Washington smetl Philadelphii. Vyhrál podeváté v řadě a vévodí celé NHL

16. 1. 2017 7:00
Capitals nadělovali ve dvou utkáních po sobě, aniž by dostali byť jediný gól. Washington vládne celé NHL.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Washingtonu porazili v nedělním utkání NHL Philadelphii 5:0 a prodloužili svou vítěznou sérii na devět zápasů. Capitals neinkasovali podruhé za sebou, když navázali na páteční triumf 6:0 nad Chicagem a s 63 body se vyhoupli do čela tabulky celé soutěže.

Domácí o svém vítězství rozhodli v úvodu třetí třetiny, kdy v rozmezí pěti minut vstřelili čtyři góly a navýšili svůj jednobrankový náskok z poloviny druhé třetiny. Po dvou brankách dali obránce Matt Niskanen a Justin Williams.

Po jeho druhé trefě v čase 46:36 se z branky Flyers předčasně poroučel Steve Mason. Michal Neuvirth už ve zbytku utkání neinkasoval a připsal si pět zákroků. "Dvě třetiny jsme hráli excelentně. Moc jsme toho soupeři nedovolili a sami jsme měli o něco větší šance. Pak nám ale během pěti minut utkání proklouzlo mezi prsty. Udělali jsme jednu dvě chyby a už jsme nedokázali soupeře zastavit," litoval trenér Philadelphie Dave Hakstol.

V brance Capitals dostal příležitost místo týmové jedničky Bradena Holtbyho náhradník Philipp Grubauer a díky 24 zákrokům vychytal své druhé čisté konto v kariéře.

Washington má během vítězné šňůry skóre 40:11 a už v šestém zápase v řadě nedostal gól při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. "Ale myslím, že o tom ani moc nepřemýšlíme. Jediné, na co myslíme, je dostat se do play off. Snažíme se vyhrát každý zápas a prostě teď hrajeme dobře. Snad v tom budeme pokračovat," prohlásil útočník Nicklas Bäckström.

Souboj dvou nejlepších týmů Západní konference ovládli hokejisté Minnesoty, kteří otočili duel v Chicagu z 0:2 na 3:2 a porazili Blackhawks už v osmém vzájemném utkání v řadě.

Náskok domácích zařídil dvěma góly v 5. a 25. minutě Patrick Kane, hosté pak ale během necelých pěti minut vyrovnali a ve 46. minutě dokonal obrat Jason Pominville.

"Porazit takový tým osmkrát za sebou, to už něco znamená. Nevím, jak se nám to daří, ale přál bych si, abych měl tuhle schopnost už o pár let dříve," uvedl trenér Minnesoty Bruce Boudreau, který před dvěma lety ještě jako kouč Anaheimu vypadl s Chicagem v semifinále Stanley Cupu.

Minnesota potvrdila, že je nejlepším týmem v lize v zápasech na hřištích soupeřů. Bodovala tam už ve dvanácti utkáních v řadě, přičemž desetkrát vyhrála a jednou prohrála v prodloužení a jednou až v nájezdech.

V sestavě Chicaga se podruhé za sebou objevil Michal Rozsíval, který si připsal 14. start v sezoně. Nejprve byl na ledě u druhého Kaneova gólu, pak si ale připsal záporné body při druhém a třetím zásahu soupeře.

Černou sérii ukončili hokejisté St. Louis, kteří po deseti porážkách vyhráli na ledě Anaheimu 2:1 v prodloužení. V hale Ducks zvítězili poprvé od října 2009, rozhodl o tom po 51 sekundách nastaveného času svou druhou trefou v zápase Patrik Berglund.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)

Branky: 42. a 47. Justin Williams, 44. a 46. Niskanen, 30. Burakovskij. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 13 minut, z 5 střel neinkasoval. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Niskanen, 3. Justin Williams (všichni Washington).

Anaheim - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 46. Rakell - 32. a 61. Berglund. Střely na branku: 23:25. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Berglund (St. Louis), 2. Rakell (Anaheim), 3. Pietrangelo (St. Louis).

Chicago - Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 5. a 25. P. Kane - 27. Niederreiter, 32. Stewart, 46. Pominville. Střely na branku: 35:32. Diváci: 22.051. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Dubnyk, 3. Niederreiter (oba Minnesota).

Vancouver - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 27. Eriksson - 37. Quincey, 62. Hall. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Hall (oba New Jersey), 3. D. Sedin (Vancouver).

před 44 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.