Vrána pomohl třemi body k výhře Washingtonu v Chicagu 6:0

26. 9. 2019 7:51
Český hokejový útočník Jakub Vrána přispěl třemi body za gól a dvě asistence k vítězství Washingtonu ve středečním přípravném utkání před startem NHL v Chicagu 6:0. Prosadili se i Dominik Simon z Pittsburghu a Filip Chlapík z Ottawy, kteří shodně vstřelili vítězné branky.
Pavel Francouz v přípravném zápase za Colorado před sezonou 2019-20
Pavel Francouz v přípravném zápase za Colorado před sezonou 2019-20 | Foto: ČTK

Vrána pomohl dovršit debakl Blackhawks. V 52. minutě střelou z pravého kruhu zvýšil na 5:0 a asistoval u branek Dána Larse Ellera, který nejdříve po polovině utkání zařídil Capitals čtyřbrankový náskok a potom ještě dovršil výsledek.

Simon po 116 sekundách třetí třetiny díky bekhendové dorážce do odkryté branky po pokusu Zacha Astona-Reeseho získal Penguins vedení 3:2 a nakonec se Pittsburgh radoval z výhry 4:2.

Chlapík ve 38. minutě rovněž bekhendem zamířil do odkryté branky, když se k němu šťastné odrazil puk po tečované přihrávce Marka Borowieckého a Senators i díky němu otočili stav ve Vancouveru z 0:2 na 3:2. Nakonec si Ottawa ještě vylepšila skóre a vyhrála 6:2.

Pavel Francouz z Colorada při výhře na ledě Vegas 4:1 přišel o nulu až 18 sekund před koncem, kdy jej překonal Patrick Brown. Český gólman odchytal celé utkání a kryl 16 střel.

Přípravné zápasy před NHL:

Toronto - Montreal 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 8. T. Moore, 17. Tavares, 49. Matthews.

Buffalo - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 20. T. Thompson, 22. Reinhart, 50. V. Olofsson, 62. M. Johansson - 6. a 59. Gerbe, 49. Josh Anderson.

Boston - New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 14. Studnicka, 42. Backes.

Pittsburgh - Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 4. B. Tanev, 21. Rust, 42. Simon, 57. Crosby - 14. Kuffner, 38. M. Green.

Nashville - Carolina 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 45. a 51. Ekholm, 40. Craig Smith.

Chicago - Washington 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Branky: 32. a 55. Eller (na obě Vrána), 5. O'Brien, 18. J. Carlson, 25. T. Wilson, 52. Vrána.

Vegas - Colorado 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 60. P. Brown - 11. Calvert, 22. Kameněv, 31. O'Connor, 49. Jayson Megna. Brankář Pavel Francouz (Colorado) odchytal celý zápas, inkasoval jednou ze 17 střel a úspěšnost zákroků měl 94,1 procenta.

Vancouver - Ottawa 2:6 (2:1, 0:2, 0:3)

Branky: 4. Gaudette, 18. S. Bärtschi - 24. a 60. B. Tkachuk, 19. C. Brown, 38. F. Chlapík, 43. Chabot, 52. Anisimov.

Anaheim - Los Angeles 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 2. Henrique, 59. S. Carrick.