Hertlova forma graduje, Montreal sestřelil dvěma góly. Sedlák byl hvězdou zápasu

30. 11. 2022 6:50
Tomáš Hertl přispěl v NHL dvěma góly ve třetí třetině k výhře San Jose 4:0 v Montrealu a v posledních patnácti zápasech nasbíral 19 bodů (6+13). Carolina i díky trefě Martina Nečase porazila Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Lukáš Sedlák připravil dva góly Philadelphie při vítězství 3:1 nad New Yorkem Islanders a byl vyhlášen první hvězdou utkání.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: ČTK

Pavel Zacha a David Krejčí pomohli jednou asistencí k výhře Bostonu 3:1 nad Tampou Bay. Daniel Vladař se podílel třiceti zákroky na vítězství Calgary 6:2 nad Floridou.

Skóre v Montrealu otevřel ve druhé minutě z dorážky Matt Nieto. Na začátku poslední třetiny zvýšil Hertl, který usměrnil v předbrankovém prostoru přihrávku Kevina Labanca do sítě. Vzápětí se prosadil z úniku Logan Couture a český útočník při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru San Jose. Hlavním strůjcem úspěchu byl Kaapo Kähkönen, který zastavil 28 střel a připsal si první nulu od března 2021.

Pittsburgh vedl od páté minuty trefou Sidney Crosbyho, ale Carolina ve druhé třetině otočila. Nečas vyrovnal z dorážky do prázdné branky a připsal si jedenáctý zásah sezony. Druhou branku týmu vstřelil Andrej Svečnikov. Domácí Jake Guentzel poslal zápas gólem v čase 59:02 do prodloužení, které rozhodl Brett Pesce.

Philadelphia vstupovala do utkání se sérií deseti porážek a v oslabení tři proti pěti inkasovala už ve čtvrté minutě první gól zápasu z hole Noaha Dobsona. Flyers ale skóre rychle otočili díky asistencím Sedláka. Český útočník založil v oslabení rychlý protiútok, který zakončil Travis Sanheim. Při druhé gólové akci vyhrál Sedlák vhazování pro Kevina Hayese, který v poslední minutě i pojistil výhru Flyers svou druhou brankou v zápase.

O výhru Bostonu se zasloužil Taylor Hall, který ve druhé minutě otevřel skóre a na začátku třetí třetiny i za asistence Zachy vstřelil gól na 2:1. Uklidňující třetí branku přidal Brad Marchand po přihrávce Krejčího při powerplay Tampy Bay. Bruins tak zvítězili doma i ve třináctém utkání sezony. David Pastrňák vyšel naprázdno a jeho bodová série se zastavila na devíti zápasech (6+6).

Vladař po minulém startu přiznal, že jej frustruje, že s ním v brance Calgary prohrává. Tentokrát se český gólman dočkal podpory útoku, kanadský klub vedl už ve třinácté minutě 3:0. Vladař si v sedmém startu sezony připsal druhou výhru a stal se třetí hvězdou zápasu. Předčili jej pouze Jonathan Huberdeau a Rasmus Andersson, kteří dosáhli shodné bilance 1+1.

První gól vstřelil Tomáš Hertl ze hry, druhý di prázdné branky

Tomáš Hertl

Připravujeme podrobnosti.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 2. a 43. Hall (na druhou Zacha), 60. Marchand (Krejčí) - 39. Stamkos. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Swayman, 3. H. Lindholm (všichni Boston).

Montreal - San Jose 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky: 43. a 58. Hertl, 2. Nieto, 44. Couture. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Couture, 3. Vlasic (všichni San Jose).

Pittsburgh - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 5. Crosby, 60. Guentzel - 26. Nečas, 38. A. Svečnikov, 63. Pesce. Střely na branku: 32:39. Diváci: 15.942. Hvězdy zápasu: 1. Pesce (Carolina), 2. Guentzel (Pittsburgh), 3. A. Svečnikov (Carolina).

Philadelphia - NY Islanders 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 10. a 60. Hayes (na první Sedlák), 5. Sanheim (Sedlák) - 4. Dobson. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.143. Hvězdy zápasu: 1. Sedlák, 2. Hart, 3. Hayes (všichni Philadelphia).

Nashville - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 31. Sissons, 64. Josi - 51. Terry. Střely na branku: 41:35. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Sissons, 3. Duchene (všichni Nashville).

Winnipeg - Colorado 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 10., 34. a 57. Wheeler, 24. Morrissey, 42. Scheifele. Střely na branku: 23:40. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck, 3. Morrissey (všichni Winnipeg).

Calgary - Florida 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Branky: 4. Dube, 10. Huberdeau, 13. Andersson, 36. B. Ritchie, 56. Toffoli, 59. Mangiapane - 30. Cousins, 37. Reinhart. Střely na branku: 23:33. Daniel Vladař odchytal celé utkání, inkasoval dva góly ze 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 17.806. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Andersson, 3. Vladař (všichni Calgary).

Vancouver - Washington 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Branky: 14. Höglander - 6. a 12. Ovečkin, 15. Mantha, 39. Carlson, 56. Feherváry. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.179. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson (oba Washington), 3. Höglander (Vancouver).

Los Angeles - Seattle 8:9 v prodl. (3:3, 3:5, 2:0 - 0:1)

Branky: 19. a 36. Vilardi, 1. Kopitar, 10. Arvidsson, 23. Grundström, 27. Kempe, 52. Durzi, 54. M. Anderson - 6. a 22. Beniers, 9. a 25. McCann, 40. a 63. Burakovsky, 13. Wennberg, 28. Sprong, 30. Bjorkstrand. Střely na branku: 35:30. Diváci: 13.215. Hvězdy zápasu: 1. Fiala (Los Angeles), 2. Beniers (Seattle), 3. Kopitar (Los Angeles).

3. Colorado 20 12 1 7 68:52 25
4. Minnesota 21 10 2 9 62:62 22
5. Nashville 21 10 2 9 55:66 22
6. St. Louis 22 11 0 11 63:78 22
7. Arizona 20 7 3 10 54:70 17
8. Chicago 21 6 4 11 52:78 16