"Takhle by měli bojovat všichni." Kouče Detroitu nadchl přístup střelce Zadiny

Aktualizováno 16. 12. 2019 8:43
Útočník Filip Zadina zmírnil v nedělním utkání NHL brankou ve třetí třetině porážku Detroitu, který doma podlehl Los Angeles 2:4. U druhého gólu poražených asistoval Filip Hronek.
Radost Filipa Zadiny, útočníka Detroitu
Radost Filipa Zadiny, útočníka Detroitu | Foto: Reuters

Hronek se podepsal špatnou rozehrávkou pod úvodní gól zápasu. Český obránce přihrál puk od zadního mantinelu přímo na hůl Jeffa Cartera, který nadvakrát otevřel skóre.

Další dvě branky přidal Anže Kopitar a ve 47. minutě zvýšil Tyler Toffoli na 4:0. Až poté se prosadil Zadina, který se z dorážky trefil mezi betony Jacka Campbella.

Trefa Filipa Zadiny:

Konečné skóre stanovil střelou od modré čáry Madison Bowey, u jehož trefy asistoval Hronek.

Zadina si připsal sedm bodů (2+5) v posledních sedmi zápasech. "Hraje s velkým sebevědomím. Je nebezpečný v přesilových hrách, umí provézt puk přes střední pásmo, tvoří hru. Je hráčem, u kterého chcete, aby měl na hokejce puk, zejména v útočném pásmu. Má také skvělou střelu, je radost ho sledovat," chválil útočník Detroitu Justin Abdelkader dvacetiletého českého hráče.

Zadina začal sezonu na farmě, ale Detroit si ho před necelým měsícem při zranění Anthonyho Manthy vytáhl do hlavního týmu. A kouči Jeffu Blashillovi se líbí, jak se rve o místo v sestavě.

"Filip byl v utkání (s Los Angeles) pravděpodobně naším nejlepším útočníkem. Bojuje, aby se udržel v kádru. Stejný přístup by měli mít všichni," prohlásil trenér Detroitu.

Blashill před pár dny, kdy si Zadina připsal proti Winnipegu tři body (1+2), vyzdvihl, že se český mladík zlepšil při hře bez koutouče. Nadchlo ho, s jakou vervou se snaží kotouč vybojovat zpátky.

"Je vždy příjemné, když o vás takhle ostatní mluví, ale pro mě se nic nezměnilo. Chci hrát svůj nejlepší hokej a pomáhat týmu vyhrávat zápasy. Chci získat místo v týmu a nastupovat s hráči, se kterými teď hraju," umínil si Zadina, který v utkání s Los Angeles tvořil druhý útok s uzdraveným Manthou a Valtterim Filppulou. Na ledě strávil téměř osmnáct minut, nejvíc v sezoně.

Blashilla ale zklamal týmový výkon. "Totálně nás přehráli," uznal kouč. "To se nám nestávalo ani v zápasech, které skončily mnohem hrozivějším výsledkem," dodal.

David Kämpf pátým zásahem v sezoně přispěl Chicagu k výhře 5:3 nad Minnesotou a vytvořil si osobní rekord. Český útočník vstřelil v předchozích dvou ročnících shodně po čtyřech brankách.

Patrick Kane dostal Chicago dvěma zásahy do vedení 2:0. Minnesota smazala ztrátu i díky brance Erica Staala, který si tím připsal tisící bod v NHL (429+571). "Jsem na to hrdý. Nemohl bych ale to číslo a této úrovně dosáhnout bez obrovské pomoci mnoha lidí," prohlásil Staal, který je 89. hráčem v historii soutěže se čtyřciferným počtem bodů. Nerozhodný stav zlomil tečí Kämpf.

Pohotový zásah Davida Kämpfa:

Minnesota ještě jednou vyrovnala, ale na gól Brandona Saada z 54. minuty už nenašla odpověď. Při hře bez brankáře zkompletoval Kane hattrick.

Winnipeg porazil doma Philadelphii jednoznačně 7:3. Kanadský klub rozhodl o výhře v rozmezí 31. až 35. minuty, během kterých odskočil z 2:1 na 6:1. Pod vítězství se podepsali shodně třemi body tři hráči - Blake Wheeler, Mark Scheifele (oba 1+2) a Neal Pionk (0+3). Produktivní večer prožil i Max Pacioretty, který se dvěma góly a shodným počtem přihrávek zasloužil o výhru Vegas 6:3 nad Vancouverem.

Výsledky NHL:

Detroit - Los Angeles 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 50. Zadina, 58. Bowey (Hronek) - 21. a 32. Kopitar, 13. Carter, 47. Toffoli. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18.540. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Carter, 3. Iafallo (všichni Los Angeles).

Chicago - Minnesota 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky: 8., 12. a 59. P. Kane, 29. Kämpf, 54. Saad - 22. a 35. Fiala, 13. E. Staal. Střely na branku: 27:26. Diváci: 21.513. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Fiala (Minnesota), 3. Murphy (Chicago).

Winnipeg - Philadelphia 7:3 (2:0, 4:2, 1:1)

Branky: 5. Ehlers, 12. Sbisa, 31. Wheeler, 34. Scheifele, 35. L. Shaw, 35. Laine, 47. Connor - 25. Niskanen, 40. J. van Riemsdyk, 50. Gostisbehere. Střely na branku: 24:32. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Pionk, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Vegas - Vancouver 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Branky: 51. a 60. Pacioretty, 3. Holden, 10. Zykov, 25. Marchessault, 30. Mark Stone - 5. E. Pettersson, 46. Boeser, 58. Virtanen. Střely na branku: 46:29. Diváci: 18.066. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Mark Stone, 3. Zykov (všichni Vegas).

4. Dallas 34 19 4 11 90:80 42
5. Minnesota 34 16 5 13 105:112 37
6. Nashville 31 14 5 12 102:101 33
7. Chicago 34 13 6 15 94:110 32