I tohle se dá neproměnit. Zacha vzteky rozmlátil hokejku, přesto nakonec slavil výhru

Aktualizováno 1. 2. 2021 9:26
Hokejový útočník Pavel Zacha se podílel v nedělním utkání NHL jednou přihrávkou na výhře New Jersey 5:3 v Buffalu. Český útočník nasbíral v posledních pěti zápasech všechny své body v této sezoně (2+2).
Radost Pavla Zachy a jeho parťáků z New Jersey
Radost Pavla Zachy a jeho parťáků z New Jersey | Foto: Reuters

Zacha se mohl zapsat i mezi střelce. Za stavu 2:0 ale ve 33. minutě minul zcela prázdnou branku a ve frustraci poté rozmlátil hokejku.

Zachova megašance a reakce:

Buffalo v dalším průběhu vyrovnalo na 2:2 a 3:3. Zápas rozhodl v 51. minutě svou druhou trefou v zápase Michael McLeod. V posledních vteřinách Zacha posunul puk Milesi Woodovi, který střelou přes celé hřiště zpečetil gólem do prázdné branky výhru New Jersey.

Detroit se ujal brzy vedení, ale Florida ve druhé třetině otočila a ve 49. minutě odskočila na 3:1. Hronek, který byl s 24 minutami nejvytíženějším hráčem týmu, poté asistoval při závěrečném tlaku u kontaktního gólu. Český obránce poslal puk na hranici brankoviště Bobbymu Ryanovi, po jehož nezištné přihrávce do strany skóroval Anthony Mantha.

Detroit prohrál pošesté za sebou. "Měli jsme více šancí, ale nevyhráli jsme. To je zklamání. Musíme se naučit, jak zvládat těsné zápasy, abychom byli úspěšní," uvedl trenér Jeff Blashill, který opět postrádal pětici hráčů včetně Filipa Zadiny kvůli protokolu covid-19. Podle jeho slov by všichni už měli být příští zápas k dispozici.

Divoká přestřelka se v Edmontonu strhla už v úvodní třetině, po níž domácí vedli 5:3. Oilers vedení zvýšili po přestávce až na 8:3, Ottawa v poslední třetině debakl jen zmírnila. McDavid vede produktivitu soutěže s bilancí 8 gólů a 14 přihrávek o bod před Draisaitlem (6+15). Jejich nejbližší pronásledovatelé Nathan MacKinnon a Mitchell Marner ztrácejí na německého útočníka sedm bodů.

Draisaitl zaostal jen o jednu přihrávku za rekordem NHL - ten drží Billy Taylor a Wayne Gretzky, který si připsal sedm asistencí v jednom zápase během kariéry třikrát. "To jsem nevěděl. Není to nic, čemu bych věnoval velkou pozornost. Hlavní je, že jsme vyhráli," podotkl Draisaitl.

Jakub Voráček neprodloužil sérii šesti zápasů, ve kterých bodoval, ale i bez jeho příspěvku udolala Philadelphia doma New York Islanders 4:3 v prodloužení. Na výhře se podílel třemi góly Joel Farabee a stal se třetím hráčem v klubové historii, který má hattrick před 21. narozeninami. Hrdina zápasu dal všechny branky v základní hrací době, prodloužení rozhodl Kevin Hayes v čase 64:22.

U všech čtyř gólů asistoval James van Riemsdyk a Philadelphia zaznamenala alespoň sedm výher v úvodních deseti zápasech sezony poprvé od roku 2008.

Chicago porazilo Columbus 3:1 i díky dvěma chybným rozehrávkám gólmana Elvise Merzlikinse. Lotyšskému brankáři nejdříve vystihl ve 48. minutě za stavu 1:1 přihrávku od zadního mantinelu Pius Suter a z rohu kluziště trefil beton Merzlikinse, od něhož se puk odrazil do branky. O chvíli později ho obral o puk za brankou Philipp Kurashev, po jehož přihrávce střílel Patrick Kane do prázdné.

