Zadinovy šťastné teče Detroitu k výhře nepomohly

23. 1. 2020 7:09
Český útočník Filip Zadina se dvakrát zapsal mezi střelce Detroitu v utkání na ledě Minnesoty, Red Wings přesto prohráli 2:4 a na výhru čekají šest zápasů.
Filip Zadina
Filip Zadina | Foto: ČTK

Dvacetiletý pardubický rodák vstřelil poprvé v kariéře v NHL více než jednu branku, v sezoně má na kontě osm gólů. Ve druhém zápase středečního programu Columbus porazil Winnipeg 4:3. O šesté výhře Blue Jackets za sebou rozhodl pět minut před koncem Oliver Bjorkstrand.

Hráči Minnesoty rozhodli zápas s Detroitem ve druhé části, kdy vstřelili tři góly a otočili stav z 1:2 na 4:2. Největší podíl na obratu Wild měli Mats Zuccarello a Eric Staal, kteří si připsali shodně dva body za gól a asistenci.

Oba Zadinovy zásahy, které zajistily Detroitu vedení 1:0 a 2:1, byly hodně šťastné. Poprvé se český útočník, který se znovu představil v první formaci Red Wings, prosadil ve čtvrté minutě, když si jeho nahrávku na Tylera Bertuzziho srazil do vlastní branky Švéd Joel Eriksson Ek.

Druhý gól přidal Zadina v 17. minutě při přesilové hře. Střelu pardubického odchovance sice dokázal Devan Dubnyk vyrazit, jenže puk se následně odrazil od dvou bránících hráčů Minnesoty a skončil za zády zkušeného kanadského brankáře.

Výhru Columbusu režírovali Pierre-Luc Dubois, který si připsal tři asistence a vyrovnal tak kariérní maximum, s dánským útočníkem Oliverem Bjorkstrandem, jenž vstřelil dvě branky. Blue Jackets zvítězili pošesté za sebou a posunuli se už na šesté místo ve Východní konferenci.

Výsledky NHL:

Minnestota - Detroit 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)

Branky: 5. Greenway, 22. Zuccarello, 23. Zucker, 32. E. Staal - 4. a 17. Zadina. Střely na branku: 33:27. Diváci: 17.212. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Zuccarello, 3. Dumba (všichni Minnesota).

Columbus - Winnipeg 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Branky: 22. a 55. Bjorkstrand, 7. S. Jones, 38. Nyquist - 5. Appleton, 18. Connor, 36. Pionk. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Dubois, 3. S. Jones (všichni Columbus).