostonských obránců neprošla na Lundqvista.

06:46

Rangers zpacifikoval Grzelcykovu střelu a mají čas na vystřídání. Fox vyčkává za bránou a pomalu ho napadá formace s Krejčím a Pastrňákem.

07:23

Zibanejad zachytil puk ve středním pásmu a snažil se procpat přes Haláka. Chára ale švédského snajpra k ohrožení svého krajana v brance nepustil.

07:40

Rangers se dostali do první velké šance, ale proti střele Bučněviče z pravého kruhu se bleskově přesunul Halák! S blokem další rány znovu pomohl Chára.

08:53

Po aktivnějším začátku ze strany Bostonu se Rangers osmělili a dělají domácím starosti. Teď se hraje hlavně kolem Halákovy branky.

09:10

Bjork si našel cestu mezi dvěma obránci a propasíroval puk také skrz Lundqvista. Švédský brankář se otáčel za sebe a kotouč prošel těsně kolem branky.

10:13

Zatím se hraje poměrně plynule, bez častých přerušení. Kakkova akce nevyšla, a proto zkouší další akci rozjet český bek Hájek.

10:46

Hokejisté Rangers si teď v útočné třetině trochu překáželi a přišli o jistotu pobytu před Halákem. Bez přerušení už se hraje skutečně dlouho.

11:11

Po ofsajdu New Yorku už se přerušuje, je tu komerční přestávka.

11:35

Trouba vypálil od modré čáry a Halák vyrazil puk před sebe. Nieves přetlačil Grzelcyka a chtěl dorážet, jenže kotouč proskákal mimo prázdnou bránu!

12:09

Po ostrém souboji v útočném pásmu Bostonu se poprvé vylučuje. Hájek si vykoledoval faul od Seana Kuralyho (BOS), jenž si odsedí dvě minuty za podrážení.

12:41

Rangers se zatím marně snaží dostat puk v útočné třetině pod kontrolu. Zibanejad ani nadvakrát neuspěl a Boston rychle vyhazuje.

13:14

Kakko pokazil rozehrávku a Bruins se opět osvobodili. Z přesilovky New Yorku zbývá už jen necelá minuta.

13:48

Kakkova přihrávka na DeAngela neprošla. Troubova střela srazila k ledu jednoho z hráčů Bostonu, Kakko pak z dobré pozice mířil nepřesně.

14:14

Sice to už není proměněná přesilovka, ale pět sekund po návratu Kuralyho Rangers otevírají skóre. Postupná akce gradovala přihrávkou DeAngela od mantinelu na PAVLA BUČNĚVIČE, jehož rána z prostoru před bránou zamířila mezi nohama spoluhráče Lemieuxe přesně do horního růžku - 0:1! Asistence: Anthony DeAngelo, Jacob Trouba.

15:35

Kakko zkusil nahodit puk ze středního pásma a Rangers bojují o puk.

16:29

Strome připravil Grzelcyka o puk a Rangers se dostali k zakončení. Halákovi pomohl jeden z obránců a slovenský gólman zasáhl lapačkou.

16:56

Lundqvist v poklidu pokryl nahození Wagnera od mantinelu. Boston není v posledních minutách skoro vůbec nebezpečný.

17:13

Krejčí prohrál na vhazování před brankou Rangers a ti dostali puk dostatečně daleko od Lundqvista. Chára bojuje o puk se Zibanejadem.

17:58

Halák vyjel za branku a pomohl Bruins s rozehrávkou.

19:25

Rozběhla se poslední minuta první třetiny a hra teď trochu postrádá spád. Ani jedno mužstvo není v zakládání útoku úspěšné.

19:56

Lindholm ani Carlo se svými pokusy neuspěli, Rangers první část zvládnou.

20:00

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:10.