"Zazmatkoval jsem v nepravou chvíli. Beru za to plnou zodpovědnost. Nehodlám se vymlouvat, byť jsem neměl i štěstí. Puk mi u první situace trochu uvízl u mantinelu a odehrál jsem jej bekhendem. Měl jsem si jej přehodit na forhend. Zazmatkoval jsem a nejednou, ale dvakrát. Tohle si tým nezasloužil," řekl Merzlikins.

Carolina i bez zraněného gólmana Petra Mrázka zdolala Dallas 4:3 po nájezdech. Martin Nečas k výhře nepřispěl bodově, ale trenér Rod Brind ́Amour jej pochválil za hru v oslabení. "Otevřel mi oči. Mluvili jsme spolu, že je to (při absenci několika klíčových hráčů) pro něj šance a zhostil se toho skvěle. Je dobré vědět, že když budeme mít nějak hráče mimo, máme kvalitní náhradu a můžeme s ním počítat," řekl.

Colorado podlehlo v Minnesotě 3:4 v prodloužení a kromě bonusového bodu přišlo v zápase i o jednoho z lídrů Nathana MacKinnona, jenž po druhé třetině odstoupil. Avalanche mají mezi zraněnými i gólmana Pavla Francouze.

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky: 35. Lazar, 36. Dahlin, 44. Ristolainen - 1. a 51. McLeod, 40. a 60. Wood (na druhou Zacha), 20. J. Hughes. Střely na branku: 33:37. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. McLeod (oba New Jersey), 3. Ristolainen (Buffalo).

Carolina - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 2. J. Staal, 37. B. McGinn, 58. Niederreiter, rozhodující sam. nájezd Trocheck - 28. Oleksiak, 48. Cogliano, 52. Jamie Benn. Střely na branku: 40:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Niederreiter, 3. Pesce (všichni Carolina).

Detroit - Florida 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 5. D. Larkin, 59. Mantha (Hronek) - 23. Hörnqvist, 36. Ekblad, 49. Verhaeghe. Střely na branku: 34:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Driedger (oba Florida), 3. Mantha (Detroit).

Philadelphia - NY Islanders 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 19., 23. a 36. Farabee, 65. K. Hayes - 21. Leddy, 42. Josh Bailey, 47. Barzal. Střely na branku: 29:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. J. van Riemsdyk, 3. K. Hayes (všichni Philadelphia).

Chicago - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 13. Kurashev, 48. P. Suter, 54. P. Kane - 18. Jenner. Střely na branku: 36:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. P. Kane, 3. Kurashev (všichni Chicago).

Minnesota - Colorado 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 22. a 53. V. Rask, 17. Greenway, 61. Brodin - 5. Donskoi, 24. Makar, 48. Saad. Střely na branku: 33:25. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. V. Rask (oba Minnesota), 3. Makar (Colorado).

Anaheim - St. Louis 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 5. Silfverberg - 31. a 42. B. Schenn, 35. Blais, 43. Parayko. Střely na branku: 26:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Husso (oba St. Louis), 3. Rakell (Anaheim).

Edmonton - Ottawa 8:5 (5:3, 3:0, 0:2)

Branky: 5. a 10. Neal, 1. Kahun, 8. Barrie, 14. Nugent-Hopkins, 21. McDavid, 32. Nurse, 40. Yamamoto - 6. White, 17. B. Tkachuk, 18. Batherson, 49. Stützle, 49. Watson. Střely na branku: 31:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Neal (všichni Edmonton).

2. Colorado 10 6 1 3 36:23 13
3. Minnesota 10 6 0 4 29:28 12
4. Vegas 7 5 1 1 23:17 11
5. Los Angeles 8 3 2 3 25:26 8
6. Anaheim 10 3 2 5 16:27 8
7. Arizona 8 3 1 4 20:22 7
8. San Jose 8 3 0 5 22:31 6