Zápas opustil, až když pořádně neviděl. Sestřelený mladík si ale v play off už nezahraje

Aktualizováno 17. 4. 2017 19:14
Přestože mu soupeřova střela způsobila ošklivé a bolestivé zranění, obránce Columbusu Werenski se do zápasu proti Pittsburghu vrátil. Odešel až ve chvíli, kdy na jedno oko pořádně neviděl. Vyšetření v nemocnici ale ukázalo, že mladý obránce utrpěl zlomeninu lícní kosti a sezona pro něj skončila
Podívejte se, jak Zach Werenski přišel k ošklivému zranění. | Video: YouTube

Praha - Mladý obránce Zach Werenski poznává, jak play-off NHL bolí. Columbus svedl s Pittsburghem další vyrovnanou bitvu, jenže i tentokrát padl o jeden gól a za stavu 0:3 je v prvním kole na pokraji vyřazení.

Nedělní duel ovládli úřadující šampioni 5:4 po prodloužení.

Werenski, který jednou skóroval, prodloužení nehrál, protože na jedno oko de facto neviděl. Ve 34. minutě schytal do obličeje střelu Phila Kessela a okamžitě padl k ledu (viz video). Pittsburgh navíc krátce poté v souladu s pravidly vyrovnal na 3:3.

Kdyby 19letý Američan v utkání skončil, nikdo by mu nemohl nic říct. On však po šití sebral helmu s celoobličejovým krytem a šel zpátky do hry.

"Ten má ale pořádnou kuráž, co?" prohodil po zápase John Tortorella, přísný kouč Blue Jackets. "Nepřekvapuje mě to u něj."

Ačkoliv Werenski stihl třetí dějství, prodloužení vynechal. Musel. Na to, aby sledoval dění kolem sebe, měl pod okem příliš velký otok. "Je to pravděpodobně náš nejlepší hráč, ale tohle se prostě stává," komentoval Tortorella absenci jednoho z nejlepších nováčků letošního ročníku.

Tortorella ale už s Werenskim do konce sezony nemůže počítat. Devatenáctiletý obránce má zlomenou lícní kost a premiérová sezona pro něho skončila.