Zacha rychle vstal a pečetil výhru Bostonu. Hronek přispěl k parádnímu obratu

29. 12. 2022 6:54
Hokejový útočník Pavel Zacha zpečetil v NHL po asistenci Davida Pastrňáka trefou do prázdné branky výhru Bostonu 3:1 na ledě New Jersey. Gólman poražených Vítek Vaněček inkasoval dvakrát z 26 střel. Detroit otočil i s přispěním přihrávky Filipa Hronka v Pittsburghu z 0:4 a zvítězil 5:4 v prodloužení. Daniel Vladař zastavil 28 střel a dovedl Calgary k výhře 3:2 v Seattlu.
Pavel Zacha.
Pavel Zacha. | Foto: Reuters

Vaněček pustil první gól utkání v 29. minutě, kdy jej překonal Trent Frederic střelou z mezikruží nad vyrážečku. Ve třetí třetině vyrovnal zblízka důrazný Nico Hischier, ale v čase 55:51 rozhodl tečí Patrice Bergeron. O chvíli dříve se Vaněček vytáhl a zneškodnil šanci Jakeu DeBruskovi, který zakončoval do odkryté branky.

Vítězství Bostonu pojistil Zacha, který převzal na útočné modré čáře puk, a přestože byl faulovaný a upadl, rychle vstal a trefil prázdnou branku. Český hráč, který v létě přišel do Bostonu po sedmi letech v New Jersey, se tak prosadil proti bývalému klubu a skóroval ve druhém utkání za sebou.

Pittsburgh vedl 4:0 už po první třetině. Dvakrát se prosadil Jason Zucker, po jedné brance přidali Drew O´Connor a Jeff Carter. Detroit poté odstartoval stíhající jízdu. Dylan Larkin využil přesilovou hru i díky Hronkově asistenci a ještě v druhé třetině snížil Joe Veleno. Stav 4:2 trval do 55. minuty, v závěru ale udeřili Jonatan Berggren s Davidem Perronem a v prodloužení završil obrat z rychlého protiútoku Jake Walman.

Calgary otevřelo skóre dorážkou Tylera Toffoliho, ale Seattle na přelomu první a druhé třetiny skóre otočil. Vladaře překonal z dorážky vlastní střely Ryan Donato a druhou branku přidal zblízka Jamie Oleksiak nad vyrážečku českého gólmana. V polovině utkání ale vyrovnal v přesilové hře tečí Nazem Kadri a v 52. minutě rozhodl před brankou nekrytý Jonathan Huberdeau.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Montreal 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 15. a 36. Point, 2. Killorn, 49. Hagel - 58. Guhle. Střely na branku: 38:26. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Vasilevskij, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

New Jersey - Boston 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 47. Hischier - 29. Frederic, 56. Bergeron, 59. Zacha (Pastrňák). Střely na branku: 31:27. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 57:35 minuty, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Hischier (New Jersey).

Pittsburgh - Detroit 4:5 v prodl. (4:0, 0:2, 0:2 - 0:1)

Branky: 15. a 20. Zucker, 3. O´Connor, 11. Carter - 28. Larkin (Hronek), 35. Veleno, 55. Berggren, 57. Perron, 63. Walman. Střely na branku: 31:46. Diváci: 18.387. Hvězdy zápasu: 1. Walman (Detroit), 2. Zucker (Pittsburgh), 3. Perron (Detroit).

Seattle - Calgary 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 19. Donato, 22. Oleksiak - 7. Toffoli, 30. Kadri, 52. Huberdeau. Střely na branku: 31:44. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Calgary), 2. Grubauer, 3. Eberle (oba Seattle).

Anaheim - Vegas 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 4. a 13. Henrique, rozhodující sam. nájezd Zegras - 14. Mark Stone, 34. Hutton. Střely na branku: 27:51. Diváci: 15.156. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Henrique (oba Anaheim), 3. Mark Stone (Vegas).