Winter Classic v 2019 si zahrají Chicago a Boston

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 11. 2017 11:15
Tradiční Winter Classic uvidí za rok diváci na stadionu univerzity Notre Dam. V aréně pro 80 tisíc diváků se střetne Chicago s Bostonem.
NHL Winter Classic 2017: St. Louis Blues vs. Chicago Blackhawks
NHL Winter Classic 2017: St. Louis Blues vs. Chicago Blackhawks | Foto: Reuters

New York - Tradiční novoroční zápas NHL pod širým nebem 1. ledna 2019 obstarají hokejisté Chicaga a Bostonu. Hrát se bude na stadionu univerzity Notre Dame pro americký fotbal, na který se vejde téměř 80 tisíc diváků.

Chicago se představí v takzvaném Winter Classic počtvrté, v předchozích třech případech odešlo vždy poraženo. V roce 2009 Blackhawks podlehli na Wrigley Field 4:6 Detroitu, předloni prohráli v Nationals Parku ve Washingtonu s Capitals 2:3 a letos do třetice na baseballovém stadionu Busch nestačili na St. Louis (1:4).

Boston má za sebou dvě novoroční utkání pod širým nebem. V roce 2010 prohrál v baseballovém Fenway Parku s Philadelphií 1:2 v prodloužení a loni podlehl na Gillette Stadium pro americký fotbal Montrealu 1:5.

V nadcházejícím Winter Classic se utkají hokejisté Buffala a New York Rangers na baseballovém stadionu Citi Field.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy