Zacha zářil. Český útočník rozhodl duel s Arizonou a byl vyhlášen hvězdou zápasu

23. 3. 2019 21:25
Útočník Pavel Zacha rozhodl v NHL o výhře hokejistů New Jersey nad Arizonou 2:1 po samostatných nájezdech.
Pavel Zacha
Pavel Zacha | Foto: Reuters

V zápase si připsal také jednu asistenci a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání. V dresu Philadelphie jednou asistoval obránce Radko Gudas, jeho tým podlehl New York Islanders 2:4.

Zacha bodoval i ve druhém utkání od návratu po zranění v horní části těla, kvůli kterému byl mimo hru od 15. února. Devils prohráli poslední tři zápasy a také proti Arizoně špatně začali. Ve třetí minutě skóroval kapitán Coyotes Oliver Ekman-Larsson. Pro švédského obránce to byl dvanáctý gól v sezoně.

Domácím se povedlo ještě před koncem první třetiny vyrovnat, když se po Zachově přihrávce trefil od mantinelu Drew Stafford. Český útočník se znovu ukázal v rozstřelu. V šesté sérii překonal Darcyho Kuempera střelou k tyči, zatímco po něm jedoucí Richard Pánik trefil jen brankovou konstrukci. New Jersey vyhrálo potřetí z posledních 13 zápasů.

Philadelphia si porážkou s Islanders zkomplikovala boj o play off. Na Montreal, který drží divokou kartu, ztrácí dál pět bodů. Islanders se přiblížili na jeden bod lídrovi Metropolitní divize Washingtonu. O jejich výhru se dvěma góly v 57. a 58. minutě postaral Josh Bailey.

New Jersey - Arizona 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 18. Stafford (Zacha), rozhodující sam. nájezd Zacha - 3. Ekman-Larsson. Střely na branku: 32:24. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Stafford (oba New Jersey), 3. Kuemper (Arizona).

Philadelphia - NY Islanders 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky: 7. Hägg (Gudas), 47. Gostisbehere - 57. a 58. Josh Bailey, 15. B. Nelson, 31. Leddy. Střely na branku: 24:40. Diváci: 19.668. Hvězdy zápasu: 1. Josh Bailey, 2. B. Nelson (oba Islanders), 3. Couturier (Philadelphia).

Colorado - Chicago 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 24. Compher, 34. C. Wilson, 42. Andrighetto, 58. Brassard - 26. J. Toews, 53. E. Gustafsson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.099. Hvězdy zápasu: 1. C. Wilson, 2. Kerfoot, 3. Andrighetto (všichni Colorado).