Jágr prožil vítězný debut za Calgary, více byl ale na ledě vidět "Baby Jágr" Frolík

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu
Jaromír Jágr při svém debutu za Calgary Flames sice nebodoval, vítězství ale s brankářem Mikem Smithem oslavit mohl.
Flames při debutu legendární osmašedesátky vyhráli nad Los Angeles 4:3 v prodloužení. Jágr na rozdíl od svých předchozích premiér nebodoval.
Na rozdíl od Michaela Frolíka, který vstřelil gól a na další nahrál.
Flames se v utkání dostali do rychlého vedení 2:0, jenže krátce před koncem druhé části snížil Anže Kopitar.
Aktualizováno 12. 10. 2017 7:25
Jaromír Jágr poprvé nastoupil za Calgary a i když nebodoval, byl u vítězství nad Los Angeles 4:3 v prodloužení. Pavel Zacha zazářil ve šlágru NHL mezi Torontem a New Jersey (3:6), když vstřelil dvě branky.

Los Angeles - Vítěznou premiéru zažil s hokejisty Calgary Flames český útočník Jaromír Jágr, který v noci na čtvrtek nastoupil do svého prvního ostrého zápasu po půl roce. Kanadský klub uspěl i díky brance a asistenci Michaela Frolíka na ledě Los Angeles 4:3 v prodloužení.

Český veterán podle předpokladů nastupoval ve třetí formaci a prostor dostával i v přesilových hrách. Druhý nejproduktivnější hráč v historii soutěže v předchozích osmi debutech v nových týmech zaznamenal celkově deset bodů, ale na ledě Los Angeles vyšel naprázdno. Během necelých čtrnácti minut na ledě zapsal jen jedním minusovým bodem.

Calgary, povzbuzené výhrami v posledních dvou zápasech, skvěle začalo a po osmi minutách hry vedlo 2:0. Druhou branku týmu a svou první v sezoně vstřelil Frolík, když zužitkoval krásný pas Johnnyho Gaudreaua a zakončil do prázdné klece.

Domácí třemi trefami během 36. až 42. minuty otočili skóre, ale Matthew Tkachuk i s Frolíkovým přispěním zařídil prodloužení. To rozhodl v čase 61:02 Sean Monahan.

Další zápas čeká Calgary, jemuž nyní paří v Západní konferenci s třemi výhrami ze čtyř zápasů pátá příčka, v noci na sobotu, kdy přivítá doma Ottawu Senators.

Zacha byl hvězdou zápasu

Více než Jágr byl ve čtvrtek vidět jiný český útočník Pavel Zacha, který přispěl svými prvními dvěma góly v sezoně k výhře New Jersey 6:3 v Torontu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Zacha, který v předchozích dvou zápasech ani nevystřelil na branku, zlomil v polovině zápasu nerozhodný stav 2:2. Dvacetiletý hráč dostal v přesilové hře perfektní přihrávku od zadního mantinelu před branku a nikým nehlídán pohodlně skóroval. Poté český útočník přihlížel z trestné lavice, jak Devils poprvé v klubové historii vstřelili gól v oslabení tři proti pěti. Do tříbrankového trháku hosty poslal Blake Coleman.

"Věděli jsme, že nás čeká spíše útočnější hokej a že to může skončit 4:3, 5:3, 6:4. Takže stav 2:2 po první třetině nás nepřekvapil. Jen jsme si říkali, nenechme si je utéct a pojďme dát třetí gól," uvedl brankář Devils Cory Schneider. "Nesmírně důležitá byla trefa v oslabení a ještě lépe se nám dýchalo po brance Blakea, protože jsme viděli, jak v minulých zápasech dali čtyři pět gólů za třetinu," dodal.

Toronto zasypalo Schneidera padesáti střelami a v 54. minutě Auston Matthews snížil. Naději na bodový zisk ale domácím vzal definitivně Zacha, jenž šikovnou tečí uzavřel skóre. Český útočník potvrdil, že se mu proti Torontu daří: právě proti němu si připsal premiérový start v NHL, ve kterém dvakrát asistoval.

Hokejisté Pittsburghu zvítězili v souboji dvou nejlepších týmů základní části minulé sezony na ledě Washingtonu 3:2. Obhájci Stanleyova poháru dali všechny branky v přesilovkách, jejichž efektivita stoupla i díky návratu uzdraveného Patrika Hörnqvista. Švédský útočník zaznamenal gól a přihrávku. Hostují hvězdy Sidney Crosby a Jevgenij Malkin se neprosadily, domácí Alexandr Ovečkin dal v závěru poslední gól zápasu.

"Ohromně pozvedl naše přesilovky, které nám v minulých zápasech moc nešly. Navíc hraje s velkým zápalem a je to bojovník," řekl trenér Pittsburghu Mike Sullivan na adresu Hörnqvista. Naopak domácí kouč Barry Trotz si posteskl, že v oslabení nejen inkasovali, ale vyloučení zároveň znemožňovala, aby se nejlepší lajna dostala do tempa. "Pokaždé, když se dostávala do rytmu, přišel faul. A ještě je soupeř trestal," mrzelo Trotze.

David Krejčí a David Pastrňák dostali trenérovu důvěru pro závěrečnou hru bez brankáře, v níž však Boston v Coloradu dvakrát inkasoval a prohrál 3:6. Riskantní hra je také důvodem, proč oba čeští útočníci zaznamenali v zápase dohromady pět záporných bodů. "Bohužel jsme se probudili až ve třetí třetině za stavu 1:4. A power play nám nevyšla," uvedl brankář Bostonu Tuukka Rask.

Hokejisté Anaheimu udolali i bez Ondřeje Kašeho New York Islanders 3:2. Český útočník se zranil v pondělí, ale podle informací klubu není jeho stav vážný a v nejbližších dnech by týmu neměl chybět.

Jaromír Jágr při svém debutu za Calgary Flames
Jaromír Jágr při svém debutu za Calgary Flames | Foto: ČTK

Výsledky NHL:

Toronto - New Jersey 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Branky: 9. Van Riemsdyk, 14. D. Moore, 54. Matthews - 10. a 11. Wood, 30. a 58. Zacha, 35. Gibbons, 44. Coleman. Střely na branku: 50:31. Diváci: 19.103. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Wood, 3. Schneider (všichni New Jersey).

Washington - Pittsburgh 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 40. Djoos, 53. Ovečkin - 6. Letang, 29. Hörnqvist, 41. Sheary. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist (Pittsburgh), 2. Djoos (Washington), 3. Sheary (Pittsburgh).

Colorado - Boston 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Branky: 33. a 59. Andrighetto, 9. Kerfoot, 21. Jakupov, 36. Duchene, 59. Jost - 18. Marchand, 52. Schaller, 53. Krug. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.011. Hvězdy zápasu: 1. Jakupov, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Marchand (Boston).

Anaheim - NY Islanders 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 1. Cogliano, 29. Rakell, 46. Eaves - 14. a 48. Nelson. Střely na branku: 30:41. Diváci: 14.553. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Fowler, 3. Cogliano (všichni Anaheim).

Los Angeles - Calgary 3:4 v prodloužení (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky: 41. a 42. Brown, 36. Kopitar - 4. a 51. Tkachuk (na druhou Frolík), 8. Frolík, 62. Monahan. Střely na branku: 45:37. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Tkachuk (Calgary).