Loučení v podání veterána Iginly? Bitka, krev, asistence a vítězný gól

30. 3. 2017 6:53
Devětatřicetiletý útočník Jarome Iginla možná hraje svou poslední sezonu kariéry, a pokud opravdu skončí, rozloučil se s Calgary, kde působil v letech 1996 až 2013, ve velkém stylu.
Jarome Iginla rány rozdává, ale občas nějakou i dostane. Například od českého beka Radka Gudase | Foto: ČTK

New York - Jarome Iginla, který nyní působí v dresu Los Angeles, se vrátil na led Calgary a rozhodně nebyl k přehlédnutí. Ve včerejším utkání NHL odstartoval obrat z 0:1 na konečných 4:1 bitkou, v níž soupeři způsobil krvavý šrám, vstřelil vítězný gól a navrch přidal i asistenci.

Bitka mezi Iginlou a Engellandem
Bitka mezi Iginlou a Engellandem | Video: YouTube

"Upřímně řečeno, ještě nevím, zda budu pokračovat. Uvidíme, jak skončí sezona, promluvím si s rodinou a podle toho se rozhodnu. Takže teď nevím, kolik zápasů v Calgary ještě odehraju, ale tenhle si budu určitě pamatovat. Byl výjimečný," prohlásil Iginla, který je s 624 góly po Jaromíru Jágrovi historicky druhým nejlepším střelcem mezi aktivními hráči.

Svým výkonem udržel týmu teoretické šanci na play off. Na poslední postupové místo ztrácejí Kings deset bodů.

Hokejisté Washingtonu uspěli na ledě Colorada 5:3 a směřují k zisku Prezidentského poháru, který vybojovali i v loňském ročníku. Capitals mají v čele soutěže pětibodový náskok před druhým Columbusem a třetím Chicagem, které zvítězilo 5:1 v Pittsburghu.

Washington v souboji dvou týmů z opačných polů tabulky vedl ve 32. minutě 4:1 zejména zásluhou Jevgenije Kuzněcova, který zaznamenal gól a přihrávku. Colorado ale nesložilo zbraně a dvěma pohlednými akcemi zdramatizovalo zápas snížením na rozdíl jedné branky. Hosty uklidnil až při závěrečné power play trefou do prázdné klece Lars Eller.

Washington zvítězil pošesté za sebou, jeho hráči však přiznali, že nepodali nejlepší výkon. "Ale hlavní je, že máme dva body. Týmy za námi nás prohánějí, není teď žádný prostor pro chyby," uvedl Philipp Grubaeur, gólman Capitals, jejichž lídr Alexandr Ovečkin po včerejším hattricku tentokrát vyšel naprázdno. "Snažím se hrát pro tým a nechávám věci plynout. Mám radost, když všichni přispívají k výhrám svým dílem a že jsou i ostatní produktivní," podotkl.

Chicago rozhodlo o výhře už v první třetině, kterou ovládlo 4:0, a připravilo obhájci Stanleyova poháru čtvrtou prohru v řadě. Negativní sérii Pittsburghu ovlivňuje i zranění osmi hráčů základní sestavy včetně Jevgenije Malkina a Krise Letanga. Mezi náhradníky Chicaga opět zůstali oba čeští obránci. Od 10. března nastoupil Michal Kempný k jednomu zápasu a Michal Rozsíval dokonce od té doby nehrál.

Chicago rozhodlo o výhře v Pittsburghu už v první třetině, kterou ovládlo 4:0, a připravilo obhájci Stanleyova poháru čtvrtou prohru v řadě. Negativní sérii Pittsburghu ovlivňuje i zranění osmi hráčů základní sestavy včetně Jevgenije Malkina a Krise Letanga. "Chápu, že některé hráče, kteří nám vypadli, je obtížné nahradit. Ale myslím si, že i tak máme pořád dostatečnou sílu, abychom vyhrávali," řekl kouč Penguins Mike Sullivan k posledním špatným výsledkům.

Na druhé straně si hráči Chicaga pochvalovali, jak zareagovali na poslední prohry 0:7 na ledě Floridy a 4:5 v prodloužení s Tampou Bay. "Je příjemné vědět, že jsme schopni i takových výkonů. Je to před play off povzbuzující. Na tom se dá stavět," uvedl lídr týmu Patrick Kane. Mezi náhradníky Chicaga opět zůstali oba čeští obránci. Od 10. března nastoupil Michal Kempný k jednomu zápasu a Michal Rozsíval dokonce od té doby nehrál vůbec.

Hokejisté St. Louis opět potvrdili dominanci v soubojích s Arizonou, kterou po výhře 3:1 porazili pojedenácté v řadě. Blues, hrající bez zraněného Dmitrije Jaškina, v utkání vyslali o dvacet střel více než soupeř (43:23) a trefami Vladimira Tarasenka a Patrika Berglunda vedli až do 55. minuty 2:0. Coyotes po snížení zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale inkasovali při ní z hole Davida Perrona.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Chicago 1:5 (0:4, 0:0, 1:1)

Branky: 46. Rust - 4. Panarin, 15. Pánik, 20. Krüger, 20. Hossa, 44. Kero. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.567. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Kero, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Calgary - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 4. Hamilton - 13. Lewis, 40. Iginla, 47. Kopitar, 53. Carter. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.005. Hvězdy zápasu: 1. Iginla, 2. Kopitar, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).

Colorado - Washington 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky: 12. Rantanen, 34. Nieto, 45. MacKinnon - 4. Carlson, 12. Beagle, 25. Johansson, 32. Kuzněcov, 59. Eller. Střely na branku: 35:35. Diváci: 13.820. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov (Washington), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Johansson (Washington).

Arizona - St. Louis 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 55. Goligoski - 10. Berglund, 23. Tarasenko, 60. Perron. Střely na branku: 23:43. Diváci: 11.377. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Hutton (oba St. Louis), 3. Domingue (Arizona).