Zacha vstřelil Buffalu dva góly. Zohorna má poprvé dva body v zápase

9. 4. 2021 6:19
Český hokejový útočník Pavel Zacha dvěma góly pomohl New Jersey k výhře v Buffalu 6:3. Dva body za gól a asistenci si ve čtvrtečním programu NHL připsali také Martin Nečas a Radim Zohorna, kteří se podíleli na výhrách Caroliny a Pittsburghu. Po jednom bodu zaznamenali skórující Jakub Voráček s Dominikem Kubalíkem a nahrávající Jakub Zbořil a Ondřej Palát.
Pavel Zacha se raduje z branky
Pavel Zacha se raduje z branky | Foto: Reuters

New Jersey nezachytilo nástup do utkání a v 53 sekundě na ledě Buffala prohrávalo 0:1. Bleskový obrat Devils zařídil dvěma přesilovkovými trefami Zacha.

Poprvé se český centr prosadil ve třetí minutě, kdy si našel vyražený puk a bekhendem překonal brankáře Linuse Ullmarka. Druhý gól vstřelil přesnou střelou z levého kruhu o minutu později a poslal New Jersey do vedení 2:1.

Podívejte se na obě trefy Pavla Zachy:

Zohorna v duelu Pittsburghu s New York Rangers otevřel v sedmé minutě skóre povedeným forhendovým blafákem. Chvíli po polovině zápasu asistoval v početní výhodě u branky Evana Rodriguese a poprvé v NHL zaznamenal v utkání více než jeden bod.

Český nováček, který má po čtyřech zápasech v NHL stejný počet kanadských bodů, byl stejně jako Zacha vyhlášen první hvězdou utkání. Penguins přehráli Rangers 5:2.

Trefa Radima Zohorny:

Carolina zvládla druhý duel s Floridou za sebou a posunula se do čela Centrální divize. Velký podíl na výhře 3:0 měl Martin Nečas, který asistoval u druhé trefy a v poslední minutě zápasu vstřelil uklidňující gól do prázdné branky.

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 3:6 (1:3, 2:0, 0:3)

Branky: 1. Olofsson, 32. Tage Thompson, 39. Skinner - 3. a 4. Zacha, 17. J. Hughes, 49. J. Boqvist, 59. Šarangovič, 60. Kuokkanen. Střely na branku: 27:38. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. J. Hughes (oba New Jersey), 3. Dahlin (Buffalo).

NY Islanders - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. a rozhodující sam. nájezd B. Nelson, 8. Eberle - 14. Aube-Kubel, 24. Voráček. Střely na branku: 23:27. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Voráček (Philadelphia).

NY Rangers - Pittsburgh 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 23. Blackwell, 54. Rooney - 7. R. Zohorna, 24. Letang, 32. Rodrigues (R. Zohorna), 51. Zucker, 59. Jankowski. Střely na branku: 24:32. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. R. Zohorna, 2. Rodrigues, 3. Letang (všichni Pittsburgh).

Washington - Boston 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky: 31. Ovečkin, 31. Oshie - 1. Lauzon, 17. Blidh, 25. Marchand, 57. C. Smith (J. Zbořil). Střely na branku: 33:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Smith (oba Boston), 3. Ovečkin (Washington).

Columbus - Tampa Bay 4:6 (1:4, 1:2, 2:0)

Branky: 18. Del Zotto, 38. Roslovic, 51. Werenski, 60. Domi - 20. a 39. McDonagh, 1. Coleman, 5. Stamkos (Palát), 6. Goodrow, 25. Colton. Střely na branku: 36:30. Diváci: 4143 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Gourde, 2. Coleman (oba Tampa Bay), 3. Roslovic (Columbus).

Montreal - Winnipeg 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Branky: 2. Danault, 36. Byron - 1. Morrissey, 9. Lewis, 14. Ehlers, 60. Copp. Střely na branku: 38:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Kotkaniemi (Montreal), 3. Morrissey (Winnipeg).

Detroit - Nashville 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)

Branky: 22. Helm - 23., 50. a 52. z trest. střílení Arvidsson, 27. Haula, 37. Cousins, 48. Mikael Granlund, 56. Trenin. Střely na branku: 26:32. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Harpur, 3. Cousins (všichni Nashville).

Chicago - Dallas 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 15. D. Kubalík - 36. a 41. Comeau, 10. Hintz, 22. Robertson, 35. Heiskanen. Střely na branku: 39:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Comeau, 3. Chudobin (všichni Dallas).

Carolina - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 15. Aho, 27. Trocheck (Nečas), 60. Nečas. Střely na branku: 22:24. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Trocheck, 3. Nečas (všichni Carolina).

Ottawa - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 39. Co. Brown - 31. Yamamoto, 53. D. Shore, 60. Puljujärvi. Střely na branku: 40:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith (Edmonton), 2. Co. Brown (Ottawa), 3. Khaira (Edmonton).