Boston začal aktivně a jednu z úvodních šancí měl také Pastrňák. Nicméně Lundqvist na jeho pokus vyzrál a postupně převzali otěže první třetiny jeho Rangers. Halák se vytasil parádním zákrokem proti Bučněvičovi, při dorážce Troubovy střely v podání Nievese měl štěstí, že puk nedoskákal do branky. Pak měli Rangers po faulu na Hájka přesilovku, kterou sice nevyužili, ale zůstali v tlaku a pět sekund po jejím vypršení skóroval Bučněvič. Ruský útočník vymetl pravý růžek po přihrávce DeAngela a New York do konce první části vedení nepustil.

20:16

Rozehrávka první akce Bostonu ve druhé části končí zakázaným uvolněním.

20:53

Bruins byli na chvilku v útočném pásmu, ale zatím vynikající obrana Rangers je vůbec nepustila ke střele.

21:21

Pastrňák se rozjel po pravé straně, naznačil střelu a přihrál pod sebe na Marchanda. Tomu vzal puk z dobré pozice v poslední chvíli Strome.

21:35

Pořádný chaos před Halákem! Slovenský brankář vyrazil střelu Chytila z pravého a ustrážil svou bránu i před dorážejícím Stromem.

22:30

Connor Clifton (BOS) je druhým vyloučeným hráčem a znovu jsou to dvě minuty za podrážení. Rangers dnes hrají druhou přesilovku.

23:10

Halák zastavil tvrdou ránu Foxe od modré čáry a Chára odklidil dorážející.

23:32

Panarin uvolnil mezi kruhy Zibanejada, ale švédský vousáč pálil v dobré pozici nepřesně. Clifton bude na trestné lavici ještě zhruba minutu.

24:10

Boston už dvakrát vyhodil a Rangers se těžko dostávají k tlaku.

24:19

Teď se New Yorku povedlo zadržet hru před Halákem a měl v tom prsty Chytil. Jeho přihrávku před branku srazil Carlo do lapačky svého brankáře.

24:50

Proti tečované střele od modré čáry nemusel Halák zasahovat a Bruins už jsou kompletní.

25:13

Pastrňák si sjel na úroveň pravého kruhu a vypálil z prvního doteku na Lundqvista. Švédská legenda relativně v klidu zasáhla levým betonem.

25:46

Český útočník z Havířova si chtěl pustit kotouč mezi nohama a vypálit, ale byl odstaven Zibanejadem ještě před střeleckým pokusem.

26:21

New York navyšuje vedení díky FILIPU CHYTILOVI. Přečíslení Panarina a Stromea proti jedinému obránci skončilo střelou druhého jmenovaného, kterou před sebe vyrazil Halák. Rodák z Kroměříže ale dojel z druhé vlny, prostřelil Slováka mezi betony a zapsal osmý gól v sezoně - 0:2! Asistence: Ryan Strome, Artěmij Panarin.

27:19

Rangers mají hru stále pod kontrolou a obléhají Halákovu branku.

27:55

Chytil hraje patnáctý zápas po návratu z farmy v Hartfordu a vstřelil už osmý gól. To je skvělá bilance pro 20letého českého forvarda.

28:45

Panarinova přihrávka na Chytila neprošla, ale Rangers nakonec zůstali u puku. Boston se musí bránit, teď nemá žádné myšlenky na vyrovnání.

29:20

Rangers vedou ve druhé třetině na střely na branku 6:1 a na ledě tedy jednoznačně dominují. Boston rozehrál nepřesně na icing.

29:41

Pastrňák vyšťoural puk z obležení dvou obránců New Yorku a vypálil. Lundqvista nečekaná rána povalila na led, ale vyrazil kotouč k mantinelu.

30:17

Grzelcyk přihrál pod sebe na McAvoye, avšak ten se ke střele neproháčkoval. Rangers si počínali v mezích pravidel a vyrážejí do útoku.

30:51

Halák pokryl nahození Nievese a poté se před jeho bránou strhla bitka mezi McAvoyem a Smithem. Útočník Rangers menšího McAvoye přepral, a především poslední rána pěstí byla hodně tvrdá.

