Zemřel člen hokejové Síně slávy a Haškův parťák z Buffala. Hawerchuk podlehl rakovině

ČTK ČTK
19. 8. 2020 9:28
Zemřel člen hokejové Síně slávy Dale Hawerchuk. Někdejší kanadský útočník, který se při angažmá v Buffalu potkal i s českým gólmanem Dominikem Haškem, podlehl v 57 letech rakovině žaludku. Informoval o tým Barrie Colts z Ontario Hockey League, kde Hawerchuk trénoval.
Bývalý kanadský útočník Dale Hawerchuk v zápase proti Československu.
Bývalý kanadský útočník Dale Hawerchuk v zápase proti Československu. | Foto: Twitterový účet Hockey Canada

Později otcovo úmrtí potvrdil na sociálních sítích jeho syn Eric. "Po neuvěřitelně statečné a obtížné bitvě s rakovinou, náš otec odešel. Moje rodina je strašně pyšná na něj a na to, jak bojoval," napsal na twitter.

Hawerchuk přerušil své trenérské angažmá vloni v září poté, co se dozvěděl diagnózu. Colts vedl od roku 2010. V NHL nasbíral během hráčské kariéry 1409 bodů za 518 gólů a 891 asistencí. V elitní soutěži odehrál během 16 sezon celkem 1188 zápasů za Winnipeg, Buffalo, St. Louis a Philadelphia.

Ve Winnipegu, který si ho v roce 1981 vybral jako jedničku draftu, získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezony s bilancí 45 gólů a 103 bodů. Během prvních devíti ročníků v Jets nastřílel 379 branek a připsal si 550 asistencí. Do Síně slávy byl uveden v roce 2001.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy