Zacha završil výhru New Jersey, naopak Washingtonu česká palba vítězství nepřinesla

31. 12. 2018 21:58
Michal Kempný a Jakub Vrána skórovali v NHL za Washington, jenž doma podlehl hokejistům Nashvillu 3:6 a po čtyřech vítězných zápasech neuspěl. Trefil se také Pavel Zacha z New Jersey při výhře 4:0 nad Vancouverem.
hokej, NHL 2018/2019, New Jersey - Vancouver, Pavel Zacha (vlevo) slaví svůj gól se Stefanem Noesenem | Foto: Reuters

Obhájci titulu Capitals, kteří vedou Metropolitní divizi, získali po gólech českých hráčů už v deváté minutě dvoubrankový náskok. Obránce Kempný otevřel skóre střelou švihem od modré čáry.

Gól Michala Kempného:

Vrána, vyhlášený třetí hvězdou zápasu, se v sezoně trefil podvanácté a upevnil si třetí místo mezi českými střelci.

Trefa Jakuba Vrány:

V druhé třetině vedli domácí hokejisté 3:1, ale Nashville ještě před jejím skončením skóre otočil. Predators uspěli po šesti porážkách.

Zacha vstřelil poslední gól Devils. Ti podruhé za sebou zvítězili s nulou, kterou opět vychytal Mackenzie Blackwood. Dvaadvacetiletý nováček přitom v lize debutoval teprve 18. prosince.

Gól Pavla Zachy:

NHL:

Washington - Nashville 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)

Branky: 5. Kempný, 9. J. Vrána, 29. Stephenson - 10. Grimaldi, 30. Salomäki, 32. Johansen, 35. F. Gaudreau, 51. Ellis, 58. Arvidsson. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Grimaldi (oba Nashville), 3. J. Vrána (Washington).

New Jersey - Vancouver 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky: 13. Boyle, 19. Wood, 42. Vatanen, 44. Zacha. Střely na branku: 23:25. Diváci: 15.772. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Wood, 3. Vatanen (všichni New Jersey).