Zadina trefil výhru Red Wings, Kaše dal dva góly a Pastrňákova série pokračuje

8. 1. 2020 6:55
Útočník Filip Zadina zařídil v NHL gólem v 57. minutě výhru Detroitu 4:3 nad Montrealem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Marek Zadina
Marek Zadina | Foto: Reuters

Ondřej Kaše neodvrátil dvěma zásahy prohru Anaheimu 3:4 s Columbusem. David Pastrňák a David Krejčí pomohli shodně jednou brankou k vítězství Bostonu 6:2 v Nashvillu. Dominik Kubalík vstřelil jediný gól Chicaga, které podlehlo Calgary 1:2. Washington i díky trefě Radka Gudase porazil Ottawu 6:1.

Detroit prohrával 0:2 a 2:3 a pod dvě inkasované branky se podepsal Filip Hronek. U prvního gólu vystihl Artturi Lehkonen u své obranné modré čáry přihrávku českého obránce a prosadil se v oslabení ze sólového úniku.

U třetí trefy si Hronek srazil přihrávku Victora Metea do vlastní branky. Frans Nielsen ale v 52. minutě svým druhým gólem v utkání vyrovnal a Zadina rozhodl v čase 56:08 pohotovou střelou z předbrankového prostoru.

Branka Zadiny, která rozhodla zápas

Kaše, který měl před utkáním na kontě jen tři góly, dostal Anaheim po 24 sekundách hry do vedení 2:1. Český útočník se krásně trefil z levého kruhu pod horní tyč.

Columbus ale otočil skóre v závěru prostřední části a v 59. minutě Zach Werenski svou druhou brankou v zápase zvýšil při power play na 4:2. Kaše ještě v čase 59:17 zdramatizoval zápas, když usměrnil střílenou přihrávku do branky. Další gól už ale nepadl.

Kašeho první gól v zápase

Pastrňák otevřel skóre ve třetím utkání za sebou a bodoval pojedenácté v řadě (6+10). Nejlepší střelec NHL se ve druhé minutě při průniku z vlastního do útočného pásma vyhnul jednomu bránícímu hráči a ranou z pravého kruhu si připsal 32. gól sezony. Druhý v pořadí Auston Matthews z Toronta dal o tři branky méně.

Pastrňák zůstal v předchozích dvou zápasech jediným střelcem Bostonu, ale tentokrát se prosadily všechny čtyři lajny. Bruins odskočili v rozmezí 29. až 43. minuty z 1:0 na 4:1 a po snížení Nashvillu zpečetili výhru dvěma góly při power play.

Uklidňující pátý zásah zaznamenal Krejčí, který se trefil do prázdné branky přes celé kluziště. Trenéru Johnu Hynesovi, který v den utkání nahradil odvolaného Petera Laviolettea, tak nevyšla premiéra na lavičce Predators.

Pastrňákova trefa do sítě Nashvillu

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Vancouver 9:2 (0:1, 6:1, 3:0)

Branky: 38., 53. a 59. Verhaeghe, 25. T. Johnson (Palát), 31. Stamkos, 36. Killorn, 38. Kučerov, 39. Černák, 45. B. Point - 19. E. Pettersson, 35. Eriksson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Florida - Arizona 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

Branky: 32. Acciari, 32. Hoffman - 31. Dvorak, 34. Ekman-Larsson, 36. Hall, 58. Söderberg, 60. Crouse. Střely na branku: 39:37. Diváci: 12.120. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Hall (oba Arizona), 3. Acciari (Florida).

New Jersey - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 9. P.K. Subban, 39. Hischier, 52. Palmieri - 4. Cizikas, 11. Eberle, 55. Kühnhackl, 65. Lee. Střely na branku: 35:41. Diváci: 14.518. Hvězdy zápasu: 1. Lee (NY Islanders), 2. Hischier, 3. Palmieri (oba New Jersey).

Washington - Ottawa 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Branky: 22. a 41. Oshie (na první Vrána), 38. a 57. Ovečkin, 29. Gudas (Kempný), 43. Eller - 6. Anisimov. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie, 3. Samsonov (všichni Washington).

Carolina - Philadelphia 5:4 v prodl. (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 10. Wallmark, 16. Foegele, 24. Gardiner, 25. Edmundson, 62. D. Hamilton (Nečas) - 1. Konecny, 9. Raffl (Voráček), 35. Aube-Kubel, 56. Sanheim. Střely na branku: 33:21. Diváci: 15.072. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Gardiner, 3. Foegele (všichni Carolina).

NY Rangers - Colorado 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky: 9. Kreider, 16. Zibanejad, 29. Skjei, 34. R. Strome, 60. Panarin - 5. a 32. Compher, 7. MacKinnon. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.082. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. R. Strome, 3. DeAngelo (všichni NY Rangers).

Detroit - Montreal 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Branky: 33. a 52. Nielsen, 41. Fabbri, 57. Zadina - 13. Lehkonen, 27. Suzuki, 47. Mete. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17.538. Hvězdy zápasu: 1. Zadina, 2. Nielsen (oba Detroit), 3. Suzuki (Montreal).

St. Louis - San Jose 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky: 26. Bozak, 27. Barbašev, 45. Perron - 43. Meier, 57. E. Karlsson. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Barbašev, 2. Bozak, 3. Dunn (všichni St. Louis).

Nashville - Boston 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Branky: 31. F. Forsberg, 59. Mikael Granlund - 2. Pastrňák, 29. Heinen, 38. Bergeron, 43. Wagner, 60. Krejčí, 60. Coyle. Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.623. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Heinen, 3. T. Rask (všichni Boston).

Chicago - Calgary 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 20. Kubalík - 21. a 37. E. Lindholm. Střely na branku: 32:28. Diváci: 21.274. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm (Calgary), 2. Kubalík (Chicago), 3. Talbot (Calgary).

Vegas - Pittsburgh 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 28. Pacioretty, 35. Stastny, 53. R. Smith - 3. Malkin, 8. Hörnqvist, 25. Kahun, 43. B. Tanev. Střely na branku: 34:16. Diváci: 18.298. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Stastny (oba Vegas), 3. Kahun (Pittsburgh).

Anaheim - Columbus 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 21. a 60. O. Kaše, 4. Getzlaf - 40. a 59. Werenski, 12. Robinson, 39. Gerbe. Střely na branku: 40:27. Diváci: 16.153. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. O. Kaše (Anaheim), 3. S. Jones (Columbus).