Zacha se jako jediný z tria Čechů v přípravě NHL radoval z výhry

28. 9. 2017 8:13
Trenér New Jersey John Hynes postavil během přípravných zápasů Pavla Zachu do sestavy celkem čtyřikrát a dvacetiletý útočník až ve středu poprvé nebodoval.
České naděje Filip Chytil (72) a Pavel Zacha (37).
České naděje Filip Chytil (72) a Pavel Zacha (37). | Foto: ČTK

New York - Útočník Pavel Zacha se jako jediný z tria českých hokejistů, kteří nastoupili ve středečním programu pěti přípravných duelů NHL, radoval z výhry. Jeho New Jersey v generálce před startem sezony uspělo na ledě Washingtonu, za který nastoupil forvard Jakub Vrána. Osmnáctiletý Martin Nečas musel v dresu Caroliny strávit prohru s Edmontonem 0:4.

Trenér New Jersey John Hynes postavil během přípravných zápasů Zachu do sestavy celkem čtyřikrát a dvacetiletý útočník až ve středu poprvé nebodoval. Předtím nasbíral pět bodů za tři branky a dvě asistence. Devils rozhodli ve Washingtonu už v první třetině, v které dali mezi 3. a 15. minutou čtyři branky.

Postupně se trefili jednička letošního draftu Nico Hischier, poslední vítěz Hobey Baker Award pro nejlepšího univerzitního hráče Will Butcher a posily z Bostonu Jimmy Hayes a Drew Stafford. Tři ze čtyři gólů dali hosté v početní převaze. Švýcarský talent Hischier se střelecky prosadil i ve čtvrtém utkání za New Jersey a má na kontě sedm bodů za čtyři trefy a tři přihrávky.

Jednadvacetiletý Vrána, který v minulé sezoně při debutu v NHL sehrál 21 utkání s bilancí tří branek a stejného počtu asistenci, má na kontě v boji o sestavu Capitals v přípravě ze čtyř duelů gól a přihrávku.

Kouč Caroliny Bill Peters dosud stavěl Nečase do středu útoku, v Saskatoonu jej otestoval na pravém křídle elitní formace s Jeffem Skinnerem a Derekem Ryanem. Oilers dovedl k vítězství kapitán Connor McDavid, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Přípravné zápasy před NHL:

Montreal - Toronto 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Branky: 6. Drouin, 19. A. Shaw - 21. Carrick, 36. Marinčin, 38. Borgman, 42. Johnsson.

Pittsburgh - Buffalo 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky: 3. Guentzel, 24. Crosby, 40. J. Schultz, 47. Kessel, 48. Malkin - 6. Antipin, 34. Deslauriers, 60. Josefson, 60. E. Kane.

Washington - New Jersey 1:4 (0:4, 1:0, 0:0)

Branky: 23. Graovac - 3. Hischier, 6. Butcher, 10. J. Hayes, 15. D. Stafford.

Winnipeg - Ottawa 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky: 49. a 60. Little, 20. Petan, 40. Byfuglien, 44. Daňo - 3. Ryan, 28. Formenton, 37. Turris.

Carolina - Edmonton 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: 51. a 53. McDavid, 2. Z. Kassian, 14. Lucic.