30:51

Brendan Smith (NYR) a Charlie McAvoy (BOS) si oba odsedí pět minut za rvačku. Pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.

31:35

Ani po Wagnerově tvrdém hitu se Boston nedokázal na delší čas udržet před Lundqvistem. Další akci Bruins zastavil ofsajd.

31:57

Chára s přehledem vyvezl puk z obranného pásma, ale u červené čáry akce Bostonu skončila. Bruins se v druhé periodě trápí.

32:27

Největší šanci Bostonu v prostředním dějství měl Jake DeBrusk. Zprava najížděl v přečíslení na Lundqvista, jenž jeho ránu vytáhl ramenem!

32:52

Zasloužené vyloučení na straně Bostonu. Matt Grzelcyk (BOS) zastavil Zibanejada jen za cenu zásahu vysokou holí do obličeje. Je tady třetí přesilovku pro Rangers.

33:20

Kreider se neprotlačil k nahozenému puku před Haláka a Bruins vyhodili.

33:51

To je nepříjemnost. Boston musí po druhém faulu Seana Kuralyho (BOS) do tří. Američan je vyloučen na dvě minuty za krosček v útočném pásmu proti Foxovi. Rangers budou hrát minutu a dvě sekundy v dvojnásobné výhodě.

34:17

Rangers se sami připravili o útočné pásmo a čas jim utíká.

34:58

Foxova střela byla sražena k mantinelu, Panarinovu ránu tečoval jeden z hráčů Bruins za branku. Boston už je ve čtyřech.

35:58

Bučněvičova přihrávka neprošla na Kakka, ale Boston nedokázal vyhodit. Halák zasáhl proti Troubovi.

36:12

Boston neměl příliš problémů s tím, aby se ve třech a pak ve čtyřech ubránil. Pastrňákova formace je na ledě a může spřádat plány na vyrovnání.

36:59

Pastrňák vypálil z levého kruhu a Lundqvist jeho ránu s potížemi vyrazil.

37:24

Útok s dvěma českými Davidy nadělal paseku v obranné třetině Rangers, ale New York se ubránil.

37:35

Na opačnou stranu vyrazil Trouba s jedním spoluhráčem, přihrávku do dobré šance však zastavil McAvoy.

38:28

Boston snižuje! DeBrusk obkroužil celé útočné pásmo a nahodil puk na bránu. Kotouč tečoval SEAN KURALY, poté v nepřehledné situaci zamířil do tyčky a Lundqvist si ho následně nešťastně srazil do branky - 1:2! Asistence: Jake DeBrusk, Brandon Carlo.

39:26

Boston se nedostal do pásma kvůli ofsajdu. Nicméně hlavní pro Bruins je, že dokázali před přestávkou vstřelil kontaktní gól.

39:55

Druhá část se dohrává za Halákem, Rangers už se ke střele nedostanou.

40:00

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:07.

Bruins vstoupili do druhého dějství poněkud ležérně a Halák měl starosti se šancemi Chytila a Stromea. Pak se Boston ubránil druhé přesilovce Rangers, nicméně gól Chytila na sebe nenechal dlouho čekat. 20letý český útočník prostřelil Haláka po přečíslení Stromea s Panarinem. Boston se dlouho nemohl dostat do tempa, Lundqvist musel významněji zasahovat až proti DeBruskovi v druhé polovině třetiny. Poté se Bruins ubránili ve třech proti pěti a ožili. Minutu a půl před přestávkou tečoval Kuraly střelu DeBruska, Lundqvist si srazil puk do branky a bylo to 1:2. Ve třetí části ještě rozhodně bude o co hrát.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 15 - 22

Vyhraná vhazování: 12/32 - 20/32

Bodyčeky: 14 - 11

Trestné minuty: 13 - 5

Filip Chytil má po návratu z farmy v Hartfordu skvělou formu. Hraje patnácté utkání v této sezoně NHL a vstřelil už osmý gól. To z českého útočníka dělá druhého nejlepšího střelce Rangers a druhého nejlepšího střelce hráčů do 20 let.

