Pastrňák se rozjel. Trefil se už ve třetím utkání v řadě a s Bostonem slavil výhru

25. 2. 2022 8:42
Hokejový útočník David Pastrňák skóroval ve třetím utkání NHL za sebou a jedním gólem pomohl Bostonu k vítězství 3:2 v prodloužení v Seattlu.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Boston otočil na přelomu první a druhé třetiny na 2:1. Druhý gól dal Pastrňák střelou z levého kruhu bez přípravy a upevnil si 27. trefou v sezoně postavení v elitní desítce kanonýrů NHL.

Ještě v prostřední třetině vyrovnal Jordan Eberle a na další gól se čekalo až do prodloužení, které rozhodl Jake DeBrusk svou druhou brankou v zápase.

Petr Mrázek zastavil 29 střel, vychytal Torontu výhru 3:1 nad Minnesotou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Překonal ho pouze zblízka Frederick Gaudreau, jenž ve 29. minutě otevřel skóre.

Už za 27 vteřin ale vyrovnal Auston Matthews, který zápas otočil v čase 50:22. Kanadského útočníka vynesly dva góly do čela střelců NHL, na kontě má 36 zásahů a tabulku vede o jednu branku před Leonem Draisaitlem z Edmontonu. Výhru Toronta pojistil Alexander Kerfoot při hře Minnesoty bez gólmana.

Jakub Voráček si připsal dvě asistence při výhře Columbusu 6:3 na ledě Floridy. Český útočník vymyslel gól na 1:1, když unikl po levé straně a v přečíslení dva na jednoho předložil puk ideálně Patriku Lainemu.

Kladenský odchovanec měl prsty i v obratu na 2:1, byť zůstal bez asistence: v útočném pásmu udržel i proti dvěma hráčům puk a z dohrávané akce se prosadil Boone Jenner. Voráček si připsal druhý bod v 50. minutě, když při brejku tři na dva zavezl puk do pásma a po jeho přihrávce upravil Cole Sillinger na 4:2.

Radek Faksa shodil už v první minutě rukavice a pobil se s Tannerem Jeannotem. Oba si rozdali pár ran, než skončili na ledě. Český hráč v dalším průběhu zápasu nebodoval a s Dallasem musel strávit v Nashvillu porážku 1:2 po nájezdech.

New Jersey i s přispěním jedné asistence Pavla Zachy zvítězilo v Pittsburghu 6:1.

Daniel Vladař se dostal do branky Calgary ve Vancouveru ve 39. minutě za stavu 0:3 a inkasoval čtyřikrát ze 17 střel při prohře 1:7.

Výsledky NHL:

Seattle - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 4. Giordano, 34. Eberle - 18. a 61. DeBrusk, 27. Pastrňák. Střely na branku: 27:39. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. Grubauer, 3. Giordano (oba Seattle).

Toronto - Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 30. a 51. Matthews, 60. Kerfoot - 29. F. Gaudreau. Střely na branku: 25:30. Mrázek odchytal za Toronto celý zápas, inkasoval jeden gól z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Diváci: 9410. Hvězdy zápasu. 1. Matthews, 2. Mrázek (oba Toronto), 3. F. Gaudreau (Minnesota).

Florida - Columbus 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Branky: 9. Weegar, 47. Huberdeau, 54. S. Bennett - 16. Laine (Voráček), 30. Jenner, 44. G. Carlsson, 50. Sillinger (Voráček), 50. Danforth, 55. Bjorkstrand. Střely na branku: 42:28. Diváci: 15.730. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Berube (oba Columbus), 3. Huberdeau (Florida).

NY Rangers - Washington 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 13. Zibanejad, 39. Lafreniere, 47. Kreider, 52. Goodrow - 59. Ovečkin. Střely na branku: 21:37. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lafreniere, 2. Šesťorkin, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - New Jersey 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky: 32. Malkin - 2. a 6. Bratt (na první Zacha), 7. Šarangovič, 30. Mercer, 34. Severson, 50. Hischier. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.057. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. Hischier, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).

Nashville - Dallas 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 12. Tomasino, rozhodující sam. nájezd Mikael Granlund - 22. Robertson. Střely na branku: 20:28. Diváci: 17.869. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund, 2. Saros, 3. Tomasino (všichni Nashville).

Vancouver - Calgary 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)

Branky: 24. a 48. E. Pettersson, 31. a 40. J.T. Miller, 31. a 39. Horvat, 45. Garland - 58. Mangiapane. Střely na branku: 38:30. Vladař odchytal za Calgary 21:46 minuty, inkasoval čtyři góly ze 17 střel a úspěšnost zásahů měl 76,5 procenta. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Horvat (všichni Vancouver).

San Jose - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 37. a rozhodující sam. nájezd Couture (na první Hertl), 16. Barabanov (Hertl), 18. Weatherby - 15. Nelson, 33. Parise, 37. Pelech. Střely na branku: 28:47. Diváci: 11.283. Hvězdy zápasu: 1. Reimer (San Jose), 2. Parise, 3. Barzal (oba NY Islanders).

2. St. Louis 50 30 6 14 179:138 66
3. Minnesota 49 31 3 15 187:150 65
4. Nashville 52 30 4 18 161:148 64
5. Dallas 51 28 3 20 147:149 59
6. Winnipeg 51 22 9 20 147:153 53
7. Chicago 52 18 8 26 126:176 44
8. Arizona 51 13 4 34 116:189 30