Zadina pátou brankou v sezoně pomohl Detroitu k výhře v Carolině

Aktualizováno 13. 4. 2021 9:17
Český hokejový útočník Filip Zadina svou pátou brankou v sezoně pomohl Detroitu k výhře 3:1 na ledě Caroliny. Hurricanes neuspěli podruhé za sebou, stále ale drží druhé místo v Centrální divizi.
Radost Filipa Zadiny se spoluhráči z Detroitu
Radost Filipa Zadiny se spoluhráči z Detroitu | Foto: Reuters

Všechny branky padly ve třetí třetině. Skóre otevřel Adam Erne a ve 43. minutě zvýšil Zadina. Pardubický odchovanec využil přesilovkovou souhru s Michaelem Rasmussenem a Dylanem Larkinem a zaznamenal šestnáctý bod v ročníku.

"Je v zápasech nebezpečný pravidelně, je skvělé, že se prosadil. Také Rasmussen odvedl při Filipově gólu výbornou práci. Oba v poslední době udělali velký pokrok, doufejme, že v povedených výkonech budou pokračovat i v dalších zápasech," řekl trenér Detroitu Jeff Blashill.

Branka Filipa Zadiny:

Nino Niederreiter vrátil Carolinu do hry, ale při závěrečné hře bez brankáře rozhodl o výhře Red Wings Sam Gagner. Brankář Jonathan Bernier kryl 37 střel Hurricanes, včetně jednoho pokusu Martina Nečase. "Jonathan je příkladná brankářská jednička. Dnes předvedl naprosto výborný výkon a ukázal, jaký je profesionál. Byl v bráně jako skála," řekl Larkin o brankáři, který byl spojován s odchodem z Detroitu.

Petr Mrázek strávil celý zápas na střídačce, přednost v brance Caroliny dostal James Reimer. Do utkání nezasáhl ani Jakub Vrána, který byl do Red Wings vyměněn v pondělí z Washingtonu.

Ani David Rittich, další Čech, který v posledních dnech změnil tým, do pondělního programu nezasáhl. Jeho nový klub Toronto podlehl Montrealu 2:4. Rittichův konkurent v brance Maple Leafs Jack Campbell prohrál poprvé v sezoně a skončila mu rekordní série jedenácti výher. "Jednou to ocením, ale teď se soustředím pouze na další zápas," řekl Campbell.

Canadiens po první třetině vedli 2:0, Toronto ale dokázalo zásluhou Austona Matthewse a Johna Tavarese vyrovnat. Matthews skóroval v pátém utkání v řadě, vstřelil 32. gól v sezoně a upevnil si náskok v čele tabulky střelců, kterou vede o sedm branek.

Montreal si vedení vzal zpět v 37. minutě, kdy se prosadil Josh Anderson. Výhru Canadiens zpečetil v závěru druhou brankou v utkání slovenský útočník Tomáš Tatar. "Jsme rádi, že jsme se dokázali odrazit zpět. V posledních zápasech jsme měli menší krizi, ale dnes jsme ukázali charakter. I přes zaváhání ve druhé třetině jsme dovedli zápas k vítězství," uvedl útočník Montrealu Phillip Danault.

Colorado, nejlepší tým NHL, si na domácím ledě poradilo s Arizonou 4:2. Coyotes ve třetí třetině snížili z 0:3 na 2:3 a zdramatizovali závěr, obrat ale nedokonali. Dva góly Avalanche vstřelil Mikko Rantanen, s 25 trefami druhý nejlepší střelec soutěže a dva body si připsal také Nathan MacKinnon, který prodloužil bodovou sérii na 10 zápasů.

"Ukazuje se, že týmu se daří hlavně, když se daří první lajně. Jsou našimi vůdci, které potřebujeme a následujeme. Mít v elitním útoku tři hokejisty světové kvality nám usnadňuje spoustu zápasů," pochválil trenér Jared Bednar trio Landeskog, MacKinnon, Rantanen.

Hokejisté Vegas i bez bodového přispění Tomáše Noska porazili Los Angeles 4:2. Hlavní podíl na obratu z 0:2 měl Mark Stone, který si připsal gól a asistenci.

Anaheim vyhrál i díky 46 zákrokům brankáře Anthonyho Stolarze 4:0 v San Jose. Americký gólman zaznamenal první čisté konto od 29. ledna 2019 a stanovil klubový rekord v počtu zásahů při vychytané nule. "Kluci dnes odvedli výbornou práci, nepouštěli soupeře k dorážkám a čistili prostor před bránou. Musím jim dnes poděkovat," řekl Stolarz.

Chicago zdolalo Columbus 4:3 v prodloužení a přiblížilo se pozicím zaručujícím play off na rozdíl dvou bodů. Dvě branky Blue Jackets vstřelil Patrik Laine, přičemž druhá trefa finského útočníka byla opravdu povedená. Laine převzal puk za vlastní brankou projel celé hřiště a v pádu zakončil forhendový blafák. Dominik Kubalík ani David Kämpf v utkání nebodovali.

Výsledky NHL:

Carolina - Detroit 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 54. Niederreiter - 41. Erne, 43. Zadina, 60. Gagner. Střely na branku 38:30. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Rasmussen (oba Detroit), 3. Reimer (Carolina).

Columbus - Chicago 3:4 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 27. a 52. Laine, 15. Matteau - 17. Keith, 47. Kurashev, 49. Connolly, 62. Hagel. Střely na branku: 33:34. Diváci: 4093 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hagel (Chicago), 2. Laine (Columbus), 3. P. Kane (Chicago).

Montreal - Toronto 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 2. a 58. Tatar, 8. Suzuki, 37. J. Anderson - 30. Matthews, 35. Tavares. Střely na branku: 25:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Anderson, 2. Byron, 3. Tatar (všichni Montreal).

Colorado - Arizona 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky: 39. a 59. Rantanen, 13. Saad, 30. MacKinnon - 51. Bunting, 54. J. Larsson. Střely na branku: 20:37. Diváci: 4042 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Makar, 3. Grubauer (všichni Colorado).

Ottawa - Winnipeg 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky: 12. a 57. B. Tkachuk, 19. C. Brown, 51. Dadonov - 5. Connor, 9. Ehlers. Střely na branku: 24:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Chabot, C. Brown (všichni Ottawa).

San Jose - Anaheim 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky: 9. a 13. Volkov, 2. Comtois, 44. Rakell. Střely na branku: 44:19. Bez diváků.

Los Angeles - Vegas 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 10. Wagner, 29. Kopitar - 35. N. Roy, 40. Mark Stone, 45. Tuch, 49. Pacioretty. Střely na branku: 28:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Tuch (oba Vegas), 3. Wagner (Los Angeles).

2. Vegas 41 28 2 11 132:94 58
3. Minnesota 40 24 3 13 119:109 51
4. St. Louis 41 19 6 16 119:128 44
5. Arizona 43 19 5 19 116:134 43
6. San Jose 41 18 4 19 113:137 40
7. Los Angeles 41 16 6 19 112:121 38
8. Anaheim 43 13 7 23 97:137 33