40:01

Třetí třetina právě začala.

40:25

Odstartovala třetí třetina a Boston se tlačí dopředu. Wagner střílel nepřesně.

40:48

Marchand se prezentoval povedenou kličkou, ale později o puk přišel. Znovu ho získal a společně s Krugem rozehrávají.

41:20

Krejčí nebo Marchand tečovali střelu od modré čáry těsně vedle.

41:36

DeBrusk nahodil kotouč na branku od levého mantinelu a Lundqvist udržel puk v lapačce. Hra se zatím ve třetí části drží jen před švédským gólmanem.

41:43

Lundqvist vytlačil ránu od modré čáry na zadní mantinel. Marchand mezitím opustil střídačku Bostonu a zamířil do šatny.

42:43

V rohu za Halákem se vytvořila obrovská skrumáž a puk se ztratil pod změtí bruslí. Puk nakonec vybojovali Bruins a vyrážejí dopředu.

42:59

Boston se nedostal před Lundqvista, odražený puk vylétl mezi diváky.

43:15

Lundqvist má plné ruce práce s bostonskými útoky. Čtvrtá formace Bruins se natlačila před bránu zleva, ale nedokázala úspěšně zakončit.

43:53

Halák zasáhl proti pokusu rozjetého Trouby z pravého křídla.

44:27

Zápas číslo 26, gól číslo 24. DAVID PASTRŇÁK vyrovnává! Havířovský rodák neproměnil první šanci, kdy byl sám před Lundqvistem, ale DeBrusk vybojoval puk pro Pastrňáka zpátky. "Pasta" vypálil velmi pohotově, propálil gólmana Rangers a srovnal na 2:2! Asistence: David Krejčí, Jake DeBrusk.

45:31

Pastrňák při dalším střídání něco pokřikoval na jednoho ze soupeřů. Teď Halák přerušil hru zákrokem po nahození Bučněviče.

45:54

Krug si vyměnil puk s Cliftonem a vnikl do útočného pásma.

46:31

Krejčí nabízel puk Pastrňákovi do další šance a nejlepší střelec NHL mu puk ještě vracel. Rangers se ubránili nakonec i díky šťastnému odrazu.

46:46

Z opakovaného záběru lze vidět, že Pastrňák měl v poslední situaci spíše vystřelit. Jenomže neviděl, v jaké pozici se Lundqvist zrovna nachází.

47:35

Rangers na chvíli uklidnili hru a čekají na rozehrávku.

47:51

Dobrá zpráva pro Boston - Marchand se ze šatny vrátil na střídačku. To je velmi vítaná posila pro očekávaný závěrečný nápor.

48:32

Bruins už tolik netlačí na pilu a teď se hraje hlavně ve středním pásmu. Boston hraje o prodloužení domácí neporazitelnosti v 60 minutách, která v této sezoně stále trvá.

49:22

Zibanejad nechal při přechodu do útočného pásma puk za sebou a už nestihl včas přihrát spoluhráčům. Píská se ofsajd Rangers.

49:35

Pastrňák se dostal k nájezdu z levé strany a bekhendem z těžkého úhlu přestřelil Lundqvistovu branku. Zblokovaná střela Kruga skončila mimo hrací plochu.

50:35

Brendan Smith (NYR) fauloval Krejčího a odsedí si dvě minuty za hákování. Boston si poprvé v zápase zahraje přesilovku a má možnost otočit skóre.

50:56

Úvodní sekundy přesilovky nevychází Bostonu podle představ.

51:03

Lundqvist vykopl nepříjemnou střelu Marchanda akrobaticky betonem. Coyleovi se střela z mezikruží vůbec nepovedla.

51:36

Rangers zablokovali další pokus od Marchanda a vyhodili.

52:20

Lundqvist toho moc neviděl přes Howdena, ale přesto dokázal zasáhnout proti Krejčímu. Švédský gólman vyrazil i ránu Bruins od modré čáry.

52:45

New York je kompletní a vyrazil do útoku, který skončil jen na zadním mantinelu.

52:58

Par Lindholm (BOS) fauloval Smitha vysokou holí, a dokonce je to za čtyři minuty. Rangers mají velkou šanci strhnout v dlouhé přesilovce skóre na svou stranu.

54:10

Rangers se zatím v početní výhodě nedostali do dobré šance. Grzelcyk dokázal vyhodit a Boston stihl vystřídat.

54:55

Kakko nezachytil puk na modré čáře, další vyhození Bostonu přidal o něco později Coyle. Do konce třetí třetiny zbývá pět minut.

55:53

Chára při vyhození trefil spoluhráče, ale Rangers tuto chybičku nezužitkovali.

56:25

New York se usadil v útočné třetině, do konce přesilovky zbývá necelá minuta. Zibanejad pálil mimo branku.

56:42

Wagner dokázal po špatné přihrávce na Panarina vyhodit a Boston odpočítává poslední sekundy Lindholmova trestu. TD Garden bouří.

57:09

Boston bez problémů zvládl dlouhé oslabení a sbírá se k závěrečnému náporu. Do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty.

57:36

Fastovu střelu od modré čáry vyrazil Halák do ochranné sítě za brankou.

57:48

Po zakázaném uvolnění z hole Cháry se vhazuje před Halákem.

58:09

Krejčí si troufl ve vlastní třetině přihrát zadovkou a vyslal do útoku Kuralyho. Ten neuspěl a na druhou stranu spěchá Chytil.

58:43

Bučněvič připravil o puk Pastrňáka, DeAngelo však nastřelil soupeře. Boston vyráží do útoku, do konce třetí části chybí minuta a pár sekund.

59:27

Pastrňák dostal prostor i v jiné než první formaci, ale jeho střela v poslední minutě na branku neprošla. Rangers drží hru daleko od Lundqvista.

60:00

Třetí třetina skončila.

Bude následovat prodloužení tři na tři s délkou pěti minut.

Boston nastoupil do třetí třetiny s velkou snahou o vyrovnání a v páté minutě periody se prosadil Pastrňák. Kanonýr z Havířova propálil pohotovou ranou Lundqvista a v 26. utkání si připsal 24. branku. Upevnil si pozici nejlepšího střelce NHL a dal Bostonu šanci na vítězství. V další šanci ale místo střely přihrával. Rangers pak promarnili čtyřminutovou přesilovku, a tak utkání dospělo do prodloužení.

60:01

Prodloužení právě začalo.

60:23

Pastrňák zůstal na úvod prodloužení na střídačce. Na ledě jsou za Boston Krug, Marchand a Coyle.

60:51

Zatím se drží u puku jen hráči Rangers, Panarin kombinuje se Zibanejadem. Pastrňák už je na ledě.

61:15

Bučněvič v dobré šanci z mezikruží netrefil branku!

61:40

Fantastická akce na závěr a čeští Davidové rozhodují utkání! Pastrňák vnikl do útočného pásma po pravé straně, poslal si puk pod bruslemi, protáhl se mezi dvěma a přihrál za sebe možná naslepo. Našel DAVIDA KREJČÍHO, a ten pálil do odkryté branky - 3:2! Asistence: David Pastrňák, Jaroslav Halák.

61:40

Utkání skončilo.

Po zápase v Ottawě, kde Pastrňák nebodoval, přidal 23letý kanonýr dva body za gól a asistenci u vítězné branky Krejčího. Po 26 zápasech má Pastrňák na kontě 41 bodů za 24 gólů a 17 asistencí. Boston vyhrál pošesté v řadě, podesáté za sebou bodoval a drží se na čele celé NHL. V dresu Rangers se gólově prosadil Chytil, ale New Yorku to nakonec stačilo jen k zisku jednoho bodu.